Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jogosan vagyok kiakadva?

Jogosan vagyok kiakadva?

Figyelt kérdés

Ma nyitottak a teraszok.

Sógoromnak az volt az első dolga, hogy elmenjen kocsmázni.

Átestünk a covidon, a nagyobbik fiam nem biztos, hogy elkapta, férjem és a pici babánk igen.

Én súlyos tünetekkel (ájulás, tüdőgyulladás, 40 fokos láz, fulladás, véroxigén csökkenés stb..), mai napig van visszamaradt légszomjam, tüdőfájdalmam, szapora pulzusom miatta.


Még mindig anyósomékkal él sógorom..

Engedjem a gyerekeket találkozni apóssal/anyóssal vagy ne?

Itt voltunk este mikor megjött sógorom, és hát..elmondtam a magamét.

Nem szeretném engedeni a gyerekeket találkozni velük, de azt se szeretném, ha megint hiányolni kéne a nagyszülőket. De úgy érzem nincs más választásom...

A betegséf óta halálfélelmem van, utálok sok ember között lenni, stb..nagyon féltem a gyerekeket is, a nagy ráadásul asztmás is. (Én is sajnos)

Fogalmam sincs hogyan kezeljem a helyzetet.

Anyósom meg apósom kb. szarik a dologra. Férjem beszélt anyósommal, hogy lehet azért ezt még nem kéne (apósom is most jött ki a covidból, neki is tüdőgyulladása volt). Az volt a válasz, hogy megérti, de sógoromat is és nem tud mit csinálni...

Én megmondom őszintén köcs@g lennék és elküldeném albérletbe...ott azt csinál amit akar 25 évesen...

Ha ehhez felnőtt akkor legyen ahhoz is.



2021. ápr. 24. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

jogos az aggodalmad, ha valoban veszelyezetettek vagytok, ugyanakkor a sogorodnak jogaban van oda menni ahova akar, es a jogszabalyok engedik.


esetleg ne talalkozzatok vele egy ideig, vagy a gyerekeket ne vidd oda.

2021. ápr. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Mindenkit ostobának tartok, aki egyből rohant emberek közé, csak mert lehet. Buták mind. Ne találkozz senkivel, aki kapcsolatban áll az "okos" sógoroddal, így nem lehet baj, első az egészség! Vigyázzatok magatokra :)
2021. ápr. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. ápr. 24. 23:04
 4/6 anonim ***** válasza:
10%

Közben az az értelmes, aki rohant társaságba, mert valójában az egész ökoszisztéma arra fejlődött ki, hogy együtt él minden mindennel és nem külön-külön. Az, hogy nem a tudomány segítségével kezeljük a helyzetet óriási probléma. A karanténozás csak ront a helyzeten, gyengíti az immunrendszer helyes működését és fokozza a vírus mutálódásának esélyét. Pont az lenne a jó, ha emberek kimozdulnának és társaságokba járkálnának. No, nem több 1000 fős koncertekre, de 5-10 emberrel összejönni kell és egészséges.


Persze, tudom én, a tudományt most jó dolog köpködni és megvetni, értem én. Csak aztán ne csodálkozzunk semmin.


Kérdező, átestetek már a víruson, nem valószínű, hogy újra elkapjátok, ha mégis, akkor sokkal enyhébb lesz a lefolyása, mert az "immunrendszer" és "memória sejtek" nem csak vicces szavak. A gyerekeknek KELL az emberi kontaktus és találkozás, sokkal károsabb nekik az, ha be vannak zárva. Úgyhogy őket ne féltsd, sőt, zavard ki őket az utcára, mert KELL, KÖTELEZŐ nekik más emberekkel találkozni.


Megértem, ha nem tetszik a válasz, de ez a tudomány és valóság szemszöge. Sajnos nem ez szerint kezeljük a helyzetet. És mielőtt valaki beszól, éppen karanténból írok, egész család covidos és apám nehezen viseli. Csúnyán köhög, nem tud teljes tüdős levegőt venni, szarul van. Tudjuk jól, hogy ilyen ez, de nem kell bef**sni, ilyen történt évekkel ezelőtt is apámmal, akkoriban úgy hívták, hogy influenza és nem parázott tőle senki. Úgyhogy tisztában vagyok vele, hogy mennyire szar a helyzet, de ezt a kormány tette/teszi rosszabbá, mert nem a tudomány segítségével kezeli a helyzetet.


És a neheze még előttünk van.

2021. ápr. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen jogos az aggodalmad. Én nem engedném a gyerekeket olyan ember mellé, aki ennyire tojik az egészre.

Kéne egy antitest szintet mérni nálatok, hátha van valamennyi, bár ez eléggé esetleges sajnos még súlyos lefolyás esetén is.

Nem értettem a posztból, hogy ha anyósodékkal él a sógorod, akkor miért megy most be hozzátok? Ne engedd be, és jónapot. Anyósékhoz meg ne vidd a gyerekeket. Ha ezen megsértődnek, akkor sincs semmi. Egy sértődés miatt nem kockáztatnám a gyerekek egészségét. Sértődjenek meg nyugodtan, engem nem nagyon érdekelne...

2021. ápr. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Aranyos a négyes, hogy folyamatosan a tudományról dumál, miközben láthatólag csak félig meddig érti a témát.
2021. ápr. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!