Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan élted meg a gyászt?

Hogyan élted meg a gyászt?

Figyelt kérdés
2021. máj. 18. 11:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sehogy szerencsére, nekem ilyenkor már másnaptól olyan, mintha csak a fejemben létezett volna
2021. máj. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mennyire álltak közel hozzád?
2021. máj. 18. 15:14
 3/12 anonim ***** válasza:

Két, velem egyidős fiatal halt meg váratlanul, 5 év különbséggel.

Mindkettő nagyon jó barátom volt.


Az elsőnél nem tudtam milyen, ha egy ember meghal.

Nem éreztem semmit. Nem volt gyász, szomorúság, semmi. Ijesztő volt. Sírás nélkül álltam végig a temetést és vígasztaltam az egyedül maradt anyukáját.


A másiknál pedig először szintén semmi nem jött ki rajtam.

Durva volt, ledöbbentett.

A temetés után roppantam össze és bár 2 éve volt, még mindig nem teljesen tettem túl magam rajta.

2021. máj. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sehogy, a halál természetes dolog. Elvesztettem az összes nagyszülőmet és apámat is sorjában, őt még elég fiatalon tizenévesen. Ugyanúgy csináltam tovább mindent, mint azelőtt. Mert nem lehet mit tenni, ha sírok is ugyanannyi, mert nem hozom azzal vissza. Lehet szomorú voltam egy darabig, de azzal annyi. Úgyis mind meghalunk egyszer.
2021. máj. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én most az Anyukámat veszítettem el.. furcsaltam magam mert nem éreztem a fajdalmat amiről mindenki beszélt. Nyugalmat éreztem ( rosszul hangzik de vártuk hogy szegénykém megkönnyebbüljon mert már egyértelmű volt hogy közel van hozzá és én nagyon féltem hogy ha tovább marad akkor fájni fog neki) aztán furcsaltam hogy csak ennyit érzek miért nem fáj. most már kezd fájni is lassan egy hónap után. Én is próbálok erre gondolni , hogy ez az élet rendje mindenkivel megtörténik. O sem szerette volna ha szomoru vagyok.. kérte is hogy ne.. de azért én sírok ,sirdogalok . Kíváncsi voltam más hogyan eli meg.
2021. máj. 22. 07:14
 6/12 anonim ***** válasza:
Sajnálom, Kérdező, kitartást kívánok.
2021. máj. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6. Köszönöm szépen! 🥺
2021. máj. 22. 10:23
 8/12 anonim ***** válasza:

Én a szerelmemet veszítettem el. Mérhetetlen fájdalom!

Totál megváltozott az egész élet... De biztosan lesz jobb is.

2021. jún. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Girlll3 ***** válasza:
Anyám halálakor visszahúzodó lettem és szomorkás, hisztis, mivel 5 évesen vesztettem el, viszont csak felnőttként sírtam és hiányoltam nagyon. Mamám halálakor sírtam egy nagyot és megkönnyebbültem, már nem volt élet, ahogy ő is élt. Néném halálára tagadással és utána dühvel, meg bűnbakok keresésével, szomorúsággal, sírással reagáltam és haraggal telve éreztem magam. Most csak ürességet érzek, de ez a haláleset csak lassan 4 hónapja történt.
2021. jún. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy nagyon fura érzésem, nem tudom mi lehetett. Apukám halt meg, és másnap délután jött az érzés (én akkor tudtam meg, hogy meghalt éjjel). Nem is tudom, hogy írjam le, mentem egy csendes utcán, és nagyon érdekes volt, valahogy hallottam a hangokat, a fákat fújta a szél, a madarak csicseregtek, de mintha én nem ott lettem volna, sajnos nem tudom ezt leírni szavakkal.. pár percig tartott azt hiszem. Hallottam a hangokat, de mintha megállt volna az idő, és én nem ott lettem volna, hanem kívülről néztem volna mindent.. nem tudom tényleg megfogalmazni rendesen, sosem éreztem még ilyet. Tudom, hogy a kérdés nem pont erre vonatkozott, de nekem ez a pillanat jutott eszembe.
2021. jún. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!