Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy legyek jóban önmagammal?

Hogy legyek jóban önmagammal?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta erősen visszahúzódó és csendes típus vagyok, sokszor döntésképtelen így van, hogy sokat elmélkedek azon, hogy elmenjek e egy bizonyos dologra vagy nem, eléggé lusta lettem az évek alatt. Sokszor inkább kényelmesen alszok mint hogy elmenjek a megígért dologra bárkivel. Napjaim részét szinte csak átalszom vagy csak gépezek, nem szeretek emberek között lenni, főleg tömegben nem. Régi rossz döntéseim miatt utálom magam főleg, meg suliban szekáltak ami mai napig kihat és nem tudom ezt elfelejteni. Persze nem bántottak fizikailag inkább csak szemetek voltak és kigúnyoltak ott ahol tudtak főleg egy csaj. Meg én is csináltam hülyeségeket mint beszélgetni idősebb férfiakkal (megzavarodtam szexualitásommal) és néha küldtem meztelen fotókat persze sosem láttam viszont és nem volt ezzel később gond, volt amelyiken sajna látszik az arcom kicsit de az illető szerencsére megbízható azért meg akiknek küldtem is mindet letiltottam, megszüntettem velük a kapcsolatot. Volt sajnos, hogy jóval idős férfinak is írtam mert akkor volt ilyen fantáziám de szerencsére időben visszaálltam a valóságba. Ezeket is csak azért csináltam mert nem voltam még tisztában az érzelmeimmel, tudom kiket szeretek és kivel szeretnék lenni (lányokkal, csak is vagy sehogy). Testileg és érzelmileg vonzanak a lányok jobban mint bármi, csak nagyon magamra akarok mostanában erőltetni olyat amit tudom megbánok és nem szeretek (ilyen ez a férfiakkal való beszélgetés..). De régóta meg vagyok egyedül, nem hiányzik a testi kapcsolat, sok problémám van ami miatt egy jó darabig nem is szeretnék bárkit magam mellé. Valahogy csúnyának tartom magam, főleg az arcomat, de sokan mondták hogy szép vagyok meg aranyos. De eddig utáltam magam képeken látni mivel volt egy osztály ahol a fele kinevetett, a mosolyom miatt, mert épp hülyén mosolyogtam és ezért olyan ferdén sikerült vagy mi, és ez kihatott, hogy nem szeretek már mosolyogni, fotóznak engem akkor mindig emiatt vagyok zavarban, ellenőrzöm a mosolyom mindig, sosem tetszik egy fotón se hiába próbálom a legjobbat, nem tudok már teljes örömből mosolyogni. Korábban sosem vettem ezt észre, csak miután kinevettet egy fél osztály szinte, persze páran mellettem álltak de durva volt én meg nem értettem akkor. Így mindig ezek a rossz emlékek, döntésekre tudok emlékezni és elnyomják a többi jó emléket, ez által leértékelem magam és mintha egy burokban élnék. Szeretném megszeretni magam, de ezekkel a múltbeli rossz döntések miatt nem megy. Régen dolgoztam bolti eladóként amint elején utáltam a sok ember miatt, meg fura volt de vége felé élveztem és rájöttem ez által megszoktam az embereket, megismertem őket, így most is ilyesmit szeretnék dolgozni hiába vagyok nagyon introvertált, ha pontosan csinálom a munkámat úgy nem lehet baj. Én alapjába véve beszédes vagyok itthon, barátnővel, videók is ezt mutatják ilyen régi videók, sokat tudok beszélni ha olyan az illető de a sok piszkálás mint ezt a visszahúzódó jellemet adta nekem talán. Mit tanácsoltok? (24l)

2021. máj. 4. 00:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neked szociális fóbiád van.Nagyon sok mindenben magamra ismertem a leírtakban.Bár én pasiként a lányokhoz vonzódom kizárólag.Illetve az alaptermészetem is csendes,nyugodt.De a többi nagyon hasonló,még az is,hogy voltak időszakok mikor a hormonok nem nagyon hagytak békén.

