Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez a tulajdonság előnyös vagy...

Ez a tulajdonság előnyös vagy inkább taszító?

Figyelt kérdés
Ha valaki mindig olyan stílusban beszél, mint az a személy szokott, akivel éppen kommunikál.

2021. máj. 7. 00:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez kicsit mindenkire igaz. Szerintem van ilyen egymásra hangolódás beszédben. Én is észrevettem magamon.
2021. máj. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
17%
Ha jól értem akkor leutánozza, kigúnyolja a beszédstílusát?
2021. máj. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2 én úgy értettem amikor automatikusan tudat alatt veszik át az emberek kicsit a másik stílusát hangsúlyait.


Ez amúgy nagyon eltúlzott is lehet és álladósult is. Pl erre jó példa volt egy időben, amikor kicsit mindenki úgy kezdett beszélni mint orbán vitor...

2021. máj. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tepfal ***** válasza:
100%

#3: Fu, hát jó, hogy nem egy közegben mozgunk :D


Kérdező, ez normális, valamilyen szinten mindenki csinálja. Figyelj oda arra, nehogy gúnyként értelmezzék, de nem hiszem, hogy gond lesz ebből.

2021. máj. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy milyen mértékben. Érdekes kérdés mindenesetre.
2021. máj. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha IQ-ilag azonos/közel azonos szintűek a felek, akkor lehetséges a nyert ügy, de ha egy kisebb IQ-jú a másik fél, akkor inkább csak felbőszíti a másik az utánzással, és konfliktus adódhat.
2021. máj. 7. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!