Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szándékodban van beoltatni magad?

Szándékodban van beoltatni magad?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 9. 07:54
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
91%

Máshogy látjuk a világot. Te úgy gondolod, az a helyes ha mindenki beoltja magát, más ezt máshogy látja. Nem azért mert önző, hidd el törődök az emberekkel, de számomra nem azt jelenti a törődés, hogy beoltatom magam.

Értem én, hogy a halál ijesztő dolog, de nem kéne hogy az legyen. Mindenki tegye meg amit megtud a saját maga érdekében és ne mástól várja a megoldást. Ha te beoltatod magad, szíved joga, nem bíráskodok senki felett, mert 100%osra senki nem tudja mi a helyes és mi nem. De pont ezért, neked sincs jogod pálcát törni senki felett és önzőnek nevezni bárkit mert nem oltatja magát. Nem amiatt fog meghalni bárki és nem amiatt fog elhúzodni ez az egész.

2021. ápr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
28%
Most bocsánat, de konkrét példát nem tudok arra, hogy kiket nem lehet beoltani. De eddig a terheseket nem lehetett, vegyük őket alapul. A terheseket ki hagyta meghalni (önhibájukon kívül)? Mik az elvárásaink feléjük? Hogy fizessenek adót? "fizessenek adót, tartsák be a törvényeket, stb" A gyerekeket sem oltják. De attól még miért is nem kéne nekik betartaniuk a törvényeket? Az, hogy nem kaphatnak oltást, orvostudományi dolog. Nem értem, hogy jönnek ide a törvények.
2021. ápr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
33%

#21

Ezt is értem, de akkor akik így állnak hozzá mint te, azok miért várnak el bármit cserébe? Nem lenne gond azzal se, hogy senki nem vár el senkitől semmit, mindenkinek minden a maga döntése. De ez jelenleg egyoldalú és igazságtalan így.

Köszönöm a normális válaszodat, ritka hogy értelmesen kifejti valaki a véleményét!


#22

"Az, hogy nem kaphatnak oltást, orvostudományi dolog."

Náluk igen. De olyanok is elutasítják az oltást, akiknél nem orvostudományi dolog.

2021. ápr. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
33%
Mire gondolsz, mit várunk cserébe, meg miért cserébe? Nem igazán tudom ezt értelmezni, pontosan mi az igazságtalanság?
2021. ápr. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
95%
23: alaposan ki kellene vizsgálni mindenkit oltás előtt, hogy egyáltalán oltható-e, ki tudja, nincs-e olyan rejtett betegsége, amiről nem tud és bizonyos vakcina kizárt az esetében, lehet nagyobb bizalom lenne az oltások iránt, mint így, hogy odamegy az embert az beledöfik, ami épp van, csak meglegyen a darabszám.
2021. ápr. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
89%
Én azt nem értem, hogy akik már beoltatták magukat, azok miért akarják rátukmálni mindenkire?? Volt aki itt engem már minősíthetetlen hangnemben szidott mert ő beoltatta magát...
2021. ápr. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
58%
Gondolom azért, mert annak függvényében van intézve a gazdasági nyitás, hogy hány beoltott ember van.
2021. ápr. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
75%

És ezért erőltetni akarja egy ismeretlen ember a másikra? Illetve undorító hangnemben kell irogatni?

Elvileg ez szabad döntés, de itt rengetegen már kezdenek túlzásba esni.

2021. ápr. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
15%

#24

Általános János éli az életét, betartja a társadalom minden szabályát. Törvények, covid alatt a járványvédelmi előírások, nem dohányzik ott ahol tilos, nem szemetel, nem vezet ittasan, nem káromkodik a gyerekek előtt, nem jár autóval mindenhova hogy ne szennyezze a levegőt, nem foglal el két ülést a buszon a táskájával, nem ordíttatja a rádiót a kertjében, nem üvöltet sátánista heavy metal számokat a templom előtt, nem posztol rasszista tartalmakat a neten, stb stb. (Képzelj ide BÁRMIT, akármit amit a társadalom elvár egy embertől. Nem írnám le az összeset, mert akkor jövőre is ezt a kommentet gépelném.)

Cserébe annyit szeretne, hogy hadd ne haljon bele a fertőzésbe. (Bármilyen fertőzésbe, most a covid csak egy a sok közül.)

János nem oltható az orvosa tanácsára, mert allergiás, vagy ritka betegséggel küzd. Jánoson a nyájimmunitás segítene, az nagy eséllyel megvédené attól, hogy elkapja a fertőzést. A társadalom azzal tudna neki segíteni, hogy mindenki beoltatja magát, aki nem olyan mint János és nem ellenjavallt a vakcina.

Ha a társadalom ezt "hobbiból", alapos ok nélkül nem hajlandó megtenni, akkor jogos-e vajon elvárni, hogy János továbbra is betartsa a kreszt-t, normálisan tömegközlekedjen, kulturáltan viselkedjen a kiskorúakkal, ne veszélyeztesse mások egészségét, stb.?

Bizonyos betegségek ellen jelenleg is beoltanak "mindenkit", kivéve aki nem oltható: gyermekkori kötelező védőoltásokról van szó. Ott például megvan ez a felelősségvállalás azokért, akik valami miatt nem kapták meg az adott vakcinát. Ezt a kevés embert megvédi az, hogy a többiek be vannak oltva, ezért nincs is pl. kanyarójárvány, ami veszélyeztetné a védteleneket.

2021. ápr. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 A kérdező kommentje:

29


Nagyon szépen összefoglaltad.. :) Ment a zöld kéz.

2021. ápr. 9. 11:46
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!