Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért élveznek...

Az emberek miért élveznek valakivel együtt élni?

Figyelt kérdés

Évek óta egyedül élek, és nem tudom megérteni azokat, akik jobban szeretnek valakivel együttélni, vagy ha nagyon sarkítani szeretnék, akik nem bírják hosszabb ideig egyedül. Nekem ezek az érveim vannak:

1. Az egész ágy az enyém, éjszaka arra tekeredem, amerre jól esik + nem kell hallgatnom a másik horkolását vagy egyéb dolgait.


2. Nem tudom elképzelni, hogy nyugiban olvasok és odajön a velem együtt élő illető azzal, hogy “bocs, de felfaltam a kajádat, mer’ éhes voltam”, vagy ami még rosszabb “miért nem mostad el ezt vagy azt?”


3. Imádom a rendet, és nem tudom elképzelni, mások miért élvezik jobban azt ha valaki beletúrkál a cuccaikba, pl. másképp helyezi el a könyveket. Sokszor hallom, hogy a párok nem találják egymás cuccait...meg az egyik kitakarítja a másik fiókját. Ha ez megtörténne, valszeg 10 év börtönbüntetést kapnék emberölésért.


4. Nem szagolom a másik fingját, nem kell hallgatnom a panaszkodását minden egyes nap, azt a filmet nézem, amelyiket én akarom.


5. Megkímélem magam a veszekedéstől, fesleges hisztériától.


A szocializálódásra ott vannak a barátaim, szexelni bármikor szexelek, kb. akivel akarok és amikor akarok, egy feltétellel: ha nem marad reggelire. Szóval, mégis mi vonzza az embereket az együttélésre? A szerelem? Oké, de az úgyis elmúlik, vagy ha nem, akkor nehéz megtalálni az igazit. Ha nagyon őszinte leszek, biztosan létezik olyan ember, aki miatt egyszer feladom az egyedüllétre való igényemet, de akkor nagyon imádni fogjuk egymást. De addig miért hiányoljak valakit az életemben?

Ez egy elméleti kérdés, és pusztán az érdekel, hogy akik kapcsolatfüggők, azoknak hogy nem rosszabb mással élni, mint egyedül? Sokkal jobb egyedül lenni, mint mással lenni kompenzációból. Ezt nőként írtam (még mielőtt az jönne, hogy a pasik ilyenek, ami egy elég béna sztereotípia).


2021. ápr. 20. 09:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%

Akárkivel én sem tudnék együtt élni, de ideális esetben az ember megtalálja x idő után a párját.


Akkor nem érzed nyűgnek az alkalmazkodást, mert magától jön.


Az indokaidon meg jót nevettem, mert én egyikkel sem találkoztam. Az ágyunk baromi nagy, simán elférünk rajta. Nem szoktunk egymás orra alá fingani és mindketten tudunk mosni, rendet rakni, főzni, füvet nyírni stb. :D

2021. ápr. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
77%

Amit leírtál, az nem egy megfelelő kapcsolat, szóval megértem, hogy miért tartod rossznak.

Viszont egy normális kapcsolatban az első pont kivételével a többinek nem kellene megtörténnie. Normál esetben egy társat kellene választani, aki nem csak a barátnőd/barátod, hanem az egyik legjobb haverod és lelki társad is, akivel hasonló dolgokat szerettek, hasonló hosszú távú céljaitok vannak, ugyan azok a határaitok féltékenység terén és gördülékeny + őszinte kommunikáció van köztetek. Na és egy ilyen emberrel szabadna csak összeköltözni meg házasodni, és akkor nem lennének csak maximum kisebb surlódások ritkán, amit meg szimplán megbeszéltek és kész.


Persze tudom, hogy sok kapcsolat függő ember van és náluk általában igaz az amit leírtal, szóval értem, hogy miért furcsa neked ez. Meg vannak olyanok, akik tényleg soha vagy csak nagyon későn állnak meg valaki mellett, lehet te is ilyen vagy és ezzel nincs is baj. De egy ideális esetben nagyon is fun tud lenni együtt élni a MEGFELELŐ emberrel és még a sex is 10+ év után zseniális tud lenni.



Ui:

Tudom megleszek kövezve a sok kritériumért amit leírtam, de ha azok nincsenek meg, akkor úgy is jönnek majd a nagy veszekedések, megcsalások meg egyéb dolgok, hiába vagy valakivel még jelenleg boldog, akármilyen nehéz is ezt elhinni. Persze kivételek vannak, viszont a kivételeknél a kommunikáció teljesen tökéletes, a sex pedig minimum jó vagy egyik fél sem annyira kívánja mindig, mert ellenkező esetben hosszú évek után jön a garantált megcsalás/válás, hiába a jó kommunikáció.

14 éve élek házasságban (37/F vagyok), már láttam rengeteg válast és kapcsolatot tönkremenni, meg tudom azt is, hogy mi miatt tartható meg egy kapcsolat/házasság.

2021. ápr. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Metionin ***** válasza:

Van akinek szüksége van a társaságra. Én pont hogy nehezen viselek el más embereket és nem is tudnék folyamatosan összezárva lenni senkivel, mégis együtt élek a párommal. Viszont nem úgy ahogy leírtad. Van 2 külön szoba ami nincs becímkézve hogy kié de az íróasztalaink meg a cuccaink többsége nekem az egyik, neki a másik szobában vannak. Bármikor tudok dolgozni, filmezni, zenét hallgatni stb. anélkül hogy zavarnám és ő is anélkül hogy engem zavarna. A másik hogy az én szobámban is van egy ágy, tehát együtt aludni se muszáj és nem is mindig előnyös mert más időpontban, más hőmérsékleten alszunk, a kedves párom pedig horkol is, szóval közös ágyban fekve ha ő alszik akkor én nem. Hétköznap általában külön alszunk, hétvégén együtt. A takarítás fel van osztva és senkinek nem kell órára pontosan elvégezni a ráeső részt. Egymás személyes holmijában sosem turkálunk, nem rendezzük át. A veszekedéshez nem tudok hozzászólni, mi nem igazán szoktunk de szerintem ebben nagy része van annak hogy mindkettőnknek megvan a maga tere.

Ebből azt akartam kihozni, hogy a megfelelő párral semmi gond nincs, persze ha nincs szüksége valakinek párra akkor ne keressen. Van akinek az összezárt élet ijesztő, van akinek az ha hozzám hasonlóan külön teret akar valaki.

2021. ápr. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

... szexelni bármikor szexelek, kb. akivel akarok és amikor akarok ...


Ez az átlag emberre nem igaz, nekik az kell, hogy valaki számára fontosak érezzék magukat.

2021. ápr. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"szexelni bármikor szexelek, kb. akivel akarok és amikor akarok,"

LOL

2021. ápr. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nekem gyanús ez a kérdés, ha annyira biztos lennél magadban nem írtad volna ki. Vagy nem is tudom:D

Meg is beszélted magaddal mit nem szeretnél, bizonygattál is dolgokat stb. Fura.

2021. ápr. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!