Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak az én zsebemben nyílik...

Csak az én zsebemben nyílik ki a bicska, amikor valaki úgy keres meg, hogy ráérek-e, de a válaszomig nem közli, miért kérdezi?

Figyelt kérdés

Nem egyszer fordul elő bizonyos ismerőseimnél, hogy ilyen és ehhez hasonló módon keresnek meg:


• Ráérsz vasárnap?

• Mit csinálsz szerdán?

• Mi a terved szombatra?


Viszont mindezt úgy teszik, hogy közben a válaszomig tulajdonképpen megpróbálják eltitkolni, miért kerestek meg (ami természetesen majdnem mindig valami munka, besegítés lenne).


Engem konkrétan felb*sznak az efféle alattomos puhatolózások, és ezt az egészet a mai nap tudta tetézni. Kénytelen vagyok idézni:


– Szia! Mi a terved szerdán?

– Szia! Alszom munka után, majd megyek orvoshoz. Miért kérdezed?

– És kedden?

– ... (Na takarodj!) :D


S persze kitalálhatjátok, nem sörözni hívtak, de engem akkor is zavar, ha oda is ekként hívnak.


Vagy csak én vagyok fordítva bekötve, és nem kellene az ilyeneken felhúznom magam?



2021. máj. 6. 16:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%
Engem nem szokott zavarni. Igaz, engem nem is szoktak rendszeresen kihasználni az ismerőseim - olyan esetben biztos én sem örülnék.
2021. máj. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem általában nem szokott, mert olyan emberek szokták így kezdeni, akikről tudom, hogy nem használnának ki / programra hívnak, és nem sértődnek be, ha esetleg azt mondom, "attól függ, mire".
2021. máj. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ment a zöld kéz! Várom a további válaszokat! :)
2021. máj. 6. 16:23
 4/28 anonim ***** válasza:
90%
Én mikor ilyen kérdést meghallok,akkor már azon gondolkozok közben,hogy hol lehet a munkáskesztyű,meg melyiket vigyem.Jó lesz a használt vagy vigyek inkább újat.
2021. máj. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
6%
Dr. Orbán Viktor Mihály Miniszterelnök Úrra mindig van időm!
2021. máj. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Ajaj! Eddig úgy néz ki, egyedül vagyok ezzel a problémával! :D
2021. máj. 6. 16:39
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar, ha azt mondom, hogy ráérek és rám akar valami sz@r munkát sózni, akkor megmondom, hogy bocsii, de nem ezzel akarom tölteni az időm.
2021. máj. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Enegem is zavar. Mondja meg egyszerűen, hogy mire van szüksége és hagyja nekem nyitva, hogy tudok e, akarok e neki segíteni épp. Simán van esélye így is, hogy megyek, mert amúgy ezeket értelmes időtöltésnek tartom. De így a kérdés olyan mintha bele akarna nyomni. Mintha abból, hogy ráérek az következne, hogy mennem is kell. Szóvel ez így az én kedven is csak elveszi. Mert így olyan mintha nem szabadon mennék.
2021. máj. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Én simán rögtön visszakérdezek, hogy mire, miért, stb., de tényleg nem jó érzés, mintha még nekem kéne kényelmetlenül érezni magam amiatt, hogy nem akarok "bármit" (meg)csinálni...
2021. máj. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Na, végre! Már azt hittem, hogy csak én „szenvedek” ebben a betegségben :D
2021. máj. 6. 16:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!