Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Betegesen kezdek felszínessé...

Betegesen kezdek felszínessé válni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sokszor azt veszem észre magamon, mostmár egyre többször, hogy ha el kezdek egy új emberrel beszélgetni, akkor az csak addig érdekes nekem, amíg ki nem derül valami hibája, vagy esetlensége.


Onnantól kezdve, hogy kiderül, hogy pl. nincsenek barátai, vagy nincs semmi hobbija vagy semmihez sem ért, lehet bármilyen jó fej és kedves, nem tudok rá felnézni. Így elvesztem az érdeklődésem, és pár napi udvariasságos beszélgetés után elhal részemről a dolog. Kell számomra az, hogy a másik ember is tudjon nekem újat mutatni és "magával ragadjon".


Az a durva, hogy az eddig majdnem évtizedes barátomnál is 1-2nél ezt vettem észre magamon, hogy amint unalmasabb lesz az életük, vagy pl. nincsen jobb dolguk soha sem rajtam kívül, elkezdem elveszíteni az érdeklődésem.


Ez az egész betegen hangzik és tudom, hogy undorító vagyok. Felfogom, de egyszerüen nem tudok mit tenni. Ha erőltetem, csak annál rosszabb lesz. Egy utolsó önző és érdekembernek tartom magam emiatt lassan.


Mit tudnék tenni ez ellen?


2021. ápr. 23. 00:10
 1/2 anonim válasza:
100%
Ha tényleg nagyon zavar, akkor próbáld magad rá venni arra, hogy még ha meg is látod valakiben a hibákat, egyszerűen ignorálod. Ha ilyen nagy elvárásaid vannak az emberek felé, akkor elöbb-utóbb magadra maradsz. Ne eröltesd a kedvességet, mert arra még a hülye is rájön, hogy csak megjátszod. Abba nem gondoltál bele, hogy mondjuk a hírességek miatt van? Őket mindig tökéletesnek állítják be, úgy kezelik őket, mintha semmi hibájuk se lenne.
2021. ápr. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
35%

ennyi információból az is lehet, hogy tényleg az emberekkel van a gond. én például saját magamon tapasztaltam a másik oldalt, és beláttam, hogy az én hibám ez.

megismertem valakit, aki hozzám hasonló elvárásokban is, mindenben és így az ember belekerül egy komfortzónába, ahonnan nem akar kilépni, tehát nem tesz semmi olyat, amitől érdekesebb lenne. úgy van vele, hogy ő elfogad úgy is, ha semmi extrát nem tudok felmutatni. ez addig működik is, ameddig a másik ember is ilyen mentalitású, de ha a másik ember "fejlődik" és kinyílik a világ felé, azt fogja érezni, amit te, hogy van egy ismerőse, aki full unalmas és elveszti az érdeklődést iránta.


én ezt későn vettem észre, amikor ismerősöm már továbbállt, mert talált magának izgalmasabb embereket. minél tovább lazít az ember ebben a komfortos helyzetben, annál nehezebb lesz belőle kilépni és elkezdeni keresni az életben az új dolgokat. igényes kapcsolatokhoz meg ez is elengedhetetlen.

2021. ápr. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!