Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hosszú út előtti félelem és...

Hosszú út előtti félelem és alvászavar?

Figyelt kérdés

Olyan a munkám, hogy ha hosszú út áll előttem, nehezen alszom el. (Havonta 5-7 napot vagyok távol). Ha "csak" 400km-t kell vezetnem, akkor azért tudok előtte 3-4 órát aludni, de ha már tudom, hogy 500-700 km jön, akkor idegesen még előbbre állítom az órát hogy el ne aludjak és az lesz a vége, hogy konkrétan nem alszok egy percet se. Ami már délutánra olyan remegéssel párosul, hogy félek hogy az úton maradok. Rendszeresen le kell mondanom reggel a munkámat, mert nem merek elindulni (ez ma reggel is így történt). Családi örökség ez az "időben elindulni" meg "stressz az indulástól". Hogyan tudnék ebből kijönni, milyen orvoshoz lehet fordulni vele?

33/F


2021. ápr. 7. 05:50
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
Először próbáld meg te magad legyőzni ezt, de ha minden kötél szakad, akkor pszichológus. Neked kell saját magaddal megbeszélni, hogy nincs mitől félni, minden rendben lesz, tudsz te vezetni, stb. Időben feküdj le, vegyél be altatót (ilyen gyógynövényest, tehát ne kémiai altató gyógyszert, ami nekem van az egyben nyugtató és altató is) és valószínűleg tudsz majd valamennyit aludni tőle és meglátod, hogy hogy megy így. Legrosszabb esetben pszichológus. Ha nem segít semmi, akkor meg keress olyan munkát, ahol ennek nem teszed ki magad. Nyilván értem én, hogy Magyarországon örülsz neki, hogy munkád van és éppen tudsz venni kenyeret az asztalra, de annyit nem ér semmi, hogy tönkrevágd magad idegileg.
2021. ápr. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mitől félsz?

A vezetéstől, a forgalomtól?

Vagy az ott elvégzendő munkától?

Mivel jár a munka? Miért okoz ez stresszt számodra?


Nem lehet, hogy pánikbeteg vagy?

Elsőt annyival korrigálnám, hogy ha magától nem múlik a probléma, először fordulj pszichológushoz, ne gyógyszerekhez. Aztán, ha kell gyógyszer, ő úgyis irányít pszichiáterhez.

2021. ápr. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Részemről is az az első kérdés, hogy mitől félsz pontosan!? Mi az ami a fejedben jár és ami miatt nem tudsz aludni? Ezt kellene pontosan lehatárolni és kezelni.

Lehet, hogy csak megszokás kérdése, vagy ha alaposan elfárasztod magad aznap, akkor könnyebben alszol.

2021. ápr. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!