Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ez? Nevetséges.

Miért van ez? Nevetséges.

Figyelt kérdés
Megfigyeltem, hogy aki vékony típusú az folyton megkapja, hogy "fogytál?", aki pedig kicsit husibb típus az meg a "hiztal"? idétlen kérdéseket. Mi ez a megfigyelgetés az emberektől, nem tök mindegy nekik, ki fogyott vagy hízott?

máj. 24. 05:32
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

A fogytál még rendben van szerintem. Nem csak betegségből fogy valaki, fogyókúra miatt is lehet és jó érzés az embernek, ha ennyi beleadott energia után kap visszajelzést, hogy igen, látszik a fogyás.


A hízást megjegyezni szerintem hülyeség.

Egyrészt attól, hogy valaki csontsovány és felszed 10 kilót még nem kell megjegyezni. Egy anorexiás például nem ordítja szét a világnak, hogy ő anorexiás, pont ezért, amikor etetik és súlyt nyer, hogy az egészséges tartományba tarozzon, neki egy hosszú folyamat lesz, amíg megbarátkozik ezzel, pont hogy sértésnek, támadásnak veszi ezeket a kommentárokat, rosszul fogadja, még akár el is indíthatod a folyamatot, hogy visszaessen. Hiába teszi hozzá a kedves ismerős, hogy na végre, csinos vagy, annyi jön le az anorexiából gyógyulónak, hogy hízott és látszik a hízás.

Másrészt aki nem anorexiás, hanem egészséges tessúlyból hízott sem vicces kedvéből tette. Általában itt megjegyezni a hízást még érthetetlen is.

1. magyarázatot vár az aki kommentálja a testsúlygyarapodást? Aggódik? És ha megtudja, hogy a másik fél azért hízott, mert bajok vanna, fog is segíteni neki? Ha ennyire aggódik, hol volt abban az időben, amíg a testsúlygyarapodás trtént, miért sza.rta le azt akiről szó van?

2. Nem szép súlyfelesleggel? Esetleg látható egészségügyi probléma? Ebben az esetben miért nem javasol valami egészséges diétát vagy aján egy dietetikust?

3. Azt hiszi, hogy a beszélgetőpartnerének se mérlege, se tükre?

Tényleg nem tudom, mert ennél ebben az esetben megjegyezni a súlygyarapodást tényleg olyan, mintha felnéznék az égre és azt mondanám, hogy kék az ég.

máj. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Èn azt kapom meg ha feehèr gatyában vagyok akkor hogy felszedtem jobb is így hogy nagyobb lett a fenekem, ha meg másnap fekete nadrágban vagyok, akkor meg szerintük fogytam, és egy szál bél vagyok.


Az optikai csalódásokat látják csak az emberek. Ez a nevetséges.


Vagy ha kopott farmer hasonlókban vagyok, boltban: szia mit kérsz?, ha meg elegánsan kiöltözve akkor meg megy a sok magázás kezitcsókolom, hölgyemezés, ajánlhatom talán ezt?, de van ilyen is olyan is- részletes termékleírások, ugrálás pattogás ajtónyitások, szép napotozások, előre engedések stb.

máj. 24. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az hát, foglalkoznának a maguk dolgával. Biztos nem véletlen se a hízás, se a fogyás, de nem értem, miért kell szóvá tenni. Főleg olyanok, akik 100 kg fölött vannak, azok szeretik megegyezni, hogy de sovány vagy. Hát inkább sovány, mint ahogy ők kinéznek, már egy lépcsőmászás is leteríti őket.
máj. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Veletlenul megtalaltam a mi fajunk , de ezek az emberek tettek tonkre oket. Szomoru volt megtudni , hogy mennyit amortizalodtunk le es azok is. Siralmas. Hozzajuk kepest ciganyok ,zsidok vagyunk.
máj. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1-es nem értem miért lett rommá mínuszozva, tökéletesen igaza van. Evészavaros vagyok, és mikor azt mondta valaki, hogy ijesztően nézek ki, meg csont és bőr vagyok, azt dicséretként értettem, ha valaki megjegyezte, hogy jobban nézek ki, egészségesebben nézek ki, mikor már gyógyultam és híztam (erre mindig a gyarapodás szót használják ennél a betegségnél, pont azért, mert a hízás annyira rémisztő gondolat, hogy a legtöbb aktív evészavaros nem tudja elviselni), akkor bepánikoltam, hogy ezt mások látják. Hiába volt mások szemében jó dolog, engem kiakasztott.

