Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szavazzatok ! Inkább extrovert...

Szavazzatok ! Inkább extrovertált (nyitott, könnyen barátkozó), vagy introvertált (befelé forduló) embernek gondoljátok magatokat ? Miben nyilvánul ez meg ? Hány barátotok van, milyen széles a baráti körötök ?

Figyelt kérdés
Nyilván nem fekete-fehér a dolog, úgy képzeljétek el, mint egy skála, aminek egyik végpontja a totál társaságközpontú ember, a másik végpont meg a totál magának való, már-már remete embertípus.

2020. dec. 4. 00:42
A kérdező szavazást indított:
Inkább extrovertált (nyitott, könnyen barátkozó)
Inkább introvertált (befelé forduló)
42 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Introvertált. Barátaim nincsenek, egy sem.
2020. dec. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Inkább introvertált, mert lefáraszt a társaság. Nagyon szeretem a vendégeket, de tudok örülni annak is, ha hazamennek, nem pedig a jelenlétükből kaparom össze az energiámat. Azt hiszem, aki extrovertált, azt inkább feltölti az, ha sok emberrel van együtt, és még több összejövésre sarkallja.
2020. dec. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Nincs sok barátom, de nem az introvertáltságomból adódóan. Általában túl közelire sikerülnek a kapcsolataim, így inkább korlátozom őket, és csak olyan barátságokat tartok fönn, ahol nincs esély más kialakulására. Ilyen ez a borderline személyiségzavar :D

2020. dec. 4. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És mi történne vajon ha egy totálextrovertáltat és egy totálintrovertáltat összezárnánk egymással 72 órára ? Szétvernék egymást ? 2 domináns jobban kijön egymással, vagy 2 intro ? Ebben a viszonylatban lehet, hogy az ellentétek vonzzák egymást ? Egy extro tud barátságot kötni egy intro emberrel ? Személyes példákat is várok.
2020. dec. 4. 01:19
 5/13 anonim ***** válasza:
Introvertált vagyok, nincsenek barátaim, nem is vágyom rájuk. Volt 2-3 csaj akik nagyon akartak velem barátnősködni de egyszerűen nem bírtam elviselni egyiket sem. Párom extrovertált ezért aztán ebből elég sok veszekedés volt már az évek alatt és rendszerint amiatt, hogy rám akarta eröltetni a bulizást, haverkodást meg ilyeneket.
2020. dec. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Amíg csak ketten vannak, szerintem elég jól elbeszélgetnének, noha az introvertált kissé furcsállná, hogy a másiknak be nem áll a szája, és esetleg azokat a gondolatait is megosztja, amiről ő inkább mélyen hallgatna. Az extrovertált meg emiatt talán elunná magát. De lehet, hogy egy ideig még érdekesnek is találnák egymást. A szűkszavú intro rejtélyesnek látszik, az extro pedig a jó kiállása miatt vonzó. Mind a ketten találnának olyan tulajdonságot a másikban, amit érdemes lehet magukévá tenni. Hosszú távon viszont az életmódbeli különbségeik miatt nagyon sok kompromisszumot kellene kötniük, ami nem hiszem, hogy boldoggá tenné bármelyiküket is. Barátság lehet belőle, mert a barátoknak annyira nem kell egymáshoz alkalmazkodnia, mint egy párnak.


Az extrovertált szerintem nem egyenlő azzal, hogy domináns.

A kapcsolat minősége pedig inkább azon múlik, hogy mit tolerálnak a felek. Elviseli-e azt az egyik introvertált a másiknak, hogy az egêsz nap a könyvébe gubózik, és ha mondjuk ő is talál magának elfoglaltságot, megteremtődik-e egy közös világ, amiben együtt létezhetnek, vagy csak egymás mellett élnek esetleg. És az extrovertáltaknál meg előfordulhat az, hogy több helyre ígérkeznek el egyszerre, és a rossz szervezési képességeikkel kudarcot kudarcra halmoznak, ők lesznek azok, akik mindig késnek a társaságból, és akkor se biztos, egyáltalán megjelennek egy eseményen, így kicsit mindig lemaradnak, pedig épp ez ellen küzdenek általában.


Ezeket megfigyelések alapján írom, veheted példának is.

2020. dec. 4. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%
Ha össze lennék zárva egy extrovertálttal egy szobába, skkor kb azt mondanám neki "Kopj le, nem vesztegetem rád az energiám."
2020. dec. 4. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
2020. dec. 4. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%

7-es, hova a francba kopjon le, mikor össze vagytok zárva egy szobába??

De utálom az ilyen beképzelt, másokat lenéző, intro megnyilvánulásokat...

2020. dec. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szélsőségesen introv vagyok. Ki nem állhatok,ha a nap 24 órájában nyüzsögnek körülöttem. Kell a privát szféra,nem szeretnék egy szobában lakni másokkal,a hideg kiráz tőle.


Nem vagyok mindenkivel barátságos,megválogatom. Ha valaki bunkó,leütöm.

2020. dec. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!