Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mivel foglaljam le magamat a...

Mivel foglaljam le magamat a hétköznapokban?

Figyelt kérdés

Az elmúlt két hónapban döbbentem rá, hogy mennyire nincs semmi hobbim, vagy még csak nem is hobbi, hanem bármilyen tevékenység, amit élveznék.

Ugyanis két hónapja költöztünk össze a barátommal, és mostanában tűnt fel, hogy esténként, amikor hazaérünk melóból, én eszek, lezuhanyozok, és fekszek is le aludni. Ő meg még fent van és sorozatozik. Sokszor én csak azért fekszek le aludni, mert nem tudok mit kezdeni magammal, nem azért, mert álmos lennék. Szabadnapjaimon is csak takarítok, főzök, a maradék időben meg csak úgy vagyok, semmi hasznosat vagy értelmeset nem csinálok.

Ő animéket néz, amit én ki nem állhatok, szóval a közös sorozatozás ki van lőve. Ha találok valami jót, néha én is belemerülök a Netflixbe, de nem olyan sokáig, meg ez sincs túl sűrűn. Simsezni szoktam még, de az is olyan, hogy vannak időszakok, amikor sokat játszok vele, aztán vannak hónapok, amikor meg se nyitom a játékot. Egyébként más elfoglaltságom tényleg nincs. Pedig én is olyan szívesen lefoglalnám magamat valami szórakoztatóval meló után, vagy szabadnapon.

Valakinek van valami ötlete?



2021. ápr. 7. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Olvasás esetleg? Könyvet sem kell hozzá venned, kipróbálhatod a Kindle appot telefonra, azt hiszem van ingyenes próbaidő rajta. Esetleg valami kézműves hobbi, amivel elpepecselhetsz? Vagy sütés-főzés, kísérletezgetés a konyhában, feldobni mindenféle újdobságokkal? Én pl. recept-rulettet szoktam csinálni, összeírok egy csomó olyan dolgot amit még sose készítettem el és random rábökök az egyikre. Vagy egy kis fűszernövény kert, amit gondozhatsz?

Nem kell hasznosnak vagy értelmesnek élennie amúgy, a lényeg, hogy örömet okozzon :)

2021. ápr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
mondjuk ha esetleg egymással foglalkoznátok? hm? csak egy tipp. vagy két informatikus kocka vagytok?
2021. ápr. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1: Olvasni annyira nem szeretek, főzni is csak azért szoktam, mert muszáj, egyébként ki nem állhatom. És a kertészkedős és ő kettőnk közül. :D Valami kreatívon gondolkozom én is nagyrészt, talán az illene hozzám a leginkább, csak ötletem sincs, hogy mi. Blogot írok, azzal néha elvagyok, de nem állandóan. Más meg nem jut eszembe ilyen téren, ami érdekelne is. Mindnesetre azért köszönöm az ötleteket. :)


#2: Ki mondta, hogy nem szoktunk egymással foglalkozni? A kérdés nem erről szólt. Valami olyan tevékenységet keresek, amivel elvagyok egyedül is, amikor ő is elvan a saját dolgaival... Nem kell mindig mindent együtt csinálnunk. A feltételezésed meg nem jött be, egyikünk sem "informatikus kocka"...

2021. ápr. 7. 15:15
 4/9 anonim ***** válasza:
Lövészet
2021. ápr. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, na igen magamból indultam ki, de persze megértem ha másnak ezek nem vonzók. Amúgy vannak ezek a felnőtteknek való "colour by numbers" festmények meg kifestők, egy barátnőm horgolni meg gyöngyöt fűzni tanult meg az elmúlt évben, de az üvegfestés is jól hangzik, youtubeon nézegettem. Én kb. annyira vagyok kreatív, mint egy szék lába, de ennek a nyomán talán elindulhatsz. Sok sikert :)
2021. ápr. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el valamilyen hangszeren tanulni. Azzal tuti lekötöd magad. Manapság már rengeteg oktató videó van a neten is, a teljesen kezdőtől a haladókig. Nekem bevállt, gitározom. Persze ha nem érdekel az "élő" zene akkor felejtős. Sorozat nekem pl bejött a The Walking Dead/Fear the Walking Dead széria. Ha kedveled a horror/akciós filmeket. De a Dmdamedian találsz rengeteg más kategóriájú sorozatot/filmet is. Munka után az ember kimerűlt, sokszor nekem sincs kedvem semmihez. De múszáj, hogy valami plusz legyen, mert befásulsz. Családod nem akartok alapítani? Lehet az lesz a hunyó. Egy gyerkőc feldobja a napotokat. Bár nem tudom mennyi idősek vagytok.
2021. ápr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Zenetanulás, sport, nyelvtanulás
2021. ápr. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A zenész is ő. :D Gyerek kora óta gitározik, van egy zenekara is, rendszeresen járnak próbára, meg ha nem lenne korona, koncerteznének is, szóval nem kell nekem youtube, ha itt van ő. :D Mielőtt összejöttünk, elkezdett gitározni tanítani, de nem jutottunk vele túl sokáig. Karácsonyra kaptam tőle egy ukulelét, mert az könnyebb, azt is elkezdtük, de az sem érdekelt igazán.

Amúgy a Walking Dead-et régen néztem, egészen addig imádtam is, amíg nem laposodott el teljesen a sorozat.

Én 22 vagyok, ő 21, de soha az életben nem lesz gyerekünk, az kéne még...


Amúgy a nyelvtanulás nem rossz ötlet, régebben tanultam spanyolul, de egy ideje nem foglalkoztam már vele. Lehet, hogy újra belekezdek, köszi. :)

2021. ápr. 7. 17:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Edzzél
2021. ápr. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!