Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan reagálnál, hogy kezelné...

Hogyan reagálnál, hogy kezelnéd a helyzetet, ha egy ismerősöd megszólna egy olyan dolog miatt, amit ő is csinál? Voltál már ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Jelenleg sajnos állás nélkül vagyok, de keresek munkát. Egy ismerősömmel beszélgettem, és ő olyan stílusban beszélt velem, mintha ingyenélő lennék ("te nem is akarsz dolgozni, nincs meg rá az igényed, szerinted jól van ez így?"), pedig elméletileg tudja, hogy miért veszítettem el a munkámat. Nagyon bánt a dolog, főleg, hogy ez a hölgy sem dolgozik, a különbség közöttünk, hogy neki gazdag férje van, aki eltartja, és ő nem is fog elmenni dolgozni, ahogy elnézem, talán soha...
2021. máj. 3. 07:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lett volna, kb minden dolgom kapcsán volt ilyen ellenlábasom.

A leghangosabbak csinálták leginkább ugyanazokat, sőt meredekebbeket.

2021. máj. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Magát vetíti ki rád. Ez ő, nem te, nyugi. Le kell fosni, ne beszélgess vele.
2021. máj. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ki ez neked, hogy eleve ilyen kapcarongy státuszban kezel?

Anyám-apám-párom a maximum aki ilyen jellegű kritikát gyakorolhatna és még az sem esne jól.

Nekem elképzelhetetlen, hogy bárkinek is ilyen hangnemet engednék meg, vagy én használnék egy mezei ismerőssel.

Miért nem rendezted le ott és azonnal?

2021. máj. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3: távolabbi rokonom ez a hölgy. Sajnos alapból eléggé konfliktuskerülő vagyok, és abban a szituációban ráadásul még köpni-nyelni sem tudtam, annyira ledöbbentem, hogy pont ő mondja ezeket nekem, pont ő aki évek óta nem dolgozik, amióta gazdag férje lett.
2021. máj. 3. 09:16
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Jaj nekem pont egy ilyen "barátnőm" tolta ugyanezt.

Nagy gyerekellenes volt- nyaggatni kezdett, hogy miért nem szülök már gyereket.

Egész életében kitartották-okoskodott, hogy én biztosan rosszul végzem a munkám/nem volt munkám---> hát pedig illene munkát találnom. Ezt amúgy úgy tolta, hogy előtte ecsetelte, mennyit kell takarítania, pedig jár hozzájuk bejárónő is. Épp munkahelyen voltam.

Tipikus kekeckedő vadbarom. Tavaly meg okoskodni kezdett nekem, hogy biztosan azért halt meg a fiatal ismerősöm covidban, mert eleve beteg volt (nem). Semmi részvétem, hanem abban is a saját igazát kereste. Azóta nem beszélek vele, teljesen elborult az agya, szerintem agyára ment a kitartottság.

Mondj annyit, hogy nincsen időd, ha zaklatni kezd. Vagy rossz a vonal és b.szd rá a telefont (nyomd ki).


N

2021. máj. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Alsóban szembejött a lépcsőn egy teljesen ismeretlen kövér kisfiú, aki menet közben odavágta nekem, hogy hülye liba. Én hirtelen nem is tudtam komolyan venni, csak elmosolyodtam az abszurditáson, mert ő egyértelműen egy kövér disznó volt. De nem mondtam, mert nem akartam fenntartani a nézetelterést.

Szerintem is a saját gondját vetíti ki rád. Jaj meg emlékszem, hogy a suliban én is azt a lányt utáltam (egy másik osztályból, akivel soha egy szót se váltottam), aki úgy nézett ki, mint én; mert úgy éreztem, engem nem szeretnek, es ezért ő se érdemel szeretet.


De ezeket az ember jó esetben kinövi. :)

2021. máj. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!