Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Idegösszeroppanásom lehet?...

Idegösszeroppanásom lehet? Kezdek megőrülni. Nem vagyok önmagam.

Figyelt kérdés

Később leírom a kiváltó okot, most csak a tüneteket;

4 hónapja szorongok, rendszertelen alvásom van (nem tudok aludni éjszaka, van amikor igen, néha pánikolok, máskor 13-14 órát alszom), idegesít mindenki (hirtelen felmegy bennem a pumpa, ordítok, kiakadok, egyedül akarok lenni, senkire nem számíthatok, úgy érzem senki nem szeret), ha annyira ideges vagyok, akkor remegek, nem kapok levegőt, néha magamat ütöm vagy az ágyam. Idegesít a zaj, megőrülök tőle. Hetente kb 4-5x sírok, inkább üvöltök. Nem érdekel a higénia, viszont az arcomra nagyon figyelek már-már kényszeresen, nehogy csúnya legyen. Keveset eszem, nem vagyok éhes, magamnak főzök. A nagyimmal élek, néha nagybátyám átugrik, de játszom a nyugodt embert és semmit nem vesznek észre, bár nagyira naponta kiakadok, mert ő van hozzám a legközelebb. Sajnálom őt, de annyira kontrollálhatatlanok az érzéseim, hogy nem tudom visszatartani. Egyszer nagyim meghallotta az üvöltéses sírásomat, de hazudtam, hogy az elhunyt kutyám miatt tört el a mécses. Bár megszoktam siratni pár hónaponként. Idegségemben sok kávét megiszok naponta, bár visszatartom mostanában, mert nem akarok sárga fogakkal élni és tudom, hogy egészségtelen. Barátaim nincsenek kb 3 éve, végzős leszek és senki nem érdeklődik irántam. Egy internetes barátom van, februárban tudtam vele találkozni, de most a vírus miatt nem tudunk, esetleg augusztusban, ha megnyílik a repülő vonal.

Nos, ő szerepet játszik ebben, amiért ilyen betegesen viselkedem. Nem akarok belemenni a részletekbe, csak annyi, hogy attól tartok, egy lány el fogja venni tőlem. Félek, megint egy pótlék leszek és újra belémrúgnak gusztustalan módokon pl (megcsalás, pletykálás, több időtöltés más emberekkel, lecserélés, elhagyás, hazugságok, mások piedesztára helyezése stb, mind megtörtént már). Az a baj, hogy senkit sem érdekel, hogy mennyire jövök ki rosszul a helyzetben. Ők ketten (a barátom és az a lány) tudják mennyire szenvedek tőlük és milyen gyerekkorom volt, miért visekedek ilyen betegesen. Igyekeztek elválni egymástól egy időre miattam, de ez a kör újra ismétlődni fog, mert nem akarnak elválni egymástól. Betegesen féltékeny vagyok (meg van rá az okom), néha vagdosom is magam, akkor elkezdenek aggódni miattam, de már elegem van belőlük. Szerintem senkinek sem vagyok igazán fontos, elveszik tőlem az emberek a legfontosabb dolgokat az életemben. Mindenki csak saját magára gondol. Azzal a lánnyal is nagyon csúnyán beszéltem 2 hónapja, de ő végtelenül kedves velem és szeret, de annyira utálom és tönkretesz, hogy elborul mindjárt megint az eszem. Nagy csalódás ért vele kapcsolatban, szóval nem véletlen vagyok ilyen állat vele. (Ő is internetes, de a barátom már találkozott vele és már ettől sírok, bár megígérték csak online lesznek haverok.)


Szóval, hogyan lehetek újra normális?



2020. júl. 15. 17:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha jobban akarsz lenni, akkor megszakítod mindkettővel ezt az értelmetlen internetes kapcsolatot és helyette keresel egy pszichológust.
2020. júl. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha ideges vagy menj phszihiáterhez és szedj nyugtatót vagy valeriana gyógynövényt ha nem akarsz gyógyszerezni

Ne aludj 12-14 órákat, maximum 8 órát mindennap mert a túl sok alvástól is depressziós leszel

Foglald le magad mindennap valamivel vagy sportolj valamit vagy keress valami hobbit

A hihgiénia viszont érdekeljen mert a 30 fokban nyáron hónaljszagban meg segg és hereszagban bűzleni nem tartozik a legjobb emberi tulajdonságok közé ha társaság közé kerülsz

Egy tussolás 10 perc alatt letudható ennyi időd azért gondolom csak van egy nap

2020. júl. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A tüneited valamilyen betegségre utalnak, a rendszertelen alvás, dühriamok.

