Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kinek van még ilyen gyerekkori...

Kinek van még ilyen gyerekkori irracionális félelme, hogy a medencében rejtőzik egy cápa?

Figyelt kérdés
Még gyerekkoromban mikor nyaralónkban állandóan mentünk a strandra, a kisebb medencéktől nem féltem de a nagyoktól igen, főleg amelyiknek rendesen kék volt az alja valamiért. De még csak nem is láttam a Jaws filmet mégis volt ez a félelmem, hogy egy nagy cápa lapul a medencében és hirtelen előbukkan pedig racionálisan tudtam, hogy ez lehetetlen de mégis féltem. Meg azok a víznyelő dolgok a medence alján, ilyen kör alakú lyukas tárcsáktól is féltem valamiért, közelükbe se mertem igazán menni, mert akkor egyből kinyílna a fedele és lehúzna a mélybe. Egyszer volt olyan, hogy merülőversenyt csináltunk még gyerekként a lányokkal, hogy ki tud méyebbre merülni persze óvatosan de én valahogy annyira mélyre mehettem vagy nem tudom de egy darabon azt éreztem, hogy nem tudok felúszni, mintha egy plafon lenne fölöttem, pedig nem fulladoztam és ez talán 2x volt velem máskor meg egyedül le akartam merülni, megnézni mennyire mélyen van a talaj de ott tökre sötét volt, megint ezt éreztem, hogy egyszerűen nem tudok felúszni, pedig semmi nem húzott le, nem fulladoztam, nem is voltam fejjel lefele mégis miért volt ez az érzés szerintetek? Másnak is volt ilyesmi gyerekkori medencés félelme?

2021. máj. 14. 03:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Néha gondolatként megjelent bennem, hogy a Balcsiban valami elkapja a lábam, és lehúz.

Régen a városi strand egy közeli tóbol szedte a vizet, akkor is voltak olyan gondolataim, hogy valami állat átmegy, és elkaphat a vizben.


Ja, és ezekről a hirekről ne is beszélek, mikor ment a hiradóban:D

[link]

2021. máj. 14. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez cseppet sem irracionális félelem!
2021. máj. 14. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem, de a sötétben lévő szörny is mumus még mindig, ciki, 41 éves anyaként.
2021. máj. 14. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

A medence alján lévő izéktől én is félek, sőt, a kádban lévő lefolyóra se szeretek ráülni...


Gyerekkoromban a zuhanyban meg attól féltem, hogy egyszer csak eltűnik az alja és mint egy liftaknába, lezuhanok... Hálisten ezt azért már kinőttem 😅

2021. máj. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!