Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem illik rám sem az...

Miért nem illik rám sem az extrovertált, sem az introvertált jellemzés?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy teljesen egyik sem ír le engem, nem vagyok mindig a társaság középpontja, mint az extro-k, de utálok egyedül lenni, és bármit is egyedül csinálni. Az MBTI típusom ENFP, de csak olyan 50 valahány százalékban vagyok extrovertált.
2021. márc. 1. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Az extrovertált emberek nyitottak, de ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy a társaság középpontjai.
2021. márc. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én nyitott vagyok, de eleinte félénk, de hamar megnyílok
2021. márc. 1. 21:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
E két típus az egyenes két végén helyezkedik el. Közöttük lehetnek átfedések.
2021. márc. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

ezügyben csak magamból tudok kiindulni.

nálam a hasonló érzést az váltja ki,hogy rühellem a motiválatlan, korlátolt, előítéletes naplopókat, akikkel mostanában sokat kell együtt lennem.

ezért inkább vagyok egyedül mint velük.

miközben a hozzám hasonló motivált céltudatos emberekkel meg szívesen vagyok együtt, mert ez hasznot hoz, értelme és célja, konkrét haszna van ezeknek a kapcsolatoknak.

2021. márc. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert a hiedelemmel ellentétben ez nem két külön kategória,hanem egy skála a két dologgal a végpontjain. Az emberek legnagyobb része valahol középen helyezkedik el,nem sorolható be vagy ilyennek,vagy olyannak.
2021. márc. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez nem fekete és fehér, hanem egy számegyenesként kell elképzelni, ahol 100% introvertált és 100% extrovertált a két ellentétes pólus. A legtöbb ember valahol az egyenesen helyezkedik el, és bizonyos mértékben intro/extro. Meg vannak ún. amibervált emberek is, akik 50-50%-ban / hangulattól függően intro/extrovertáltak.
2021. márc. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A gátlásosság egyébként nagyon eltorzíthatja az extrovertáltság megítélését. Sok ember tartja magát szerintem introvertáltnak, pedig valójában nem az, vagy messze nem annyira, amennyire gondolja, mert szimplán csak gátlásai vannak.
2021. márc. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7: 6-os vagyok, ez is igaz.

Meg az, hogy vki extrovertált, nem jelenti azt, hogy nagydumás vagy hogy a társaság középpontja akar lenni. Inkább azt, hogy több energiát nyer-e az egyedüllétből, mint abból, hogy másokkal van, vagy fordítva.

2021. márc. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
7: igen, azért nehéz, mert mondom, elég félénk és gátlásos tudok lenni, de ez valami szorongás lehet
2021. márc. 1. 21:16
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ambivertált vagy. A kettőnek a keveréke. A legtöbb ember amúgy pont ilyen.
2021. márc. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!