Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan/hol lehet autizmus...

Hogyan/hol lehet autizmus tesztet, kivizsgálást igényelni?

Figyelt kérdés

Az elmúlt fél évben egyre több jelet veszek észre magamon, visszatekintve a gyerekkoromba szintúgy, és érdekelne egy szakértő véleménye.

Az autizmus spektrumja nagyon tág, és az a megérzésem, hogy ráesek.



2020. okt. 24. 10:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
Egészséges felnőttet sehol nem fognak diagnosztizálni már csak azért sem mert ez most egy divathullám, mindenki autista akar lenni mert látták a tv-ben hogy az menő, és ha ezeket az embereket diagnosztizálnák ami nem két perc akkor nem jutna kapacitás azokra a gyerekekre akiknek valóban problémáik vannak és a diagnózis fényében fejlesztést kaphatnak, hogy normálisabb életet éljenek majd.
2020. okt. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%
Magyarországon az Autizmus Alapítvány foglalkozik vele. Elég hosszú a várakozási lista.
2020. okt. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%
Mesélnél a tüneteidről?
2020. okt. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
#1 Sosem hallottam olyanról, hogy valaki autista akar lenni. Egy betegség sosem divat. A modorod tűrhetetlen, ebből arra következtetek, hogy nem élsz teljes életed, sok a düh benned. Ne itt vezesd le. Mindezek mellett van külön autizmus vizsgálat felnőltek részére, a kérdésem az volt, hogy hol. Egy beteg pedig sosem fogja a másikat hátráltatni, sem a tudomány haladását. Ne beszélj hülyeséget.
2020. okt. 24. 14:49
 5/21 A kérdező kommentje:
#2 köszönöm a választ!
2020. okt. 24. 14:49
 6/21 anonim ***** válasza:
0%

4

Minden nap jön ide egy féltucat agyhalott hogy hogyan lehetne lepapírozni hogy ő autista, meg van olyan is aki nem az de kérdezi hogy mit csináljon hogy az legyen. Ez most egy divathullám aminek te is felültél, régebben depressziós akart mindenki lenni mert az volt a divat, meg bipoláros, most ez épp az aktuális menő mentális betegség. Te sem akarnál az lenni ha a tv-ben nem mindenhol az menne hogy ez milyen menő. Persze az a TV-ben, de nézz meg egy rendes autistát aki gondoskodni sem tud magáról, hogy milyen ez a valóságban. Egyből nem akarsz majd az lenni.

2020. okt. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
#3 Kiskorom óta helyzetkezelési gondjaim vannak. Főleg, ha érzelmileg túlságosan eláraszt egy helyzet. Az emberi kapcsolatok kialakítása sosem ment (az más tészta, ha a másik kezdeményez), magamnakvaló/csendes voltam gyerekként is. A számok, sorozatok, ritmusok, minták mindig szinte betegesen lekötöttek, folyton kerestem őket. Van egy berögzött programom minden esetre (hétvége, hétköznap, bevásárlás, utazás, stb.), ha ez megtörik, teljes pánik tör rám, de magam sem értem miért. Ez nem mind, de hirtelen ennyi jutott eszembe, és ezek mind kiskorom óta megvannak. Fontosnak tartom megemlíteni, hogy diagnosztizálva vagyok depresszióval, szorongással és ptsd-vel, valamint kiskorom óta többször ajánlották orvosok/tanárok, hogy vizsgáltassanak ki, csak szüleimet nem érdekelte, nem hittek se nekik, se nekem, hogy valami nem stimmel a gondolkodásommal.
2020. okt. 24. 15:00
 8/21 A kérdező kommentje:
#6 Gondok vannak veled. Remélem, helyre jön az életed. Én csak próbálok választ találni a kérdéseimre. Mellesleg...nem nézek tv-t.
2020. okt. 24. 15:02
 9/21 anonim ***** válasza:
Es ezek a tunetek mennyire okoznak problemat az eletedben?
2020. okt. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Szintén #6. Az autizmus egy hatalmas tág spektrum. Először okosodj, majd ne mondj hülyeséget.
2020. okt. 24. 15:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!