Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan vannak olyanok, akik...

Sokan vannak olyanok, akik lenézik a tőlük eltérő generációjú embereket?

Figyelt kérdés

Ezek a "bezzegamiidőnkben", meg az "ezekamaifiatalok" szemléletű emberek. Gyengébbnek tartják mind fizikailag, mind szellemileg a tőlük fiatalabbakat (nemakarnakdolgozni, mindigbuliznának), az idősebbeket meg maradinak tartják.


Pedig egyik korosztály sem különb a másiknál, csak mások voltak az értékek. És ez már annyira éket verne két ember közé?


2021. ápr. 29. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Pont a fiatalok boomereznek le mindenkit, csak mert pl. aki már ősöreg harmincas, és volt még élete, az neki már boomer.
2021. ápr. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Igen, a 90-es években születtek az emberiség magasfoka, mi értük el a csúcsot. Akik előttünk születtek azok még hülyék, akik még utánunk azok már hülyék. 🙂 Innen már csak a lejtmenet megy csúnya egy jövő elé nézünk
2021. ápr. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

A nagyszüleim korosztályát kollektíven nem kedvelem. Többnyire rosszindulatú, bizalmatlan és beszűkült, “akkor dögöljön meg a szomszéd tehene is!” mentalitású emberek, akik a kommunizmusban egymást jelentgették fel.

Nem tudnak és nem is akarnak azonosulni eltérő szemlélettel.


Persze, ez általánosítás, vannak jószándékú, világlátott, nyitott emberek köztük is, de az általánosság nem ez.

2021. ápr. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én amondó vagyok, hogy ameddig ők megadják a tiszteletet, addig én is.
2021. ápr. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg, leginkább az 50+ illetve a 18- (középiskolás) korosztályból látok rengeteg ilyen mentalitású ember, gondolom nem kell senkinek bemutatni a "bezzeg a mi időnkben" és a "boomer" kifejezéseket használó embereket.
2021. ápr. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Neem. Nem verne éket közé. Végülis az utóbbi 10 ezer év agyhalott háborúi is csak úgy viccből volt.
2021. ápr. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

30 múltam, és elég sok ilyen 50 pluszos emberrel találkozom. Viszont általában jókat szoktam derülni ezeken:


Az a tapasztalatom, hogy idősebbek beképzeltségen kívül nem nagyon emelkednek ki semmiben:


-nyelvet nem beszélnek

-általában elhízottak

-a szűk szakterületen kívül semmihez sem értenek


a kedvencem az volt, mikor egy idős tanárnő egy blogposztban életképtelen generációnak nevezte a fiatalokat, majd lecseszett minden fiatalt, mert gyakran váltanak munkahelyet meg hogy nem ismerik a „szántás” szó jelentését.

tehát egy 160ért dolgozó, 90es években megrekedt tanárnő osztja ki a fiatalságot :D


na, rengeteg ilyen időssel találkozom, akik elképesztően túlbecsülik a saját képességeiket , és mivel semmilyen piacképes tudással nem rendelkezik, mereven ragaszkodnak a „régi értékekhez”.

2021. máj. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%
27 vagyok, nem vagyok egyik generációnak sem pártfogója, mivel amblokk kívülállónak érzem magam a világban, viszont a mai fiatalokat én sem tudom értékelni.. csak nézz fel a közösségi médiákra, facebook, intagram, tiktok..
2021. máj. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!