Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit szólnátok egy olyan...

Mit szólnátok egy olyan törvényhez, hogy mindenkinek a saját születésnapja alanyi jogon munkaszüneti nappá változik?

Figyelt kérdés
Támogatnátok a javaslatot?
2021. ápr. 20. 11:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én támogatnám! Pont mostanában fogok munkába állni, viszont jön a szülinapom is, ami pont hétköznapra esik, így az új munkahelyemen fogom "ünnepelni".
2021. ápr. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Semmi értelme.


Mi van azokkal, akik ünnepnap születtek? Azok akkor sosem kapnak plusz napot?

2021. ápr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó ötlet,én mindig azt a napot ki szoktam venni szabinak.
2021. ápr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
14%
Felesleges és nem is fair. Én ellenezném. Születésnapot meg lehet ünnepelni munka után, vág, hétvégén.
2021. ápr. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne rossz :)


Egy naptól nem dől össze a világ.

2021. ápr. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

A szülinapok nem egyediek, szóval túl sok ember kapna szabadságot minden egyes nap országszerte ez miatt. Egy nagyobb cégnél/multinál meg túl gyakori lenne az, hogy a betegek és a szülinapos hiányzók problémát okozzanak.

Akkor nem is lenne fair, mert ha nekem hétvégére esik, akkor mit kapok? Szabadon választok dátumot? Na az teljesen unfair lenne a többiekkel szemben.

Persze a gondolattal jó eljátszani, de gyakorlatban soha nem fog megvalósulni.


Egy érdekes valszámos dolgot itt hagynék amúgy, ami tökéletesen megmutatja, hogy mennyire nem egyedi egy szülinap (persze február 29 az tényleg menő:D):

Annak az esélye, hogy két embernek ugyan akkor van a szülinapja, 23 személy esetén átlépi az 50%-ot, 70 ember esetén pedig 99.9% ennek az esélye.

2021. ápr. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Csak akkor necces, ha a születésnap nagy többségében szombat vagy vasárnap van. Ugyanígy a névnapot is lehetne. Amúgy jó ötlet.
2021. ápr. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Amúgy 6-osnak igaza van. 7-es vagyok.
2021. ápr. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
De amúgy ettől függetlenül jó ötlet. Szintén 7-es.
2021. ápr. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha az a lényeg, hogy az ember szabadon ünnepelhesse a születésnapját, akkor nem látom értelmét hogy a hétvégén (vagy ünnepnapon) szülinapos emberek kapjanak egy szabadnapot egy másik munkanapon.


Hátrány az, hogy lehet hogy én megkapom pl. a keddemet, de azt csak én kapom meg. Ha a barátaimmal akarnám megünnepelni, akkor várhatok délutánig, mert ők attól még dolgozni fognak.


(Oké, én pont introvertált vagyok, baromi jól meg tudom ünnepelni magamat otthon egyedül s majd délután valami szűkkörű sütizés, de akkor is)

2021. ápr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!