Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan ne érezzem magam...

Hogyan ne érezzem magam rosszul, ha nem adok futárnak borravalót?

Figyelt kérdés

Soha nem értettem ezt a borravaló jelenséget. A futár megkapja a munkájáért a fizetését ugyanúgy mint én. A terméket vagy ételt kifizetem, s ezen felül miért is kéne adnom még?

Azért mert jó fej, hogy ki hozta?


Néhány esetben tényleg rosszul éreztem magam, hogy nem adtam semmit, csak ez az egész jelenség képes bennem bűntudatot éreztetni.


Nektek mi a véleményetek a borravalóról?



2021. ápr. 30. 09:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

"Párba állított ellentétek határozzák meg a vágyaidat, és ezek a vágyak börtönbe zárnak."

Frank Herbert

Arra akarok utalni az idézettel, hogy borravalót adni sajnálsz, vagy fölösleges pénzkidobásnak tartod, de utána meg rosszul érzed magad miatta. És az egésznek az az oka, hogy te nem borravalós szakmában dolgozol és nem tudsz rendet tenni a fejedben ezügyben.

Van akinek ahhoz, hogy jól érezze magát, le kell ruccanni a Horvát tengerpartra és el kell verni egy félmilliót. Te hozzá képest előnyben vagy, mert adni kell 300 forint borravalót, és voila, jól érzed magad. Ha a rossz érzésedet 300 forint borravalóval meg lehet váltani, akkor ki kell fizetni azt a 300 forintot és kész. A lelkiismeret furdalás amúgy amiatt jön, mert tudatosan bár spórolni akarsz, de a tudatalattid meg érzi, hogy távol áll az egyéniségedtől ez a viselkedés. Ezt nem így illene csinálnod. Ez így nem passzol a te harmóniádba.

Sajnos olyan lehetőség nincsen, hogy a kecske is jóllakjon és a káposzta is megmaradjon.

2021. ápr. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Esetleg ha adnál neki egy rohadt nagy szörcsögős puszit?
2021. ápr. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
49%
Legalább 300 Ft-ot kellene adni szegénynek.
2021. máj. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Másik példa, eljátsza azt, hogy kártyával nem lehet fizetni, mert nem veszi be a gép és kénytelen készpénzzel az ügyfél ilyenkor rendezni, ezt azért szokta, hogy legyen esélye borravalóra.


" Ilyet velem kétszer csinált ugyanaz a futár. Egyszer 800 Ft "borravalóval" szállt be az autóba, azt hittem visszajáróért megy. Előtte persze személyeskedett egy jót...

A mostani futárnak adok borravalót, mert kedves nagyon.

2021. máj. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Eszembe se jutott adni, de tényleg. Soha.
2021. máj. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Így van, igyanak sört, mint minden rendes ember! :)
2021. máj. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!