Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nincs olyan, hogy "rossz...

Nincs olyan, hogy "rossz ízlés", csak "más ízlés"?

Figyelt kérdés
Ha valakinek az utcán heverő kutyaszar fantasztikus, csodálatos dolog, akkor az illetőnek nem rossz az ízlése, csak más?
2021. máj. 12. 07:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%

Ez szerintem az egész világon így van.

Csak ha valakinek nem tetszik valami, akkor rá mondják hogy az rossz, pedig csak neki éppen nem tetsző.


-Kivéve a fiat multipla.-

2021. máj. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%
Ez pontosan így van, illetlen és sértő valakinek az ízlését leszólni, hiszen minden ember különbözik, egyedi ízléssel és nézettel. Feltehetőleg Neked is kicsit rosszul esne, ha valaki csúnyán leszólna egy olyan dolgot, amit te nagyon szeretsz.
2021. máj. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Konkretizáljuk, ha van egy szar alkotás (szobor, festmény, írott "mű", film, stb), amire a hozzáértők azt mondják, hogy "Hát ez szar.", de Jóskapista betanított szakmunkás azt mondja, hogy életében nem látott még szebbet, akkor Jóskapistának rossz ízlése van, vagy más ízlése van?
2021. máj. 12. 08:00
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Átfedés van a két fogalom között.
2021. máj. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
70%

Ez relatív, nyilván van egy standard, amihez nézik az alkotásokat, de őszintén, ki mondja meg, hogy az a standard tényleg jó-e, vagy csak valaki rámondta, hogy jó és kénytelenek vagyunk elfogadni? Egyáltalán ki mondja meg,hogy a kritikusnak "jó" vagy "rossz" az ízlése..

Egy átlag ember is gondolhatja egy híres kritikusról, hogy "jajj milyen szar az ízlése"

kettes voltam

2021. máj. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Azt gondolom, hogy azért egy olyan szakmabeli, aki már letett valamit az asztalra, alkothat véleményt.
2021. máj. 12. 08:14
 7/20 anonim ***** válasza:
71%

Attól függ hogyan jutott a szakmába és mint tudjuk pl a művészvilágban vannak érdekes esetek. Nálunk táncban is van nem egy-két olyan eset, amikor megkérdőjelezem ő miért is lett pontozóbíró mikor semmi nagy múltja nincs, csak egy alacsony szintig jutott el.


De ettől függetlenül számomra nem mérvadó, hogy egy kritikus mit mond az adott filmről, vagy műről, mert én vagyok az egyén, nekem az számít, hogy nekem mi tetszik. De ettől még nem jelentem ki nyíltan és sértően, hogy másnak "rossz" az ízlése, mert ki vagyok én, hogy ezt elbíráljam más felett

2021. máj. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
De akkor a szar az nem szar, csak tanuljuk meg más szemszögből nézni?
2021. máj. 12. 08:24
 9/20 anonim ***** válasza:
31%

Tejbegríz.

Biztosan tudnál sorrendet állítani a lekozmálttól az emlékezetesig, másnak pedig másmilyen lenne a skálája.

De ettől még tejbegríz mindegyik.

2021. máj. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Kilences, ez nagyon rossz példa, mert az odakozmált tejbegríz az kétséget kizáróan szar, és megint csak nem arról van szó, hogy ízlés dolga, mert aki szerint az odakozmált tejbegríz finom, annak vitán felül rossz az ízlése.
2021. máj. 12. 08:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!