Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pszichológus vagy egyház,?

Pszichológus vagy egyház,?

Figyelt kérdés
Ha valami lelki baja van az embernek inkább menjen pszichológushoz mint valami vallásba meneküljön, hiszen a vallás nem segit csak bűntudatot kelt ront a lelki állapoton
2021. ápr. 8. 05:50
 1/10 anonim ***** válasza:
24%

Nekem a hitem segített, valakinek meg a pszichológus. Szóval az élet nem ilyen fekete-fehér.

Amúgy a bűntudatot nem az egyház kelti, az benned van, és a bűntudat nem ront, hanem javít a lelkiállapoton. A pszichológus is azt fogja mondani, hogy nézz szembe az érzéseiddel amik mélyen rejtőznek és a múltaddal és így tudod elengedni. Ezt mondja az egyház is, csak ott Isten elé kell vinni ezeket.

2021. ápr. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Most amúgy ez egy kérdés vagy már megbeszélted magaddal a leírásban?
2021. ápr. 8. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Bármit, csak egyházat, vallást, térítést ne!
2021. ápr. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Egyet értek... Mármint, hogy inkább a vallást kerüld. Az ilyen lelki állapotban lévőket a legkönnyebb befolyásolni hittéríteni. Nem írtad le konkrétan mi a baj, de már az is segíthet ha beszélsz róla valakinek akiben megbízol. Ha nincs ilyen ember akkor még mindíg jobb név nélkül megbeszélni idegenekkel a dolgokat és ha ez sem hoz eredményt akkor egy szakértőt keress.
2021. ápr. 8. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
A vallás az nem oldja meg a problémát, maximum ad egy kis megnyugvást a hited. De templomba járni olyan, mint megnézni egy jó filmet vagy kimenni kocogni, ideiglenesen jobb lesz tőle (ha hívő vagy), de valódi segítséget nem nyújt.
2021. ápr. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Én nemtudom, hiába vagyok elsőben lepontozva, nekem ez igenis segített. Elhiszem mások máshogy vannak, de nem tudom elképzelni, hogy a lelki problémáimon az segít, ha elmegyek egy vadidegenhez egy rakás pénzért végigfekszem a kanapén és 25 percben eldumálom milyen volt a gyermekkorom meg ilyen irreveláns hülyeségeket valaszolgatni (tapasztalat)

Ennél az Istennel való kapcsolat sokkal mélyebb, ezentúl a hit bevonz egy csomó pozitívumot az életedbe, lassan új emberré fórmálódsz. Én egy segítőkész támogató közösséget találtam hiaba álltam én is negatívan hozzájuk.

2021. ápr. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Tök jó hogy ebben a kérdésben a tudományban hívők lepontozzák a vallásban hívőket és fordítva... Pedig ebben a kérdésben nincs egyértelműen jó válasz. Itt inkább tanácsot kér és rajta múlik melyiket fogadja meg és vagy melyik válik be. Szóval inkább tanácsadásként fogjuk fel (én így válaszoltam), mint sem megoldásként.
2021. ápr. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt így van másrészt senki sem mondta, hogy választani kell lehet a kettőt párhuzamosan is.

Amúgy is elég értelmetlen összehasonlítani ezt a két dolgot egymással.

2021. ápr. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

3-as, akkor talán a majmoktól kellene segítséget kérnünk?

Nyilván fontos a szakember, pszichológus. De a Biblia tanácsa, pl. a hegyi beszéd, az arany szabály, semmit sem ér? Miért nevezik Jézust a legnagyobb embernek aki valaha élt? A mai napig megemlékeznek születéséről, haláláról!

Persze abban igazad van, hogy sok egyház hazug! Attól még az evangéliumok olvasása rendkívüli erőt, bölcsességet ad, reményt!

Ezt a könyvet a Teremtő íratta le!

2021. ápr. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Kicsit értelmezhetetlen számomra a kérdés, de megpróbálom összehasonlítani, mint a lovat egy almával... Mindkettő egyfajta megoldással fog szolgálni.

Az egyház útmutatást ad, amelyek egyszerűek, példákon keresztül vezeti a hallgatóságot. Nagy általánosságban ezek helyesek, boldogabb és teljesebb ember lehetsz, lelki megnyugvásra lelhetsz, reményt kaphatsz és ez összességében felfogja oldani a lelki problémáid. Hátránya sajnos, hogy az egyes dolgok sok esetben sajátosan/többféleképpen értelmezhetőek, nem egyértelműek.

A pszihológia sokkal összetettebben áll hozzá egy-egy adott problémához, magát az egyént vizsgálja, analizálja. Az egyén sajátos problémája van a fókuszban. Sikeres kezelés után személyre szabott tanácsokat kaphatsz. De, ugyanígy az egyháznál, akár a pap is lehet "pszihológus", személyes beszélgetések/gyónások során korrekt és sajátos tanácsokat kaphatsz, viszont itt kiemelnék egy nagyon nagy különbséget. Az egyik megoldás a hitre és annak tanaira alapoz, amelyet a pap sajátosan értelmezhet. A pszichológia tudományosan alátámasztott szabályrendszert követ, amely sok évszázados folyamatos tapasztalás útján alakult ki. (Tudom a hit tudomány is fejlődik, de az nem ugyanaz)

Szóval erre nincs egyértelmű válasz szerintem, mindig az adott helyzettől és az egyénektől függ, hogy kinek mi fog segíteni.


Például: egy szerettünk halála esetén, rengeteg erőt és sok támogatást kaphatsz a hitközösségtől. A gyász az életünk része, az elfogadásra és a szép emlékek felidézésére fog buzdítani, amely végül természetes módon feloldja a problémád. Ebben az esetben a probléma forrása maga a halál. Ha ezt nem sikerül feldolgoznunk, félre értelmezzük a dolgokat, azaz összekuszálódnak benned a gondolatok, nem sikerül megértened és felfognod mi miért történt, akkor viszont már érdemes pszhiológusjoz fordulni, hogy megértsük azt, hogy miért nem sikerül a gyászt feldolgoznunk.

2021. ápr. 9. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!