Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges, hogy személyiséget...

Lehetséges, hogy személyiséget változtassak?

Figyelt kérdés
Biztos van rá mód, egy teljesen ellentétes személyiséget csinálnék magamból. Próbálta már valaki? Nem arra vagyok kíváncsi hogyan játsszam meg magam mert attól nem változik a személyiség csak szenvedést okoz.

2021. ápr. 18. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:
lassan lépésenként. AZ ellentétes szó személyiségnél nem értelmezhető. A személyiséged magától is sokat változik.
2021. ápr. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kicsit off a válaszom, de fontosnak tartom, hogy leírjam.

Ne változtass személyiséget, abból semmi jó nem sülne ki! Próbáld meg a lehető legjobbat kihozni a már meglévőből! Állítsd magad kihívások elé, lépj ki a komfortzónádból, tanulj és próbálj ki új dolgokat, olvass, utazz, igényesen válogasd meg a téged körülvevő embereket, mert a környezet is hat ránk. Ezek mind alakítják az embert.

Gondolj bele, attól, hogy egy balkezest rákényszerítenek, hogy jobb kézzel írjon, attól még nem lesz valódi jobb kezes.

2021. ápr. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát konkrétan egy indulatos hirtelen robbanó kitárulkozó személyiségből csinálnék egy nyugodt, higgadt, zárkózott személyiséget. Mivel mindig is ezt várták el tőlem a családom hogy változzak és ilyen szélsőségekbe is átment az elvárásuk. És bár nem vagyok gyerek már de kihat a jelenemre ez. Régebben nagyon cseszegettek vele mostanra már feladták de akkor se fogadtak el főleg hogy a fél rokonság számára már halott vagyok vagy 5 éve
2021. ápr. 18. 21:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Az nem személyiség, az viselkedés. A temperamentum veleszületett, azon nem tudsz változtatni. Az adott helyzetben való viselkedéseden, reakciódon tudsz, már a kor előrehaladtával is nyugodtabb leszel. De ne más kedvéért változtass, hanem ha azt magad is helyesnek tartod. Egyszerűen ne csípőből reagálj mindenre, hanem tartsál 5 másodperc szünete, mielőtt megszólalsz. Már az is elég ahhoz, hogy az első intenzív dühöd csillapodjon és ne legyél bántó. Mindenkinek megvan a maga igazsága, a másé is jogos.
2021. ápr. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha visszafojtod az érzéseid azért, hogy nyugodt legyél, akkor az robbani fog így is úgyis.


Az biztos, hogy szakember segítsége nélkül nem biztonságos ilyenbe belekezdeni. Talán életmódváltás segíthet vagy olyan csoport találása, ahol ez közös cél (persze vírus miatt ez kilóve most :( )


Esetleg sport, jóga, táplálkozás megváltoztatása ( ha jól tudom, akik kevesebb fehérjét visznek be a szervezetükbe, mint kellene, azok indulatosabbak, ingerlékenyebbek...), vízfogyasztás, elegendő pihenés (fáradtan az ember ingerültebb), és a többi szokásos hablaty, amik igazából tényleg segítenek hosszú távon. Sajnos sok idő és nehéz munka az ilyen, de megéri :)

Ja meg persze minden ilyen probléma a gyerekkorban ért traumákra/kihatásokra/tapasztalatokra vezethető vissza. Szóval ha azokat megérted, feldolgozod, akkor lenyugodna a benned lakó gyermek. (rengeteg könyv foglalkozik ezzel szerencsére.)

2021. ápr. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rengeteg ilyen pszichológiai dolgokat olvastam meg személyiség tesztet töltöttem ki volt mélyebb elemzés is, de ezek már inkább stresszt okoztak már mint hasznot és segítséget, egyszerűen egyikkel se tudok mit kezdeni. És egyszer már sikerült kijönni belőle de nem ezzel a módszerrel erre tavaly sikerült visszacsúszni ezzel a sok önelemzéssel meg pszichológiával meg ezekkel a csoportokkal és hát teljesen más működésű emberekkel találkoztam mint amilyen én vagyok, na a többsége olyan amilyenné akarok válni.
2021. ápr. 18. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!