Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nincs célja/értelme az életemn...

Nincs célja/értelme az életemnek, eladni mindent és útnak kerekedni?

Figyelt kérdés
Lassan 30 éves vagyok, nem érdekel semmi/senki. Életcélom, jövőképem nincs. Van egy kis megtakarításom meg egy ingatlanom. Eladnám mindenenmet, és útnak indulnék, nyaralgatnék, amíg a pénz kitart, utána toronyépület emeletéről leugranék. Jó terv szerintetek?

2021. ápr. 11. 12:43
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
jó ötlet, kivéve a vége
rossz ötlet, de jó a vége
23 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát jó ötlet, kivéve a vége...

Inkább hagyj egy kis pénzt és abból kezdj máshol új életet (ezt a végére írtam, a tetőről ugrás helyett).

2021. ápr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
A te dolgod, de az épületről leugrás helyett jó lenne valami más megoldás mert félő hogy agyonütsz valakit aki amúgy még szeretne élni.
2021. ápr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2: az is igaz. Meg azért eléggé nemtörődöm módja az öngyilkosságnak. Golyó a fejbe?
2021. ápr. 11. 12:55
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

És ha nem sikerülne az öngyilkossági kísérleted és egész életedre megnyomorodnál, mivel lenne jobb?

Válaszd azt, amit először írtam (első vagyok).

2021. ápr. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Befejezni ezt az életet és kezdeni egy másikat máshol, ez jó ötlet.

Véget vetni és elvenni az esélyét minden továbbinak, ami történhet veled, ez nem jó ötlet.

2021. ápr. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ötlet jó, kivéve a vége. Egy életed van és az élet kincs. Egészséged van, enni-inni tudsz, van fedél a fejed fölött. Sokan bármilyüket odaadnák azért hogy minimum az egészségük meglegyen azok közül ami neked meg van. Gondolj bele ha elvennéd az életed, rengeteg élményből kimaradnál és mindennek vége lenne. Annyi de annyi lehetőség van az életben, vétek kihagyni ha már egyszer megadatott hogy ember lehetsz és élhetsz!
2021. ápr. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem vagy boldog, ahol vagy, menj el máshova. Spórolj, utazgass, próbáld magad boldoggá tenni hobbikkal, melóval, kapcsolattal (ha szükségét érzed ennek) vagy alkalmi partnerekkel.

Megértem, ha valaki szuicid hajlamú, én is rengetegszer gondoltam rá, hogy még kéne ölni magam, de mindig jön valami szép vagy valami olyan, ami miatt nem érné meg befejezni ezt az egészet. Úgy érzem, míg nem tettem meg mindent, hogy boldog legyek, addig nem akarom megölni magam. Ha pedig mindent megteszek valamiért, azt valószínű el is fogom érni.

Gondolkozz egy kicsit te is hasonlóan, ha kell, írj össze egy listát a jó dolgokról, amik veled történnek, legyen az akár a szomszéd mosolya, vagy egy átlagnál finomabb alma, készíts terveket, tűzz ki célokat, írd össze, mi tesz boldogtalanná és próbáld ezeket a tényezőket minimalizálni.

Sok sikert és kérlek gondold át ezt mégegyszer! Már az is egy jó jel, hogy ide írtál, ha annyira biztos lennél ebben, nem kéne megerősítés. Abban biztos lehetsz, hogy itt senki nem kívánja a halálodat, te se kívánd annyira!

2021. ápr. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kösz a bíztatást mindekinek!


Lehet egy környezetváltozás kéne, de tényleg

2021. ápr. 11. 15:17
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Háromszáz körül már elég jó sörök vannak.
2021. ápr. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Haha, na ezen én is sokat gondolkoztam régen :D. Ha nem jön be az élet, a végét meghúzom,aztán adiós. De amúgy szerintem ennyi utazgatás,meg tapasztalás,új élmény után igencsak rájönnél,hogy élni igenis van értelme. Rájönnél egy csomó mindenre,olyanra lenne rálátásod,amire előtte nem. Az utazással megnyílik a világ. Nem kellene elherdálni csak úgy a kis életed.
2021. ápr. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!