Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik egyáltalán olyan...

Létezik egyáltalán olyan ember, aki rengeteget kérdez? Hogy legyek túl ezen?

Figyelt kérdés

Olyan ember vagyok, aki addig nem tud megnyugodni, míg választ nem kap az olyan jellegű kérdéseire, amik segítenének mélységeiben megismerni a másik embert. Tehát nem a "mi lesz a vacsora?" jellegű kérdésekre gondolok, hanem azokra, amelyek mély ismeretet adnak a másik ember jelleméről.

Persze, ezt nem játszom el mindenkivel, csak akivel vagyok olyan viszonyban, az pedig 2-3 ember maximum. A baj az, hogy ez rengeteg kérdést eredményez, és ezt rosszul tűrik. Alapból is szeretem a nagy beszélgetéseket, de valóban úgy zajlik, hogyha leülünk beszélgetni, 99 %-ban én kérdezek. Nem vallatás szintjén, hanem őszinte érdeklődéssel, ahogy egyik kérdés adódik a másikból.

Természetesen én is válaszolok kérdésekre, ha kérdeznek, nem utasítok vissza egy kérdést sem, tehát nemcsak nekem lehet kérdezni.

A baj az, hogy úgy érzem, hogy sose kapok választ minden kérdésemre, mert akkor egész életünkben ott ülhetnénk. Ez pedig belső feszültséget okoz bennem.

Szinte ömlik belőlem a sok kérdés, nem én gondolom tovább a dolgokat, hanem komplett szituációk jutnak eszembe maguktól, teljesen automatikusan, tehát nem agyalok rajta. Még csak az kéne, hogy direkt gondolkozzak is rajta, az már nekem is óriási teher lenne, az is elég, ami magától eszembe jut.


Saját magamon kívül még soha nem láttam ilyen embert. Esetleg valaki ismer hasonló embert? Hogy lehet ezt kezelni? Hogy lehet azt kezelni, hogy engem soha nem a felszín érdekel (azt 2 perc alatt letudom), hanem az, ami a felszín alatt van?

Előre mondom, hogy nem a szabadidőm sok, hanem ez nálam automatikus, és én is eléggé megszenvedem.

Pszichológus érdemi segítséget nem tud adni.

Egyébként egy hétköznapi életet élő, alapból lelkis, érzékeny nő vagyok.

Se a munkatársak, de még a sarki közértes sem sejt ebből semmit, mert nem őket boldogítom, hanem azt a 2-3 embert, akikkel szoros a kapcsolatom.


2021. máj. 9. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem létezik olyan ember, aki rengeteget kérdez. Miért, szerinted nem? Te mit gondolsz erről? Miért ne létezhetne? Honnan vetted ezt a butaságot?
2021. máj. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyesmi vagyok. Érdekelne mélyebben az adott ember, és néha olyan, mintha kihallgatáson lenne. Nekem ez nem okoz gondot, neked igen?
2021. máj. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem nekem okoz gondot, hanem sajnos nekik.
2021. máj. 9. 15:11
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Amit csak lehet, kérdezz meg itt, hogy ne a környezetedet terheld a kérdéseiddel!
2021. máj. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Négyes, teljesen igazad van, csak az a baj, hogy ezek az adott személyt érintő kérdések. Emiatt lehetetlen itt megkérdezni (a nagy része magánügy és/vagy olyan, amit csak az adott személy tudhat).

Emiatt szenvedünk ők is, én is. Ezért született meg ez a kérdés is (stílusosan 😞).

2021. máj. 9. 15:18
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezért távolodtam el a barátnőmtől. Férfi vagyok, szeretek sokat kérdezni, mélyebb témákról hosszan beszélgetni. Akit szeretek, annak érdekelnek az álmai, vágyai, félelmei, stb, minden.

A falra tudok mászni, mi volt az ebéd típusú felszínes kérdésektől. És attól is, amikor elengedi a kérdéseimet a füle mellett.

2021. máj. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez szerintem attól függ hogy mit kérdezel. Pl munkahelyen célszerű sokat kérdezni a munkával kapcsolatban ha új vagy, hogy minél többet tudj csinálni.
2021. máj. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Faggatózás a neve, és idegesítő. Majd elmondja magáról, amit akar, de én pl. kiszállok az olyan emberi kapcsolatból, ahol ilyen betegesen faggatnak.
2022. jún. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!