Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Emberek,azért vesznek fel...

Emberek,azért vesznek fel kölcsönt,mert nincs kedvük megdolgozni előre a pénzért? Ezért,jobb elkölteni mások pénzét ?

Figyelt kérdés
Szolga ?

2021. máj. 14. 20:39
A kérdező szavazást indított:
Jobb
Nem jobb
19 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Vagy azért mert nem tudnak annyit dolgozni hogy legyen annyi pénzük hogy pl házat tudjanak venni???
2021. máj. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

A kölcsön sem jobb hisz valamivel többet törlesztesz, viszont ha gyorsan kell sok pénz akkor nem bankfiókba mész símaszkban, hanem beleugrasz a kölcsönbe, előre átgondoltan.

Ez a te pénzed én pénzem dolog meg hülyeség, az a sajátod amit birtokolsz, amit Te igényelsz az meg ebből tartja fenn magát.

2021. máj. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet indent ilyen proli szinten nézni.


Sok okból lehet kölcsönt felvenni.


Például egy valamilyen cég, vállalkozás milliárdos nagyságrendű elő finanszírozást is kaphat banktól irodákra, házakra.


Másrészt hiába "dolgozol előre meg" a pénzért ha az 10-20-30 évedbe telik. Lásd lakáshitel ahol sokkal egyszerűbb havi 50-100 ezrekben törleszteni mint 20 évig gyűjtögetni. Főleg ha közben albérletre megy el a pénzed.


Azt is tegyük hozzá a kölcsön alapvetően kiszámítható. Míg ha nem veszel most lakást akkor 5-10 év múlva lehet duplájába fog kerülni és hiába gyűjtöd a pénzt hiába teszel el 2 milliót ha közben 1-et nő a lakás ára.


Azt is tegyük hozzá, sokan úgy vesznek fel kölcsönt, hogy mellette megvan az a pénz is. Csak befektetve valamiben. Simán lehet, hogy jobban kijössz ha felveszel 1-2 millió személyi kölcsönt fix törlesztővel, de közben ugyanez a pénzed le van kötve valahova és kamatozik.

2021. máj. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően a kölcsönt azért találták ki, hogy egy beruházást finanszírozzanak vele, tehát úgy kell hitelt felvenni, hogy az megtérüljön. Így a bank és hitelfelvevő is jól jár.

Magánemberként ezt úgy kell érteni, hogy veszel egy lakást, akkor nem kell albérletért fizetni. Ha veszel egy mosógépet, akkor nem kell mosodába menni stb. Aki viszont nyaralni megy hitelből az csak szimplán felelőtlen.

Illetve vannak olyan speciális helyzetek amikor muszáj hitelt felvenni, mert nincs munka stb. és valamiből kaját kell venni- (De ezt is értelmezhetjük úgy, hogy befektetünk kajába és így a jövőben még tudunk pénzt keresni és nem haltunk éhen)

2021. máj. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
52%

Kétszer vettem fel - egész eddig eltelt életemben - hitelt.

-Soha többé nem teszek ilyet, - de nem ez volt a kérdés.

Egyszer megszorultam nagyon és másként nem tudtam megoldani a személyes nyomoromat. Két és félszeresére húzott le a bankom a kért összegnek, - ezt egyfajta hálának éreztem annak fejében, hogy több, mint 10 éve az ügyfele voltam ennek a tetűfészeknek.

A másik eset saját lakás szerzéséről szólt.

Összebútoroztam egy nővel egy albérletbe.

Ahogy telt-múlt az idő, elhatároztuk, hogy saját otthont teremtünk.

1. Nem másnak fizetek, hanem a saját lakásom árát adom vissza részletekben.

2. Nem tudható, hogy egyik napról a másikra miként ébred a főbérlő - és mennünk kell.

3. Nem tudható, hogy ki viszonyul hozzánk rosszhiszeműen és rosszhiszeműen alánk pakol esetleg a főbérlőnél, - amelynek következménye, hogy mennünk kell.

4. Nem történik semmi, ami rosszhiszemű, de idővel felnő a gyermeke a főbérlőnek és ezért szüksége adódhat a lakásra, - amelynek következménye, hogy mennünk kell.

