Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért használják sokan a...

Miért használják sokan a "fiú", "lány", "srác", "csaj" megnevezéseket felnőtt, lassan középkorú emberekre is?

Figyelt kérdés

Én amúgy 27 éves vagyok(általában jóval kevesebbnek néznek), de már így is leginkább a fiatalember megnevezést tartom magamhoz legközelebb állónak, a fiú az már olyan gyerekes. Néha jól is esik, amikor "uram"-oznak 😀, ez nyilván helyzetfüggő.

Ezt így nem tudom követni mikor nálam idősebb emberek is így beszélnek egymásról és akkor kiderül, hogy az illető már középkorú.

Ti hogy látjátok, mikor van helye az ilyen megszólításoknak és mikor nincs?



2021. ápr. 16. 20:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálam attól függ, milyen a viszony az adott személyekkel. Én 36 éves vagyok, de a tőlem fiatalabb, ill. velem egykorú ismerőseimre simán mondom, hogy lány vagy fiú, mint ahogy magamra is mondom, hogy fiú, ismerősi körben.
2021. ápr. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyfajta szleng az embereknél, de azért tiszteletlen is, pláne bizonyos szituációban, és az sem mindegy ki és hogy mondja.
2021. ápr. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
56%
Megint egy kérdés ami szerint egy harmincasnak már a temetőben lenne a helye...
2021. ápr. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azzal, hogy srác, semmi baj sincs. Édesapám egy 45 éves fickóra szokta használni, aki ugye nálánál fiatalabb. Az, hogy lány meg, néha én magam is láynként hivatkozom magamra nő helyett, pedig 30 elmúltam. (Asszony semmiképp nem vagyok, nő igen, bár kevésbé nőies.) Lovagoljunk a szavakon... :p
2021. aug. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!