Eleve nem értem, miért kell megjegyezni. És ha hízott, vagy fogyott a másik, mi közöm hozzá? Másrészt, lehet, hogy meghízott, mert nehéz időszakon megy keresztül, és érzelmi evő, vagy épp azért fogyott, mert olyan, aki ha stresszel, nem eszik, vagy valamilyen betegség áll a háttérben... Semmi közöm hozzá. Csak bántanám a másikat azzal, hogy a tudomására juttatom, hogy tudom, hogy tudod, hogy változtál, és mindannyian észrevettük ám, látjuk! Mi értelme ennek, de tényleg. Mikor az embert magát meg leszarjuk.

Nagyon max. akkor dicsérek meg valakit, ha tudom, hogy változtatni akar valamilyen módon a testén, és az általa kívánatos irányba változik. Van egy barátnőm, egy éve szült, hízott a terhessége alatt, és sokszor beszélt arról, hogy le akarja adni. Nála megemlítem, ha látom, hogy fogyott, mert örül neki. Ugyanez az öcsém, aki mindig is ilyen egyszálbél gyerek volt, és elhatározta, hogy súlyzós edzéseket fog végezni, meg rendesen eszik, már három éve csinálja, kb. fél évente találkozunk személyesen, és mindig egyre izmosabb, neki is mindig mondom, hogy látszik, hogy fejlődik. De random kollégáknak, vagy olyan rokonoknak, akiknek nem tudok az életéről semmit? Nem, befogom a pofám.

Ha valaki miatt esetleg aggódok, annak sem az a helyes kifejezése, hogy "híztál/fogytál". Esetleg meg lehet kérdezni, hogy minden oké-e, vagy hogy hogy érzi magát mostanában, nem a tünetet kiemelni.

máj. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Senior Séf ***** válasza:
30%

Képzeljétek el, hogy az emberek, nem is olyan régen,amikor még nem mindenki a telefonjába merülve ment az utcán, még megálltak beszélgetni. Fura, mi? És mivel nem volt szokás egyből rákérdezni a másodfokú egyenlet végeredményére, kellett némi bevezető szöveg. Hogy vagy? Jól nézel ki. Híztál/fogytál?

Nincs ezekben semmi, csak jelzés,, hogy figyelsz a másikra,észreveszed a változást.

máj. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

6, én abban a korban nőttem fel, amikor nem volt mindenki a telefonba mélyedve és nem az volt a normális a köszönés után, hogy megtárgyalták ki hízott vagy fogyott. Maximum egymás között megbeszélték, hogy "Juci nagyon vékony most, remélem nincs baja.", de nem volt illő odalépni valakihez, hogy "Szia! Hogy vagy? Jól meghíztál!". Volt erre példa, b.unkónak is gondolták.


A másik, hogy azokban az időkben a hogy vagyra is inkább azt válaszolta az ember, hogy jól vagy mondott valami nem egetrengető bullshitet, ami nem is foglalkoztatta annyira igazából, csak hogy átlagosnak tűnjön.

Azokban az időkben nem volt annyi dolog tolerálva mint ma.

Mertél volna régen olyant elmesélni a gyereked osztályából az egyik anyukának, hogy a házastársad alkohol gondokkal küzd. A gyereked másnap azzal ment volna haza, hogy nem tudja miért, de kerülik őt a gyerekek.

Még annál is korábban, ha téged elhagyott a párod, miközben terhes voltál, azonnalmadtak is férjhez akihez tudtak, meg akkor is, ha 20-30 év volt a korkülönbség, mert máskülönben téged k.urvának gondoltak, akinek valószínűleg ebből adódóan csúszott be a gyerek, a gyerekedet meg egy undornak.


Ha megerőszakoltak nőként, az csakis a te hibád volt, mert a férfi csak úgy nem erőszakol meg senkit, a nő provokálja ki. Még a családod is úgy bánt veled, mint a véres ronggyal, mert mit műveltél a hírnevükkel. Megjegyzem ez még egyes orszagokban ma is jelen van.


Nézd meg a Rózsaszín világom című filmet, mit élt át az iskolás gyerek a CSALÁDJÁVAL együtt, csak azért, mert ő elkezdte érezni, hogy ő egy lány és nem fiú. Hogy emiatt elvesztette az állását az édesapja például.

Ma meg teljesen normális már az is, hogy hétfőn, szerdán, pénteken Gyuszi vagy, a többi napon meg Mari.

Ja, azt is vegyük figyelemne, hány házasságban homoszexuális az egyik fél és sejti vagy tudja a másik. Ha leszbikus voltál, hozzámenttél akarkihez, aki sejtette, hogy leszbikus vagy, de mivel jó feleség voltál, gyerekeket is adtál neki, elnézte neked, cserébe titokban élhetted a leszbikus életed, ha merted, ha nem akkor inkabb elnyomtad.


Szóval szép és jó volt, amikor beszéltek az emberek, de azt se felejtsük el, hogy annak a korszaknak milyen buktatói voltak.

máj. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!