Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok empátiát...

Miért nem tudok empátiát érezni? Más is van ezzel így?

Figyelt kérdés

Soha nem éreztem empátiát mások iránt, mert nem megy, egyszerűen nem érdekelnek. Ha valakinek meghalt valakije, mondtam, hogy részvétem, de nem éreztem semmit, igazából mindig csak a betanult dolgokat mondtam. Most ez a covidos időszak miatt még rosszabb, nézem, hogy mindenki parázik, hogy sokan halnak meg, én meg egyszerűen leszarom, nem tudok senkit sem sajnálni. Szeretnék velük együttérezni de nem tudok, csak próbálom elrejteni az önzőségem, így folyton hazudnom kell.


18/L, aspergeres vagyok



2021. máj. 1. 22:19
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy emiatt gyűlölni fogtok sokan, szeretnék ellene tenni :c
2021. máj. 1. 22:19
 2/21 anonim ***** válasza:
29%
van ez így
2021. máj. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

miért gyűlölne bárki, ha aspergeres vagy?

ha nem érzed, akkor ne mondd.

2021. máj. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Azért gyűlölnének, mert mindenki oda-vissza van a vírustól, én meg idevágom, hogy nem tud érdekelni, hogy emberek halnak meg :c


Pedig a szüleimre igyekszem nagyon vigyázni csak más nem érdekel

2021. máj. 1. 22:33
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
Fiatal koromban amikor annyi idős voltam mint te rengeteg családi erőszakot láttam otthon,akkor eléggé bezárkóztam lelkileg és nem érdekelt semmi ,úgy voltam vele mint te,nulla empátia,csak az volt a lényeg hogy ne őrüljek meg,nem vagy egyedül ezzel. Mostanában kezdek feloldódni és néha még egy beteg gyermek láttán vagy egy szomorú történet után is képes vagyok magam elsírni.
2021. máj. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%
Ezt mintha én irtam volna sorstárs!
2021. máj. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
de a te állapotodhoz ez hozzátartozik, nem? egyébként meg aki nem aspergeres, az is érezhet így.
2021. máj. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Elvileg hozzátartozik, de akkor se elfogadott
2021. máj. 1. 22:39
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
ne foglalkozz azzal, hogy mások mit gondolnak erről. nem kell mindenkinek megfelelned. de ha zavar, akkor azt is mondhatod pl., hogy szörnyű érzés lehet ez a családnak, vagy valami hasonlót, és akkor nem hazudsz
2021. máj. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%
Más is van így ezzel. Én pl. ismerek egy aspergeres felnőttet, aki szerintem nem is tudja magáról, hogy az. Vezető beosztásban van, érdekes, abból a szempontból, hogy ott azért szociális készségek terén ott kell lenni, mondjuk előző munkahelyén voltak gondok', tény. Valakinek a gyászát egyáltalán nem érzékeli", ha meghaltak szüleid simán "lelencnek" nevez, röhög a problémáidon, inadekvát reakciói vannak. Introvertáltnak mondja magát, mert nem bírja szoc.kontaktot sokáig, vagy elmegy sétálni, ha sokáig zavarják" szabadidős tevékenyégre értve, nem munkahelyire, mellette hiperaktív-figyelemzavaros kicsit, tikkel. Érzékeny, és szenvedélyes jelzőket használ magára, hogy leplezze furcsaságait. Sokakat megsért, és mindig más a hibás szerinte. Próbáltam vele erről beszélni, de azt mondta, hogy mindenkinek vannak furcsaságai, de magát az Aspergert kb. elutasította, hogy nem az. Te legalább tudod, hogy az vagy, és ami érdekes, hogy szeretnél változtatni ezen?! Ugye ezt írtad? Szerintem ez tök jó! És tudják rólad?? Mert csak ez esetben nem néznek rád utálattal, hiszen tudják, hogy az vagy... Vagy nem? Mert akkor ez csak ebből adódik...
2021. máj. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!