Mindenképpen felkeresnék egy orvost, ne itt várd a megoldást.

2020. júl. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem senkinek sem vagyok igazán fontos"

Ez a kulcsmondat. Ha baba vagy, te vagy a kedvenc, aztán testvéred lesz, már csak a második kedvenc vagy. Az iskolában már csak egy vagy a 30-ból, középsuliban egy vagy a 900 másik iskolásból. Felnőttként másik 7.000.000.000 ember él a földön, s te ezekből egy vagy, semmi több. Ezt meg kell értened, hogy már nem vagy különleges, hogy valakik extrán foglalkozzanak a veled, hogy minden nap elmondják, hogy fontos vagy. Egyedi ember vagy, individum, a saját életed alakítója és felelőse. Senki nem tud helyetted szeretni, élvezni az életed, jókat enni, inni, kirándulni, szexelni, csak te magad. Rajtad áll. Ha ezt nem érted meg és fogadod el, akkor az egész életed kételkedés és nyomorult lesz.

2020. júl. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Minek, minek, minek kínzod magad olyan emberekkel, akik már bizonyítottan átvertek? Minek mártírkodsz? Miért nem zárod le végre ezt a nevetséges távviszonyt ami ennyitre tönkretesz? Miért nem mész orvoshoz?

TE teszed ezt magaddal, azzal, hogy még mindig ragaszkodsz ehhez a szarhoz, te tudsz magadon segíteni.

2020. júl. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább annyit kérdeznék, hogy mielőtt ilyen állapot kialakult, akkor mi történt, mit csináltál?
2020. júl. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
"Szóval, hogyan lehetek újra normális?" Szakember bevonása nélkül valószínűtlen a javulásod. Mindenképp keress fel egy pszichiátert vagy egy pszichológust. A leírt tüneteid alapján orvosi segítségre van szükséged.
2020. júl. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Pszichiáter nincs a közelben, nincsen fuvarom, nem tudok autót vezetni, de legfőképpen nem is akarok menni, és félek elmondani neki ezeket. Bár szeretném tudni, hogy milyen lelki bajom van. Ott van még az utolsó évem a suliból, inkább öngyilkos lennék. Az oszim pszichológus a suliban és rohadtul nem érdekli, hogy mennyire szenvedek ott, pedig mindent tud.


6# Valamennyivel jobb. Igazából mindig pánikoltam, ilyenekre gondoltam, de ritkábban. Normálisan aludtam.

Nem tudom, miért nem tudom a dühömet irányítani.

2020. júl. 15. 17:35
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz egy végtelen lefelé tartó spirálba kerülni akkor változtass gyökeresen valamit az életeden.


Zárd le a kapcsolatokat azokkal akiktől nem pozitív dolgokat kapsz.

Az se baj ha egy darabig teljesen barátok nélkül leszel - az is jobb mint egy mérgező ál-baráti kapcsolat.


Találj valami hobbit ami leköt.

Kezdj el sportolni bármit. A sportbeli sikerek mindig sok erőt és lendületet adnak.


Ne hanyagold el magad. Egy lepukkant trógernek senki nem keresi a társaságát.


Ne interneten barátkozz. Ott a legtöbb ember nem a saját arcát mutatja. Keress élő kapcsolatokat, barátokat, barátnőket.

Iskolában, sportban, szórakozóhelyen, koncerten - bárhol lehet hasonló érdeklődésű embereket találni. Keresd a társaságukat, legyél te aki odamegy a másikhoz. Ismerkedj, járj össze velük máskor is, a barátság jönni fog magától.


De a legfontosabb, hogy ne vedd túl komolyan az életet.

Ha rágörcsölsz bármire, akkor az mint a homok kipereg a markodból.

Tudj elengedni dolgokat.

2020. júl. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

Megoldas:

1) az internetes baratok etiltasa

2) rendszeres futas a szabadban

3)egeszseges etkezes: liszt,cukor,keszetelek kerulese

4) kave tilos

5)rendszeres szaunazas

6) a kulsoddel foglalkozz

7) elo baratokat szerezz

2020. júl. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!