Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért élveznek...

Az emberek miért élveznek valakivel együtt élni?

Figyelt kérdés

Évek óta egyedül élek, és nem tudom megérteni azokat, akik jobban szeretnek valakivel együttélni, vagy ha nagyon sarkítani szeretnék, akik nem bírják hosszabb ideig egyedül. Nekem ezek az érveim vannak:

1. Az egész ágy az enyém, éjszaka arra tekeredem, amerre jól esik + nem kell hallgatnom a másik horkolását vagy egyéb dolgait.


2. Nem tudom elképzelni, hogy nyugiban olvasok és odajön a velem együtt élő illető azzal, hogy “bocs, de felfaltam a kajádat, mer’ éhes voltam”, vagy ami még rosszabb “miért nem mostad el ezt vagy azt?”


3. Imádom a rendet, és nem tudom elképzelni, mások miért élvezik jobban azt ha valaki beletúrkál a cuccaikba, pl. másképp helyezi el a könyveket. Sokszor hallom, hogy a párok nem találják egymás cuccait...meg az egyik kitakarítja a másik fiókját. Ha ez megtörténne, valszeg 10 év börtönbüntetést kapnék emberölésért.


4. Nem szagolom a másik fingját, nem kell hallgatnom a panaszkodását minden egyes nap, azt a filmet nézem, amelyiket én akarom.


5. Megkímélem magam a veszekedéstől, fesleges hisztériától.


A szocializálódásra ott vannak a barátaim, szexelni bármikor szexelek, kb. akivel akarok és amikor akarok, egy feltétellel: ha nem marad reggelire. Szóval, mégis mi vonzza az embereket az együttélésre? A szerelem? Oké, de az úgyis elmúlik, vagy ha nem, akkor nehéz megtalálni az igazit. Ha nagyon őszinte leszek, biztosan létezik olyan ember, aki miatt egyszer feladom az egyedüllétre való igényemet, de akkor nagyon imádni fogjuk egymást. De addig miért hiányoljak valakit az életemben?

Ez egy elméleti kérdés, és pusztán az érdekel, hogy akik kapcsolatfüggők, azoknak hogy nem rosszabb mással élni, mint egyedül? Sokkal jobb egyedül lenni, mint mással lenni kompenzációból. Ezt nőként írtam (még mielőtt az jönne, hogy a pasik ilyenek, ami egy elég béna sztereotípia).


2021. ápr. 20. 09:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Mert veled ellentétben a többség nem élvezi a rendszeres egyedüllétet.
2021. ápr. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Az jutott erről eszembe, hogy miért tartanak olyan sokan háziállatot (vagy gyereket), kb. ugyanez igaz lenne rájuk is, ha belegondolunk tulajdonképpen csak a nyűg van velük. Sokaknak megéri ez a kompromisszum, és sokan vágynak rá hogy valamiről/valakiről gondoskodhassanak, érzelmi biztonságot adnak.
2021. ápr. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen, lehetséges, hogy a vágy a fő mozgatórugója. Mondjuk én rengeteget fantáziálok, és az pótolja a valódi kapcsolatokat.
2021. ápr. 20. 09:54
 4/16 anonim válasza:
90%
Szerintem eléggé kisarkítod a dolgokat. Mármint nyilván nagyon jó, hogyha nem kell az embernek alkalmazkodnia, de vannak olyan dolgok amik kompenzálják. Pl: reggel felébredsz és mondjuk reggeli vár az asztalon, vagy mondjuk fáradtan haza esel a munkából és van aki segít feltöltődni. Én például sokszor vagyok azon a ponton, hogy nem tudom mit nézzek szóval tök jó, egy másik fél aki segít választani. Szerintem ha az ember igazán szeret valaki akkor minden időt vele akar tölteni és akkor eltekint azoktól az apróságoktól amiket te írtál. És ezt úgy mondom, hogy én is hasonlóképpen rendszerető vagyok szóval szerinetm majd egyszer ezt te is megtapasztalod.
2021. ápr. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
Én fontosnak tartom, hogy az ember alkalmazkodjon jelen helyzetben a párjához. Az alkalmazkodás sok élethelyzetben jól jön. Szerintem igenis jó úgy hazamenni, hogy otthon várják az embert, odabújhat hozzá egy nehéz nap után, vagy csak úgy minden indok nélkül. Szerintem azért is jó együtt élni, mert tud segíteni a párunk, ha érzelmi vagy ha fizikai dolgokról van szó. Van akinek öröm megosztani a dolgait mással vagy gondoskodni róla, mint mondjuk nekem. Persze lehetnek idegesítő szokások néha, hogy rendetlenség van, vagy megint nem oda tett le a másik bizonyos tárgyakat, de szerintem mindezek eltörpülnek amellett, amit érzünk. Szerintem lehet kompromisszumot kötni, hogy mindkét fél jól érezze magát. Néha veszekedések is vannak, hiszen nem könnyű egy párkapcsolat néha,de ha nem olyan súlyos dolgokról van szó, szerintem meg lehet beszélni és megéri küzdeni. Legalábbis nekem ez a véleményem.
2021. ápr. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hmm, akkor lehet én nem érzek. Nem érzek szerintem kötődést a másik ember iránt.
2021. ápr. 20. 10:15
 7/16 anonim válasza:
50%
Valószínűleg introveltált és logikai beállítottságú személy vagy és nem érted azokat akik érzelmi alapon gondolkodnak és élik az életüket. De így van ez jól hogy több féle személyiség létezik. ISTJ szemelyisegnek tűnsz :) ha érdekel nézz utána a 16 személyesegnek
2021. ápr. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
10%
hiányzik az életedből pár dolog amiért kiirtad a kérdést, ezért nem érted, majd ha azok az érzelmek az életedben lennének nem tetted volna fel a kérdésedet, igy ezért nem értheted..
2021. ápr. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
33%
Szeretet
2021. ápr. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg atavizmus, azaz az őseink társas együttélési ösztönéből fakad. Nézd meg az összes főemlőst, mindegyikük valamilyen társas kapcsolatban él. A hozzád hasonlók jelentik a szélsőségeket. Persze valójában te is társas kapcsolatban élsz, hiszen nem a pusztában vagy tökegyedül, csak a nagyon szoros kapcsolatokat nem igényled. Ez jelenti a bioógiai variációt.
2021. ápr. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!