Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Letezik, hogy pusztan attol...

Letezik, hogy pusztan attol belebetegszik az ember a honvagyba, hogy ahol elek, nincs tucsokciripeles, es gondolom, a huvos miatt, a bodzanak, harsfanak egyaltalan nincs illata?

Figyelt kérdés

Szep helyen lakom, szep a haz, a kert. Jo eletem van. Megis, a hangulatok hianyoznak, amiket gyerekkoromtol ugy szerettem.

Neha ugy erzem, ezert elvalni is erdemes volna, csak ezert. Probalok arra gondolni, hogy nem vagyok normalis. De mint egy szamuzetett Marai Sandor, azokat az ismeros dombokat, hangulatokat, illatokat gyaszolom.

Van masnak is olyan aprosagnak tuno dolog, ami nelkul idegen lenne a vilag?


2020. jún. 4. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Volt anno egy olyan tervem, hogy leköltözök vidékre. Adott volt egy nagyon jó állás, én pedig mentem, egyelőre albérletbe. Fél év alatt összetörtem...


Zavart a csönd, hogy éjszaka nem hallatszik az autómorajlás és félek, ha este kimegyek az utcára, mert nincs ott 8 után senki, csak ci... Nagyon zavart, hogy úgy éreztem magam, mintha a szomszédban lenne a város, de hiába megyek és megyek, nem kerül elő egy zsúfoltabb utca, egy normálisan felszerelt ruhabolt, semmi. Mindig bennem volt a lendület, hogy elmegyek a törzshelyeimre, de azonnal eszembe is jutott, hogy ez vagy az itt nincs. Aztán mellé a barátaim is eltűntek, mellé sok ember furcsán viselkedett velem (én voltam a pesti ri...). Nagyon nem éreztem jól magam.

És még a lakás is ótvarabb volt, mint az enyém, nyáron felforrt az egész, szép járólap helyett gusztustalan cementlap, kitakaríthatatlan retek a sarkokban, üres falak, amihez hozzá sem nyúlhatok és elvétve más szarjai.


Egy év után visszajöttem. Képtelen lennék ott élni szerintem. A városon belül is kisebb trauma volt elköltözni 5 megállóval arrébb.

2020. jún. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól veszem ki a szavaiból akkor a férjed miatt költöztek el és most együtt éltek máshol, gondolom az ő városába. Én is ebben a cipőben járok ami nagyon nehéz volt először, haza is költöztem, aztán később ő költözött oda ahol én laktam de végül a munkamiatt visszajottunk mert itt jobban keres. Mostmar ittis szeretem. A kulcs azvolt hogy ido kellett, és nem városba lakunk mint régen hanem vidéken mint otthon nálunk. Nem bírnám panelben, kerteshazba laktam eddig is. Nektek nem lehet opció hogy visszakoktozzetek a te városokba vagy faludba?
2020. jún. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A ferjem nem magyar. Budapesten talalkoztunk - ott is vannak am nagy harsfak...Akkor egy kozelibb orszagban dolgozott, es azt mondta, soha nem menne vissza a hazajaba. De mashogy alakult, es hosszu tavollet utan rajott, hogy o ott akar megoregedni.

Szepseget latok bele mindenbe, de orokre idegen marad. Most persze latogatoba johettem volna, ha nincs a virus.

Szoval mindketten a sajat szulohazankhoz ragaszkodunk. Nem sajnaltatom magam, csak azt hangsulyozom, van, amikor nemcsak nosztalgia van, hanem a visszavagysz.

2020. jún. 4. 18:46
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen, magamról tudom. Számtalan helyre elköltözhettem volna, de képtelen vagyok megválni Szegedtől, pár hét után bele vagyok betegedve, ha nem láthatom azokat a helyeket, ahol kisgyerekkorom óta élek. Ez egyébként emberfüggő. Van akit a változás éltet, engem az állandóság és a megszokott helyek, illatok.
2020. jún. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia kérdező, hogy vagy azóta? Hogy döntöttél, hogy érzed magad?
2020. dec. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!