Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudtok tanulni ha nincs...

Hogy tudtok tanulni ha nincs kedvetek?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy csak csináld és kész meg akaraterő. De hiába ülök le olvasni vagy tanulni ha nincs kedvem egyszerűen elálmosodom vagy másfele járnak a gondolataim. Pedig szeretnék sokat tanulni és olvasni. Hogy tehetném ezt így?
2021. máj. 10. 08:13
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Kell mindig valami motiváció. Határozd meg a célt, számodra miért fontos ez.

Ha nincs miért, akkor az ember motiválatlan és csak elhasalna a szőnyegen bámulva a csillagokat vagy a plafont.

2021. máj. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Kényszerből.
2021. máj. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Nekem az a rossz szokásom van ilyenkor, hogy 5 percenként kezdek el telefonozni, és semmit nem sikerül tanulni, és erre a Forest app bevált. Az a lényege, hogy beállítod meddig tanulsz kb, és addig nőni fog egy kis fád, vagy bokrod, és ha kilépsz az appból, meghal. Közbe írogatja ki a motivációs szöveget, nagyon cuki. :D

De már van ezen kívül nagyon sok app, ami ezt tudja csinálni. Nem tudom, hogy egyáltalán küzdesz-e ilyen problémával.

2021. máj. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ohh koszi. Ezt le is toltom
2021. máj. 10. 09:12
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

Erről az app-ról nem is hallottam még, de most megtetszett, mindjárt meg is nézem :D Köszönöm én is!

Nekem eddig hellyel-közzel az vált be, hogy azt mondtam magamnak, hogy most eddig fogok tanulni, ha törik, ha szakad. Közben kikapcsoltam a telefon WiFi-jét, TV-t, bármi egyebet és csakis a tanulásra, olvasásra fókuszáltam. Amikor sikerült a mini célt megvalósítani, kimentem a konyhába megcsináltam a kedvenc kávém/ettem egyet a kedvenc nasimból és mentem vissza tanulni.

Valamint még az is, hogy a telefonom jegyzetébe felírom, hogy mi mindent kell egy adott nap megcsinálnom, legyen az 50 oldal a kötelezőből, vagy feladatok kiírása, bármi ilyen. Amikor eggyel elkészültem, szimplán kipipálom, meg így könnyebb is, hogy látom, hogy mi van még vissza.

2021. máj. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5. Még ezt is megprobalhatom. Latok benne fantaziat! Koszonom!:)
2021. máj. 10. 09:53
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, ismerd meg magad. Nekem csak másodikos egyetemista koromban esett le, hogy éjszakai bagoly típus vagyok, pedig korábban is megvolt rá minden jel. Egyszerűen képtelen vagyok reggeltől délutánig használni az agyamat, így ez az időszak tanulás szempontjából kuka, csak szenvedés. Most munka szempontjából is az. Olyan 14 órától van igazán jó agyam.

Az egyetemi évek alatt a logikus, szerkesztős, gondolkozós feladatoknak mindig 4 óra körül álltam neki, a magolós, tanulós anyaghoz kb. este 6 órától volt agyam és inkább nyomtam éjfélig, 1-ig, másnap pedig kialudtam magam. Tök jól pörög az agyam olyankor. Szóval alapvetően az első tippem az, hogy ismerd fel neked a nap melyik időszakában megy a legjobban a tanulás.

Aztán tűzd ki célul, hogy most egy órát tanulsz. Addig se telefon, se tv, se internet, se semmi. Aztán negyed óra-húsz perc szünet, amikor bármit lehet. Pisi, egy nagy pohár víz, telefon, internet csekkolás, kis mozgás, majd újabb egy óra.

Nekem ez így bejött. Nem volt az az érzés, hogy időtlen időkre ide vagyok szögezve és nem foglalkozhatok mással, így nem kalandoztak el a gondolataim sem.

2021. máj. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!