Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Féltek a haláltól?

Féltek a haláltól?

Figyelt kérdés

2021. máj. 2. 14:05
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
60%
Én egyáltalán nem, egy kicsit sem. Sőt, várom a sajátomat. Nekem megkönnyebbülés lesz a halál, mert nem lelek örömöt az életben. Ha nem lenne bűn, már rég végeztem volna magammal, kioltottam volna az életemet. De a természetes vég az egyetlen járható megoldás, így megvárom azt.
2021. jún. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon sokan akik nemet írnak félnek tőle. Az egy dolog hogy eltereled magad és mondod áh úgyis majd gyors lesz meg hány év még ugyanmár meg többiek is megfognak halni stb... De az más dolog ha igazán tudatos vagy a haláloddal kapcs. Képzeld el hogy 1 órát leülsz és elmélkedsz a halálodon. Legtöbbször nem az lesz hogy oké meghalok és? Ha nem különböző érzelmek feljönnek, motiváció is és vele felmerül az a kérdés hogy eddig miért pazaroltam el az életemet? 16f
2021. jún. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
93%
Ezért kell megtanulni tudatosan meghalni hogy amikor odaérsz már ne félj semmitől
2021. jún. 3. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
90%

Legfeljebb attól felek, hogy fajdalmas es hosszu lesz. Magatol az elmulastol nem felek, mert utana ugy sincsen semmi.


#42-es, az elet elpazarlasarol azt gondolom, hogy ez a mindenhol eroltetett "valositsd meg onmagadat es az almaidat" tok jol hangzik, de hulyeseg es sokaknak eselyuk sincsen ra (gondolok itt a minimal berert robotolo emberekre, akiknek egy faraszto muszak utan mar nincsen ereje tanulni / befektetni magukba). Nem mindenki lehet influencer peldaul, hogy azt csinalhassa a nap 24 orajaban, amit szeretne, mikozben a kovetoi eltartjak. Sokaknak nagyon keves / semmi oromuk nincsen az eletben, mert epphogy a tuleleshez eleg penzt osszetudjak szedni. Szoval elhiheted, hogy vannak emberek, akik ugy gondoljak, hogy "oke meghalok, es?".

2021. jún. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
41%

#44 hát mert ez a legfontosabb boldog akarsz lenni meg stb akkor miért nem csinálsz semmit? Nem nem hülyeség. Nem az a lényeg hogy elérd a legnagyobb álmodat és minél több sikered legyen mert ez addikcióhoz vezett. De folyamatosan tegyél azért hogy boldogabb legyél ne lustálkodj meg, meg találj kifogásokat mert mindig tudod fejleszteni magad. Igen egyetértek nekik a legrosszabb de akkoris tudnak fejleszteni magukon. Ha fáradtak akkor egy nap pl 10percet olvasanak valamirol, vagy csak üljenek le meditálni vagy életükről gondolkozni. A cél nem az h egyből megváltoztatod egesz életed. Ja értem.

Igen elhiszem nagyon keves embernek nincs semmi életkedve. Nyilvan aki depresszios meg ongyilkossagi gondolatai vannak az nem fog felni. Innen csak ugy lehet kijutni ha tudatra ébredsz, elkezded nézni a gondolataidat, hogy mit gondolsz. Nem csak a pozitivitásról beszélek meg stb. Maga az egódról, az egész TE. Legelső fok az hogy elfogadod a szenvedést, elfogadod az összes érzelmedet nem mondod rájuk azt h szorongás=rossz boldogság=jó. Mindent elfogadsz. Ez lehet hogy nagyon fájni fog az egódnak de az életben minden tökéletes

2021. jún. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 A kérdező kommentje:
egyébként abba belegondolt mindenki, hogy ha nem lenne semmi a halál után akkor az egész földi életnek semmi értelme nem lenne.. 🤔🤔
2021. jún. 3. 11:16
 47/51 anonim ***** válasza:
Eleve nincs semmi értelme a földi életnek. Semminek nincs értelme, értelmet csak mi adunk dolgoknak.
2021. jún. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
22%
Nem a halatol felsz hanem az ismeretlentol meg a valtozastol.. nem is te felsz, hanem az egod
2021. jún. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
63%

#48.

Mi a különbség köztem és az egom között?

Egyébként én nagyon félek attól, hogy mi fog majd velem történni a halálom után. :(

2021. jún. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, nem a haláltól félünk, hanem az egónk megsemmisülésétől. Minden félelem gyökere a halálfélelem.
2021. aug. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!