Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szándékodban van beoltatni magad?

Szándékodban van beoltatni magad?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 9. 07:54
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 Rothadó Narancs ***** válasza:
47%
Első Szputnyik beadva. No problem!
2021. ápr. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 A kérdező kommentje:

31


Én is azt kaptam.. :D

2021. ápr. 9. 12:03
 33/66 anonim ***** válasza:
80%

Az én gondolkozásom szerint pedig ez az önző hozzállás. Nem azért tartunk be bizonyos szabályokat, hogy elvárjunk cserébe bármit is. Nem azért nem szemetelek, hogy aztán cserébe elvárhassak bármit is, hanem mert tisztelem a természetet. Nem azért nem vezetek ittasan, hogy utána verhessem a mellem, hogy dejó ember vagyok és cserébe ti meg ezt meg azt tegyétek meg, hanem mert nem veszélyeztetem a saját és mások testi épségét. Egyszerűen számomra nem fér össze a kettő. Hogy János elvárja tőlem, hogy oltassam be magam, mert ő minta polgár. Alapból az elvárások olyan dolgok, amik önzőek számomra. Tőlem ne várjon el senki semmit, én se várok el senkitől semmit. Nem okozok kárt magamnak, másoknak,a természetnek mert így tartom helyesnek és mert hiszek a karma erejében. János egyszerűen csak áttolja másokra a felelősséget.

Az élet kiszámíthatatlan, de nem lehet rettegésben élni. Én nem félek, se a vírustól se az oltástól, egyszerűen máshogy látom a világot. Nem hobbiból nem oltatom magam, az hogy számodra nem alapos valakinek az indoka, hogy miért nem oltatja magát, az a te problémád. Voltam már lélegeztető gépen, nem a covid miatt, mégsem rettegek. Ugyanúgy élem az életem és nem mástól várom, hogy "megvédjenek" hanem megteszem amit megtudok. Egészségesen élek, sokat vagyok a természetben, használom a testemet. Nem otthon ülök a TV előtt rettegve, hogy most hányan haltak meg. Emberek ígyis úgyis meghalnak. Lehet érzéketlennek tűnők, de én máshogy gondolok a halálra. Semminek sem a vége. Ha eljön az időm, tehetek bármit, úgyis útolér a sorsom. Ezt nem változtatja meg az sem ha xy be van vagy nincs oltva.

2021. ápr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
75%

""hobbiból", alapos ok nélkül nem hajlandó megtenni, akkor jogos-e vajon elvárni, hogy János továbbra is betartsa a kreszt-t"


Azért nem tud normálisan közlekedni, mert valaki, például a három megyével odébb lakó Általános Jucus nem oltatta be saját magát?

Még mindig nem értem, hogy függ össze János olthatatlanságával az, hogy neki nem kell tudni vezetni, üvölttethet sátánista heavy metal zenéket a templom előtt, és nem kell adót fizetnie.

Ezeknek a törvényeknek a betartása mindenkire ugyanúgy vonatkozik, nem Jucus oltottsága fogja meghatározni.

Megjegyzés: NEM vagyok oltásellenes, de hogy ezek nem így mennek, az biztos.

2021. ápr. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
17%

#33

Erről beszélek.

"az a te problémád". Ezzel van a gond. Ezzel a hozzáállással élhetnénk anarchiában is, ahol nincs semmiféle elvárás, semmiféle felelősség, mindenki maga oldja meg a saját baját, mindenki azt csinál amit akar. Töröljük el az összes kötelező védőoltást. Töröljük el a törvényeket, hiszen majd aki szeretné, az majd önként betartja őket továbbra is, mert így érzi helyesnek, aki meg nem szeretné, attól ne várjuk el, mert önzőség.

Mármint ezt komolyan írom, nem szarkazmus. Csak szerintem el kéne dönteni, hogy akkor szeretnénk-e társadalomként létezni, vagy sem. A köztes megoldást igazságtalannak tartom.

2021. ápr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
22%

#34

Idézem önmagam: "Képzelj ide BÁRMIT, akármit amit a társadalom elvár egy embertől. Nem írnám le az összeset, mert akkor jövőre is ezt a kommentet gépelném."

Nyilván nem az autóvezetés a lényeg, az egy PÉLDA volt.

2021. ápr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
75%
Úgy értettem, hogy a te problémád, hogy te bosszankodsz olyanokon hogy Julika nem oltotta be magát. Engem nem húz fel az ha Béla beoltatja magát és az sem ha Julika meg nem. Mert nem várok el másoktól semmit, tiszteletben tartom mindenkinek a szabad akaratát.
2021. ápr. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
58%
Igen!Erről beszélünk 37-es!Én is kaptam olyat hogy dögöljek meg mert nem akarom magam beoltatni és kerüljek lélegeztető gépre és fogjam be a pofám és menjek szépen oltatni.....Ilyen stílust engednek meg maguknak emberek miközben én NORMÁLISAN leírtam a véleményem de én vagyok a szemétláda mégis.Szerintem kár erről vitatkozni mert úgyis más a véleménye mindenkinek
2021. ápr. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
27%

"Mert nem várok el másoktól semmit, tiszteletben tartom mindenkinek a szabad akaratát."

Éppen erre írtam, hogy lehet így is, de akkor legyen teljesen anarchia, ne ilyen félig-meddig megoldás.

2021. ápr. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
64%
Egyszerű a képlet. Aki nem oltatja az ellenzi mert fél az oltástól. Aki oltat az nem ellenzi mert nem fél az oltástól. Mind kettő fél a saját igazát fújja és mind kettő fél, félti magát. Mindenki tegyen jó belátása szerint, a többi csak ellenségeskedés.
2021. ápr. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!