Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetek félénkből...

Hogyan lehetek félénkből nagyképű?

Figyelt kérdés

Már nagyon elegem van magamból, túlságosan félénk, töketlen vagyok. Idegen emberekhez nem merek hozzászólni, akkor is remeg a hangom, félek az új helyzetektől stb. Persze a lányok is semmibe vesznek így.

Ennek oka valószínűleg az lehet, hogy még általános iskolában elég sokat bántottak meg szivattak, és ott eléggé magamba fordultam és úgymond elkezdtem "félni" az emberektől.

De szeretnék változtatni, mert ez így nem mehet tovább. Szeretném, ha magabiztos lennék, akit tisztelnek, akin nem azt látják hogy félénk meg töketlen vagyok, hanem hogy mekkora pofám van. Hogy tudnám ezt elérni?

Most csak a kinézetemen kezdtem változtatni, ha picit túlsúlyosabb testalkatból kigyúrnám magam, akkor az önbizalmam is nőne gondolom. (még nem láttam kigyúrt-félénk embert, csak szerényt) De még mit csináljak ennek érdekében? 18F


2021. máj. 6. 08:08
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Inkább legyél kedves és "mitveszithetsz" beállitottságú.
2021. máj. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez magától jön. Az edzés egy jó kiinduló pont.
2021. máj. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is edzéssel kezd. (Én is azt csinálom, csak kicsit félre raktam a vizsgák miatt)


Nekem még az egyetem segít, hogy van mire fókuszálnom addig. Szóval szerintem koncentrálj arra is hogy van egy jó szakmád/(leendő)egyetemi helyed, az kicsit dobja az önbizalmat.


Meg én nekiálltam jobban franciát tanulni, az is kicsit viszi fel, hogy nem mindenki beszéli mint pl: az angolt.


Meg egy kicsit olyan a hozzáállásom hogy "tettesd amíg el nem éred", meg "mi a legrosszabb ami történhet".


Most hirtelen ennyi jutott eszembe.


18/L

2021. máj. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%
A magabiztosság nem egyenlő a nagyképűséggel. Az előbbi az egy pozitív, míg az utóbbi egy negatív tulajdonság.
2021. máj. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!