Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gyerekes dolog valakin...

Miért gyerekes dolog valakin bosszút állni?

Figyelt kérdés
Talan tűrjük el, és nézzük tétlenül, hogy a másik fél aki nekünk ártott, az éli boldogan a világát, miközben mi meg szétb*szód*unk a fájdalomtól és az idegtől?
2021. ápr. 21. 20:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Csak akkor pont olyan szemét leszel, mint aki veled b*szik ki. Aki szemét, az mással is az és majd valaki bosszút áll rajta. És akkor te így különb maradsz, ráadásul megerőltetés nelkul láthatod, ahogyan ő is megszívja.
2021. ápr. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha bosszút akarsz állni akkor tedd, de általában nem érdemes annyi energiát és kockázatot és időt rááldozni :D
2021. ápr. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
És miért állnál bosszút? Mert nem maradt melletted? Mert úgy mert dönteni valamiről, ahogy neki jó és nem neked? Vagy bántott, meglopott? Utóbbi esetben ajánlom a törvényes revánsot. Az első esetben: joga van dönteni az életéről, akkor is ha neked ez nem tetszik.
2021. ápr. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Megcsalt.
2021. ápr. 21. 20:48
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Tehát nem működött a kapcsolatotok. Ez esetben kidobhatod, de nem "állhatsz bosszút" Mert nem jöttek össze a dolgok. Találj más partnert a hülye gondolatok helyett. Az élet nem bugyuta szappanopera ahol kétszáz részen át bosszút akarunk állni. Van hogy nem működnek a kapcsolatok, van hogy az egyik fél hamar túljut rajta, és boldog , más mellett. Ez nem ad semmi jogot rá hogy tudatosan, kiszámítottan árts másnak.
2021. ápr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Jó, és hogy állsz bosszút?XD
2021. ápr. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%
Csak csínján a nagy bosszúsdival. Aztán bekerülsz a híradóba, mint a sokadik hülye aki embert ölt mert a másiknak nem kellett. Az megvan hogy ha csinálsz valamit,a másik fél simán feljelenthet, és lecsukathat mert te nem tudtad elengedni? Amit ő csinált, NEM bűncselekmény. Amire te készülsz, jó eséllyel igen.
2021. ápr. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
8%

Szerintme nem gyerekes, de a mértéket ismerni kell, tehát ne legyen nagyobb a visszaszivatás semmiképpen,mint amit te kaptál.

(Amúgy én nem értek hozzá.)

Meg még amúgy annyit mondanék, hogy lehet,hgoy a karma pl úgyis visszaadja neki, ha te nem teszel semmit, tehát szerintem simán leht, hgoyha te hagyod a csudába, a karma még tanító-szándékkal úgyis megleckézteti.Tehát szerintem talán nem kell semmit tenned. Majd a karma elintézi, majd attól visszakapja.

De amúgy tehát nem olyan karmára gondolok, mint a cica karma, hanem hogyha pl okoz valaki valamit, akkor arra jönni fog egy eredmény, ha nemjót okozott, nemjó lehet a hozadéka, ha jót okozott, az is meg tud térülni, mert ugye a mesében is jó tett helyébe jót tud várni, de mondjuk ne érdekből tegyünk jót, hanem azért mert jól esik, nekünk is örömet okoz jót tenni, tehát ne visszavárásból tegyünk jót, hogy azért majd mi is várunk valamit cserébe, hanem tehát ilyen adakozásból, ha van hozzá kedvünk nekünk, hogy segítsünk, tehát nem azért, mert elvárunk valamit cserében vissza. Na, szóval, nem valakinek a karmára/körmére gondolok,hanem tehát karmikus hozadéka annak, amit valaki cselekszik. De egyébként én pl hiszek a reinkarnációban is , onnan is hozhatunk dolgokat, és pl nem tudod, hogy valakinek pl esetlegesen a rossz cselekedete, az előzménye lenne-e egy következő karmikus törlesztésnek, vagy már következmény, hogy ő csak törlesztett. Teháet nem tudhatod, hogy valami cselekedet előzmény volt-e , vagy következmény. Mert ha már következmény volt, és te visszaadod újra, akkkor lehet, hogy jódarabig nem szabadultok abból a körforgásból, de szóval mástól is vissza tudja kapni, hoghya rosszat tett neked; tehát szerintem simán tudja intézni a karma.

2021. ápr. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%

Engem is megcsaltak 4 év után. Hazamentem,összepakoltam a cuccait 2 zsákba meg egy bőröndbe, kitettem az udvarra és zárat cseréltem. Nem szoltam egy szót sem. Letöröltem és tiltottam mindenhol.

Közös barátoktol tudom,hogy bekerült a pszihiátriára és most valami spéci nyugtatón él. Szerintem nem érdemes idegeskedni semmin, okkal történt biztos, elsőnek dühítő volt..

2021. ápr. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

8.vagyok


Jahh, igen. Megcsalás után szerintem gyerekes dolog bosszulni. Az szerintem is butaság.

Tehát ,hogyha pl nem is szeretett annyira; akkor örülj, hogy fény derült erre, és már nincs melletted, így újra felszabadultál, lett egy szabad hely az életednek, lehetőség,hogy valaki olyasvalaki betöltse, aki tényleg szeret, igazán.


Tehát én még pl erre gondolok.

Hogy hát akkor ha erre fény derült, hogy már nem is szeret téged annyira, akkor örülj neki, inkább most, mint később, amikor már pl egy adott kapcsolatban mondjuk már 10 év eltelt így, hogy nem is szeretik annyira egymást; meg hogy már gyerekeik vannak, meg közös lakáshitelük, meg ilyesmik.

2021. ápr. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!