Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg velem van a gond,...

Tényleg velem van a gond, vagy túlzásba viszem az önmarcangolást?

Figyelt kérdés
3 éve folyamatosan szabotálom önmagam. Sokan mondják, hogy ne tegyem, hogy felesleges, de szerintem sokan gondolják az ellenkezőit csak ők nem mondják ki. Szóval kezdem az elejéről. Kicsit túlféltett, túlszeretett gyerek vagyok, de Nem vagyok elkényeztetve. Kicsi korom óta van egy alacsonyabb rendűség érzésem, amit néha felvált egy erős önszeretet. Ez az onbizalomhiany 3 eve tort fel bennem. 7.es 8.os voltam. Sose tudtam egy osztalykozossegbe se beilleszkedni . Ha valakivel egyszer jol kijottem mindig tul hangos, idetlen voltam. Amugy sokszor meglátszott, hogy otthon túl nagy becsben tartanak, mert gyakran hisztiztem mások előtt, meltosagtalanul viselkedtem. Mindig utólag jöttem rá, hogy gáz voltam. Persze aki barát velem az tudja, hogy jófej is vagyok, mert jó a humorom stb. Azóta ezzel a rengeteg önkritikával javitottam a helyzeten. Ez mostanra sikerult. Lett egy-ket uj baratom, de az osztalyban csak csendben ulok mert tudom ha nem figyelek oda megint szegyenkezni fogok. Habár rengeteget formáltam magamon, mindig utálom és szánalmasnak érzem magam. Tudom, hogy gyengébb vagyok másoknál és ezen a tényen nem tudom magamat túltenni. Ha tükörbe nézek azoknak az embereknek az undorral teli arcat latom akik ott voltak mikor eldobtam minden meltosagom vagy sirtam masok elott. Es orokre ez az ember maradok. Meg akarok változni teljesen, egy másik ember akarok lenni de ez nem lehetséges

2021. ápr. 16. 21:59
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem lehetnél egy picit megértőbb és elfogadóbb magaddal... Azt gondolom fontos, hogy az ember megtanuljon illeszkedni a többiekhez, de meglátásom szerint ez sajna sokszor azzal jár együtt, hogy az illető csak mások szemén keresztül tudja önmagát értékelni és elveszíti a képességét, hogy önmagára reflektáljon. Ami másokat boldoggá tesz és ami az egyént boldoggá teszi, nem mindig egyezik - és a kettőt nyugodtan külön lehet választani. Gyakran kap az ember értékes visszajelzéseket másoktól és gyakran nem - a kor egyik kihívása, úgy gondolom, hogy az ember megtanuljon szelektálni és eldöntse, mit akar az életétől. Azt gondolom, nem mindenki egyformán éleseszű, jóképű és magabiztos, és bár az ember nem egymaga él ezen a bolygón, érdemes azon is elgondolkozni, hogy amíg mások nem mondták, addig ő nem is zavartatta magát ezen különbségek miatt. Remélem, ez segít valamicskét...
2021. ápr. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!