Ez egy olyan dolog,mikor az ember valódi énjét,vagy alaptermészetét teljesen elnyomja a betegség,és uralkodik a személyisége felett.Rengeteg helyzetben képtelen önmaga lenni.

2021. máj. 4. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Szóval ez a szociális fóbia egyfajta betegség?

régóta küzdök vele akkor szerintem.

2021. máj. 4. 06:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért teljesen biztos nem vagyok benne,de sok tünet utal erre.Olvass utána,és ha magadra ismersz a tünetek alapján,akkor ez lehet.

Igen,betegség,kamasz korban alakul ki legtöbbször.Valami trauma,családi problémák,iskolai problémák is kiválthatják.De sokszor nem kell hozzá kiváltó ok sem,csak jön magától.

Az agyban a stresszért felelős ingert érinti.Pszichológus,pszichiáter,gyógyszeres kezelés van elméletileg rá.De én még soha senkitől nem hallottam hogy teljesen meggyógyult volna ebből...javulni javulhat,az egyén,saját maga is sokat tehet az ügy érdekében.De én úgy érzem és tapasztalom hogy ez végigkíséri az életét az embernek.

De nem rémisztgetni akarlak,először győződj meg róla,hogy mi a problémád.Ha nem ez,akkor ezt szerencsésen kizártad.

2021. máj. 4. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

hát tini koromban suli váltások közepette szekáltak sokat és ez által lehettem ennyire ilyen, előtte általánosban is piszkáltak meg csúfoltak de ott sokáig egy közegben voltam talán azért nem hatott annyira szíven de utána nagyon letaglóztam lelkileg is és kerültem inkább a szociális helyzeteket, amit kell azokat gyorsan elintézem különben napokat is tundák hezitálni. Telefonálás előtt többször átgondolom a mondandomat és volt hogy mégse hívtam fel. meg ha hivnak is ideges leszek ki lehet az, többször azon agyalok hogy rosszul mondhattam a halót. sok helyzetben ha valamit elrontok akkor úgy gondolom hogy minden mást is el fogok rontani

szóval régóta van ez és szerintem lehet ez lesz az. tömegközlekedésben is mindiga zt nézem hogy lehető legkevesebbet legyek emberkkel de van hogy ez elkerülhetetlen..visoznt ha olyan az illető akkor sokat tudok beszélni de nehezen nyilok meg, kell egy közös kapocs. így találam barátokat is (nem sokat) de első barátnőmél is kellett egy kapocs amit mindketten néztünk szerettünk és elbeszélgettünk róla így még is feloldódtam kiscit meg nemakartam hogy ott üljönk csendben egymástól távol majd közelebb ültünk de ez is ritka.

2021. máj. 4. 06:17
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon ismerős amiket írtál példákat.Sajnos erős a gyanúm hogy valóban szociális fóbia a te problémád.Sajnálom...mert ez szemét egy dolog.Nagyon megtudja keseríteni az ember életét.

Én a szerencsések közé tartozom,mert tudom a 4 falon kívül is élni az életem,de sajnos sok dologban lehetetleníti el az életem,a vágyaim.

Bár biztosan nagyon furán hangzik,de sokszor azt is érzem a sok megkeserítés mellett,hogy sokat is köszönhetek ennek a problémának.

2021. máj. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat.

jó hogy kicsit kibeszéltem magamból és meghallgattok.

tényleg szociális fóbia lesz hát a rossz döntéseim miatt eléggé rossz embernek tartom magam hiába értem el néha sikereket.

2021. máj. 4. 18:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Hallgasd meg ezt a számot, figyeld a szövegét:

https://www.youtube.com/watch?v=WA8j_b5WTys

2021. máj. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolás zaklatások már azért történtek, mert nem volt kialakulva az önértékelésed. A zaklatók megérzik, hogy ki nem tud kiállni magáért. Az önértékelésnek az első hat életévedben - de főleg az első háromban - kell kialakulnia, később erre nem sok esély van csak úgy magától. Felnőttkorban meg pszichoterápia és önismereti módszerek segítenek, azok amik képesek az érzéseiddel dolgozni. Agyalással nem lehet az ilyen orvosolni.
2021. máj. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!