Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan definiálnátok a “szülői...

Hogyan definiálnátok a “szülői mintát”?

Figyelt kérdés

Kommunikációhoz kapcsolódó beadandóm egyik feladata kifejezések definícióját kéri. Az egyik ezek között a “szülői minta”. A kapott segédanyagban erről sehol nincs szó, a neten meg semmi használhatót nem találtam.

Maga a kifejezés oké, de ezt definiálni..

Valami frappáns megfogalmazás, valaki? :D



2021. ápr. 29. 23:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Szülői minta"

Gyermeknek életet adó ember egy darabkája egy szaklaboratóriumban.

2021. ápr. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
:D szerintem nem feltétlen erre mintára gondol a pszichológia, max a patológia, de van valami abban, amit mondasz 😂
2021. ápr. 29. 23:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Megpróbálok valami komolyabbat is, - de kihangsúlyozom, semmilyen végzettségem nincs, ami össze boronálható ezzel!

Szerintem arra gondolhatnak, hogy melyek azok a sarkalatos pontok, amelyek egy fejlődésben lévő gyerekben viselkedésmintául szolgálhatnak, - egyfajta értékrendként, amelyet nehéz egyensúlyban tartani és gördülékennyé formálni. De ezt leírni normálisan nemigen tudom. :(

Elnézést kérek az előbbi, morbid viccért!

2021. ápr. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyfajta "ETALON" a gyereknek, ami szilárd kiindulópont lehet a külvilág irányába esedékes kommunikációban.
2021. ápr. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

3/4

Köszönöm szépen!

Felhasználom a gondolatot, szerintem passzol az anyagba.


Semmiképp ne kérj elnézést a poénért, nagyon jól szórakoztam, feldobta az estém :D


Köszi mégegyszer! 😊


4/4 Neked is köszönöm!

2021. ápr. 29. 23:18
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez mind én voltam eddig, - egy személyben! Örülök, hogy találtál ebben az egészben valami értelmet is!
2021. ápr. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem is keveset!

Nagyon sokat segítettél:) bele is írtam őket a beadandóba, összefűzve a gondolatokat.

Hála Neked, nem maradt üres a feladatrész..:)

2021. ápr. 30. 00:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!