Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire ítélnétek el egy...

Mennyire ítélnétek el egy lányt, aki ilyen sminket visel a hétköznapokon utcára és munkába?

Figyelt kérdés

Szerintem senkinek nem mondok újat azzal, hogy az emberek általában elítélik a "túl sok" sminket. De nekem ez a hobbim, sőt, szinte már több, mint hobbi, az a napom fénypontja, amikor sminkelek, egyszerűen ez az egyetlen tevékenység az, ami boldogságot okoz még a legdepisebb napjaimon is. Azért sminkelek, mert szeretek sminkelni, magát a procedúrát imádom a legjobban, de persze a végeredményt is, mert imádok alkotni. Nem azért sminkelek, hogy szebb legyek, ha csak azért sminkelnék, akkor csak alapozót, korrektort és spirált használnék. De bármikor kimegyek az utcára nulla sminkkel, full természetesen, nincs vele semmi bajom. De hiába, hogy én emiatt sminkelek, mindig bennem van az, hogy félek, hogy az emberek elítélnek, és "idióta p..csának" tartanak ennyi miatt.

Egyébként szerintem, amikor pl itt, anonimul mesélem ezt valakinek priviben, az illető a "túl sok smink" kifejezés alatt automatikusan erre gondol: [link]

Én nem így szoktam kinézni, általában a szememen szoktam játszani, és színeseket alkotni, meg különféle technikákat, stílusokat kipróbálni, az arcom tök normálisan szokott kinézni, és 90%-ban nude rúzst/szájfényt használok.

Ők ketten a legnagyobb inspirációim, általában hasonlóakat szoktam csinálni én is, mint ők:

[link]

[link]



2019. szept. 3. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem külső alapján ítélek.
2019. szept. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Semennyire.
2019. szept. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha te így érzed jól magad, hajrá.

Nekem egy volt kolléganőm volt ilyen, úgy nézett ki, mintha egy divat fotózásról jött volna be mindig az irodába. Full smink, belőtt haj, csini ruci, brutál magas cipők. Volt egy stílusa, az már igaz.

De senki nem a külseje alapján ítélte meg, egy elég nagy cégnél volt felsővezető és egy másik céghez ment igazgatónak. A szaktudasa mellett amúgy egy tüneményes nőci.

2019. szept. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem ítélném el, mivel ha érzem rajta hogy nem "tetteti" magát vagy akármi, bár akkor sem ítélem el szóval tökmindegy ugyan oda lyukadunk ki. Ez az embernek az egyéni értékrendjén nyugszik, ki mit hol és miért ítél el tudatosan ,vagy tudattalanul. :)
2019. szept. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Totál hidegen hagy.
2019. szept. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Elég utópisztikus elgondolás lenne azt hinni hogy senki nem gondol majd csúnyát rólad, de szarni kell rájuk.

Ha a munkahelyen nincs belőle probléma, akkor nyugodtan sminkelj. Amúgy én is csatlakozom az itteniekhez: nem gondolnék rosszat rólad.

2019. szept. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem kicsit sok, de egyáltalán nem itelnélek el. Nem ez tesz valakit jó vagy rossz emberré. :)
2019. szept. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Megnyugtatóak a válaszok, köszi. :D Csak az a baj, hogy az utcán az emberek nem látják azt a szöveget, amit itt leírtam, hogy miért. Mondjuk nehogymár magyarázkodnom kelljen... de értitek.

Mindig azzal nyugtatom magamat, hogy az értelmes emberek úgyse ítélnek el. Aki meg egy lemosható smink miatt elítél, az egy buta, ostoba ember, akinek a véleményével én minek foglalkozzak?


A munkahelyemen annyiban szólnak bele a kinézetünkbe, hogy műkörmöm/körömlakkom nem lehet, és munkaruhát kell hordani, de amúgy leszarják, hogy ezen felül hogy nézek ki. Nem is a munkatársaimtól és a főnökeimtől "félek", elvégre ők ismernek, és tudják, hogy én pont nem az a beképzelt plázap..csa vagyok, hanem művészetként tekintek a sminkre. Sokkal inkább a vendégek véleményétől félek, hogy munkába minek sminkelek így... Mondjuk úgyse mondják soha a szemembe, ha nem tetszik nekik, szóval az se kéne, hogy érdekeljen. Épp ellenkezőleg, egy csomóan meg szokták dicsérni, főleg a karácsonyi és a halloween-i sminkemet (utóbbi tavaly egy fél koponya-fél glam volt). :D

2019. szept. 3. 20:21
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ettől ne tarts, ha szép sminkeket csinálsz, viseld bátran.

Én is minden nap erősebb sminket készítek, és nekem is feltűnik és megjegyzem, ha valakié szép. A múltkor pl az egyik gyrososnál volt olyan sminkje az egyik csajnak hogy huh, most mondhatná valaki, hogy a rizs kiadagolásahoz feleslegesen csípte ki magát, de nekem nagyon tetszett.

2019. szept. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!