Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan szokjak le arról, hogy...

Hogyan szokjak le arról, hogy folyton másokhoz hasonlítsam önmagam? Nagyon zavar.

Figyelt kérdés

Koromhoz képest le vagyok maradva a többiekhez képest, mindig ilyen voltam. Van egy öreg autóm és fedél a fejem fölött (szülőknél), ezen kívül nem igazán tudok felmutatni mást. Munkám jelenleg nincs, három hete hagytam ott az előzőt. Barátaim nincsenek, kapcsolatom sosem volt stb.

Szeretnék elköltözni, szeretnék barátnőt, szeretnék végre hosszú távra találni egy munkahelyet, szeretnék értelmet a létezésemnek...

Igazából bárkire ránézve, kikerülhetetlenül rögtön eszembe jut, ők már jóval többet elértek ennél és haladnak előre, mellettem meg elmegy az élet. Egy kapcsolatot képtelen vagyok összehozni, pedig az szinte mindenkinek van. Ha van munkahelyem, akkor is csak pénzzel vagyok több. Jó ha van, de a boldogsághoz kevés. 30/F



2021. ápr. 20. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik férfinek 30 éves korában se volt még barátnője, ott a férfival van a legdöbb baj!

Hogy nézel ki?

2021. ápr. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért nincsenek barátaid? Vagy barátnőd?

Valami betegséged, pszichés problmád van?

2021. ápr. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hiába, hogy nehéz, először próbálj meg barátokat vagy ha úgy tetszik haverokat szerezni. Nem kell rögtön életre szóló barátságot kötnöd senkivel, de próbálj meg kapcsolatba lépni a többi emberrel, akár online is a COVID miatt.

Ha ez már megvan és tényleg úgy érzed, hogy vannak társas kapcsolataid szerintem csak utána kezdj el barátnőt keresni, tuti van olyan akinek hasonló az érdeklődési köre mint neked, akár itt is online.

A melóval kapcsolatban nem tudok sokat javasolni, nem tudom miért hagytad ott az előzőt.

Összességében ismerkedj emberekkel, akár a szomszéddal is ha eleinte nincs más. De próbálkozz, és ha eléred a célod majd nem kell másokhoz hasonlítanod magad.

2021. ápr. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy mondtál fel, hogy nem volt új állásod? Nagy könnyelműség manapság...


Miért?

2021. ápr. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Butább vagyok mint az átlag, konkrét betegségről nem tudok. Nem megy az ismerkedés, semmilyen szociális készségem sincs. Amíg én a hogyanon gondolkodok, mások már régen beszélőviszonyban vannak azzal a személlyel. Amikor én elkezdek vele beszélni, mások már kis túlzással a hétvégi közös programot beszélik meg. (Már megint magamat hasonlítom másokhoz.)


Hosszú távra keresek munkahelyet, eddig nem jött össze. Egy helyen két év volt a legtöbb idő, a vezetőnek az egész városban híre van, negatív értelemben, havonta cserélődnek az emberek a mai napig. Máshol a főnöknek nem okozott gondot reggel a köszönés helyett ordítani, akár napi szinten. Fölvesznek három embert, pár nap múlva egyik sincs ott. Folyton az ilyen, vagy a még ilyenebb helyeket találom meg. Legutoljára éppen a munka egy része volt problémás, illetve a beosztás, nem csak nekem. Ott is átjáróház van, jönnek-mennek az emberek. Van egy ismerősöm (régi kolléga), ugyanebben a helyzetben. Kezdem úgy érezni, nem feltéltétlenül velem van a probléma a munkahelyekkel kapcsolatban. De attól tartok, hogy a végén úgy is belém lesz magyarázva, hogy nekem nem jó semmi sem. Másnak szerencséje van, mióta kijött az iskolából, ugyanazon a helyen dolgozik, évek óta. (És már megint...)

2021. ápr. 20. 22:14
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja még az ismerkedéshez, nem nézek ki jól. Addig tartott minden neten kezdődött beszélgetésem, amíg nem láttak képet rólam. Pedig többek szerint nincs probléma velem. Szerintem csak annyi, hogy átlagos vagyok kinézetre, az meg nem kell senkinek. Dumám meg nincs akkora, hogy ezt a külsőt kompenzálja. Láttam testközelből, berúgott az ember, a barátnője meg egyértelműen tudta, hogy ivott, mégis ott ölelgette. Már a többiek kértek elézést az ember viselkedéséért, annyira nem volt képben. És annak is volt csaja. Biztos, hogy van valami probléma velem, de 30 év nem volt elég rájönni.
2021. ápr. 20. 22:20
 7/7 anonim ***** válasza:
37%
Az ilyenek szoktak macskát boncolni a pincében este.
2021. máj. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!