Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért a zsarolás és a megfélem...

Lite 3 kérdése:

Miért a zsarolás és a megfélemlítés a mi motivációnk?

Figyelt kérdés
Különösen munkahelyen, felettesek által?
2021. máj. 5. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezen én is elgondolkodtam már. Sok-sok önmunka, személyiségfejlesztés,spirituális irányvétel, zen meditáció stb stb után, amikor belefutok egy-egy ilyenbe, mindig az jut eszembe önkéntelenül is, hogy "te még itt le vagy ragadva?". Volt sajnos olyan munkahelyem, ahol ez a hatalmi drámás fszméregetés meg mobbingszerű megfélemlítés volt. Hamar eljöttem onnan. Most olyan helyen dolgozom, ahol a főnökömmel egyfajta baráti jellegű viszony alakult ki. Tök más. Van ilyen is. Egyre több. A túlhaladott hatalmidrámásokat meg ott kell hagyni a 3,14csába'.
2021. máj. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A jutalmazás-büntetés ősi idők óta bevett módszer, de csak most kezdik megérteni üzleti (és oktatási) körökben, hogy a belső, szubjektív motiváció sokkal erősebb és tartósabb.


Pedig ilyen jellegű kutatások minimum a '60-as évek óta folynak, komoly eredményekkel.

2021. máj. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Máshol tényleg az van, hogy úgy ösztönzik az embert, hogy valamivel a kedvére tesznek ha elvégzi kiemelkedőbb teljesítménnyel a dolgokat. Itt nálunk jellemző ez, hogy úgy "motiválják", hogy megzsarolják valamivel, amit nem szeretne, ha bem végzi el nagy teljesítménnyel a dolgokat. A munkahelyben ez azért neccesebb, mert nem egyszerű munkát talalni, így az ember bele van kényszerülve eme motivációba.
2021. máj. 5. 21:28
 4/7 anonim ***** válasza:

#3

Valójában a jutalmazás is külső motiváció. Az igazi az, ha az ember nem azért dolgozik, hogy cserébe kapjon valamit, hanem maga a munkája az, ami őt jutalmazza. Ezt hívják úgy, hogy hivatás.


Ez nyilvánvalóan nem azt jelenti, hogy éhbéren lehet tartani az ilyen embert - hanem azt, hogy ha biztosítva van az anyagi megbecsülése és a megfelelő visszajelzések, önmagától szárnyal.

2021. máj. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A stockholm szindrómás munkavállaló lojálisabb.
2021. máj. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na azért egy olyan országban, ahol nagyrészt az a helyzet, hogy vagy nincs munkád, vagy gyomorfekélyt kapsz a munkahelyeden a visszaélésektől és a kiszolgáltatott helyzettől, nem túl elegáns Stockholm szindrómás munkavállókról beszélni.
2021. máj. 6. 09:04
 7/7 A kérdező kommentje:
Bocs. Reggel van, félreolvastam a végét. 😅 Amúgy sajnos igen.
2021. máj. 6. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!