Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire gyakori az, hogy...

Mennyire gyakori az, hogy valaki leél kb. 80 évet vagy többet és még mindig fél a haláltól?

Figyelt kérdés

Tehát nem tudta elfogadni ennyi idő alatt sem, hogy ez az élet rendje és úgy van vele, hogy még élne 30-40-50 évet, ami ugye egyáltalán nem reális... És rendesen stresszel miatta, hogy már bármelyik év lehet az utolsó.


Szerintetek ez gyakori lehet, vagy ilyenkor már inkább várják a halált?

Én több olyan nagyon idős emberrel beszéltem, akire inkább utóbbi volt a jellemző.


2021. ápr. 5. 14:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Ismerek ilyet,fél és alig mer így valahová is menni.
2021. ápr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
En mar most varom a halált.32/f
2021. ápr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem van olyan, hogy betelni az élettel, de ettől még az életösztön nyilván nem szűnik meg és a haláltól félni fog. Nem úgy, mint gyerekként, amikor rájöttél, hogy a szüleid és te is halandók vagytok és utána hónapokig rettegtél, ne is úgy, mint tinédzser korban, amikor vagy állandó halálvágyad volt vagy állandó hipochonderként halálfélelmet éreztél minden szokatlan betegségnél, de a halálfélelem teljesen nem múlik el.

Egyébként valószínű az telik be az élettel, annak lesz nyugodt öregkora, aki viszonylag teljes és boldog életet élt. Aki nem, abban sokkal nagyobb lesz a hiányérzet és nem fogja tudni elfogadni, hogy ennyi volt, csak belefásul. Szóval azt gondolom, a békés öregséghez teljes élet kell, merni kell hozzá élni.

2021. ápr. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
Akinek nem ment el az esze, az fél, mindegy hány évesen.
2021. ápr. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
aki teljes életet élt, ő nem fél a haláltól.
2021. ápr. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Attól ki nem fél? Szerintem mindenki, főleg hogy lehet sok szenvedéssel halunk meg. Benne van a pakliban.
2021. ápr. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
Én már szeretnék meghalni, a haláltól nem is félek, de az odavezető úttól, a fájdalomtól igen. Azt gondolom, abban a pár pillanatban, mikor átlépünk a halálba, bárki is van mellettünk, egyedül vagyunk. Vagy pl egy kórházban, magányban...nos, ezektől félek.
2021. ápr. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%
Kétféle ember van aki elfogadja, hogy 70 fele hazafele. A másik típus pedig kerüli a témát és nem tudja elfogadni.
2021. ápr. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

Csak a fiatalok hiszik azt, hogy a halál olyan messze van, hogy el se jön.

Azután elkapod kérdező a covidot és kakukk.

Vagy ahogyan mostanában "szokásos", a fülhallgatóval a fülön, közben rámeredni a teló képernyőjére és lelépni a járdáról, vagy átmenni a hév előtt....

2021. ápr. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak az nem fél, aki nem képes felfogni, hogy nem lesz többé.
2021. ápr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!