5. Időben előbb teremtettük meg az otthont, mint ha befőttes üvegbe rakosgatjuk a 10 forintosokat 400 éven keresztül.


Ebből a kölcsönből sem jöttem ki jól, - ingem-gatyám lehúzta a bank egy olyan "svájci frank alapú hitel" kapcsán, amely életében nem látott svájci frankot és a folyamatosan emelkedő részletek magyarázata mindig a világgazdasági válság volt, naná, hogy egyoldalúan zajlottak az emelések és nem volt erő, hatalom, amely megállíthatta volna a bank gátlástalanságát. Volt, hogy számlákat, közös költséget nem tudtam befizetni ezek miatt a gátlástalan útonállók miatt, - de ez rajtunk kívül és a közös képviselőn kívül senkit nem érdekelt!


Végül szerencsém lett és ezt kihasználva végtörlesztéssel kiléptem ezeknek a mocskoknak az életéből. Azonnal likvidáltam mindent, ami a "bankhoz" kötött és kerestem egy Bankot, amelyik ügyfélként tekint rám, nem pedig a helyi fejős tehénként.


SOHA TÖBBÉ HITEL, - ha zsíros kenyéren kell élnem a hátra lévő életemet, akkor sem!

2021. máj. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%
Hogyha én venni akarok egy házat, csak semmi flanc, mondjuk 30 millióért, mert legyen mondjuk ennyi, dolgozok például 5 éve, mert fiatal vagyok, havi kb. 250 ezret kapok kézhez, ami nagyjából átlag, tettem félre mondjuk 5 milliót, mégis mi a búbánatos román szarból vegyek, ha nem hitelből? Ez nem én vagyok, ez egy átlag példa, nem örököltem, szülő nem segít, stb. Te amúgy normális vagy, ember? Mindenki dolgozik, mint a güzü, te meg itt pattogsz, hú, de megcsapnálak.
2021. máj. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

6-os ne csapkodj,mert még leversz valamit . Fogalmad,sincs az életről,csak fikciókat gyártasz .

Minden megyében másak a lakás árak . Borsodba,Nógrádba,Szabolcsban már 5-millióért már boldogulsz .

Az hogy nem vagy hajlandó,és nem mersz oda menni lakni az a te bajod.

2021. máj. 15. 13:23
 8/20 A kérdező kommentje:

A másik,meg 6-os ne húzzál le a saját szintedre nem mindenki bankól.

Bank a te világod,nem az enyém. Számoltad, már évente mindenféle,indokkal kezeli a saját pénzedet ?

2021. máj. 15. 13:26
 9/20 anonim ***** válasza:
82%

örülj ha a bank "ne a te világod".Senki se azért vesz fel hitelt mert annyira szeretné csak nem tudja megoldani máshogy szóval senkinek se " a világa" de muszáj.

Jó nagy proli lehetsz

2021. máj. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező. A 7-es kommentedre reagálnek.

Mi értelme Nógrádba, borsodba menni és ott kp-ra 2 milliós házat venni, ha aztán meg a tűzifát is kilopjak a kertedbol míg dolgozni vagy HA tudsz onnan dolgozni járni...

De mi pont egy ilyen család vagyunk, akik elköltöztek az ország másik végébe (na nem baz megye) mert nem akartunk 20 évre eladosodni a pesti / agglomerációs ingatlanert.

Busásan megfizetjuk az árát a két kocsival, amit fenntartunk, mert tömegközlekedéssel nem tudsz dolgozni járni, meg bevásárlást és gyerekek szállítását megoldani. A család tavolletet is szenvedjuk, a látogatásuk is költséges. Arról nem is beszélve hogy segitsegunk sincs, és ha mégis kell az is pénz.

Ez már szinte kitesz egy fél törlesztőrészletet. Arról nem is beszélve, hogy azért akinek vannak elő kapcsolatai a szülőhelyén azért nem feltétlenül akar a világ másik végére rohanni...

Szóval sajnos a lakashitelnek abszolút van létjogosultsága.

2021. máj. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!