Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok az arrogáns...

Mit gondoltok az arrogáns emberekről?

Figyelt kérdés

Olyasmi, hogy, ha vitatkozol vele (nem veszekedés, csak nem értetek valamiben egyet) akkor lehurrog és burkoltan leostobáz lekicsinylő szavakkal, mint valami óvodást. Azt akarja, hogy vakon higgyél neki ne legyen saját véleményed, hanem hallgass rá mert mondván hogy ő jobban tudja. És meg is mondja, hogy ő több mindent meglát, többet tud mint az átlagember, akiket butának tart és felszínesnek. Ő azt gondolja magáról, milyen mély, belelát másokba stb. Még azt is jobban tudja, neked mi lenne a jó, te mit érzel és ha ezt megcáfolod, mert nem azt érzed vagy nem az a jó, amit ő mond, leáll vitatkozni hogy már pedig ő jobban ismer téged, mint te saját magadat és hallgassál rá. Ja és azt is mondja, hogy csak hárítasz.

Ha társaságban vagytok felhívja négyszemközt a figyelmedet, hogy ha valakivel vitába száll nehogy ellent mondj neki, mert ne hozd őt szégyenbe a többiek előtt, inkább maradj csöndbe vagy állj ki mellette. De olyan is van, hogy külön kér meg rá, ha vita van ha egyetértesz ha nem, állj mellé, mert kell neki a visszaigazolás, hogy erősítsd benne, hogy neki van igaza (ezt így nyiltan nem mondja ki), csak támogasd őt.

Ha véletlen ellent mondasz neki a társaságban, külön lecsesz, hogy tehetted ezt vele, hisz ő mindig kiállt melletted, hogy így hálálod meg a sok kedvességét és támogatását? Ha van valami ne a többiek előtt mondd, mert neki az ciki.



2021. ápr. 5. 09:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
Először kicsit utána kellett volna olvasni, mit jelent az arrogancia
2021. ápr. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%
Nem kell mindenkivel szóba állni.
2021. ápr. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki ostoba, mert pl nem képes felfogni, hogy a filctolal összefirkált falat nem lehet leradírozni, és én leostobázom, akkor hiába mondja rám, hogy arrogáns vagyok. Nekem ez ilyenkor csak dicséret.


De egy olyan szintuban, amikor nincsenek éveim és a másikat személyeskedéssel intézem el minden magyarázatot mellőzve, akkor egy utolsó bunkó vagyok, aki nem képes az alapszintű kommunikációra.

2021. ápr. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%

"Olyasmi, hogy, ha vitatkozol vele (nem veszekedés, csak nem értetek valamiben egyet) akkor lehurrog és burkoltan leostobáz lekicsinylő szavakkal, mint valami óvodást. Azt akarja, hogy vakon higgyél neki ne legyen saját véleményed, hanem hallgass rá mert mondván hogy ő jobban tudja."


Bizonyos esetekben szerintem abszolút helye van az ilyesminek. Pl ha a vita tárgyában objektíven igaza van az illetőnek, és NEM szubjektív véleményekről van szó. Ugye nem lenne sok értelme azt mondani, hogy "mindenkinek lehet saját véleménye :)" ha mondjuk egyikőtök erősködik hogy meg lehet gyógyítani a rákot kristályokkal meg meditációval, a másik meg tudja, hogy ez nem lehetséges.

Van egy rakás ember, aki elé ezerféle példát és tényt rakatsz a legnormálisabb hangnemben, hogy meggyőzd az igazadról, és mégsem fog rád hallgatni, az ilyenekkel pedig szerintem felesleges udvariaskodni.


Bár amit te körülírtál, pláne a maradék két bekezdésben, az inkább egy nercisztikus személy, nem pedig arrogáns.

2021. ápr. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Van, amelyiket bírom, van, amelyiket nem.
2021. ápr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Azt, hogy valamilyen kisebbségi komplexusát kompenzálja ezzel a viselkedéssel.
2021. ápr. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Puzsér is kifejezetten arrogáncs. Egyáltalán nem bírom a csókát. De amiért kiáll és, amilyen gondolatokat ébreszt, azt bírom.
2021. ápr. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Az ő fajtája is nagyon ellenszenves nekem...
2021. ápr. 9. 22:50
 9/16 anonim ***** válasza:

Olvass kicsit az ESTJ,ENTJ és az ENTP,INTP,ISTP jellemekről. Megtudod, hogy miért is tartod őket ellenszenvesnek.


Ott van Michael Jordan. Van róla egy jófajta sorozat, amiben szépen bemutatják őt, mint ISTP-t. Az arrogáns embert, aki győzelemre vitt egy egész csapatot és mindenkit felemelt egy magasabb szintre.


Én mint INTP gyakran megkapom, hogy arrogáns vagyok. De csak az igazságot tárom fel mások előtt. Főleg azok előtt, akik nem képesek azt befogadni.

2021. ápr. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ja ezt kitöltöttem én is, ISFJ jött ki és illett is rám a leírás :)
2021. ápr. 9. 23:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!