Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet feldolgozni azt,...

Hogyan lehet feldolgozni azt, hogy tönrement az életem? Hogyan tovább? Csak az idő és a hit segít?

Figyelt kérdés

Fantasztikus életem volt. Nem dicsekvésképpen, de tényleg álomszerű. Nagyon támogató család, gyönyörű gyermekkor, jó iskolák, sok kirándulás és élmény, szerelem, jó munka, összeköltözés a párommal stb. Természetesen tapasztaltam szomorú és rossz dolgokat is, de mindig sikerült feldolgozni és beépítettem a tapasztalatokat a személyiségembe, viselkedésembe.

Most az életem, a nagyszerű életem, amiért mindig hálás voltam tönkrement. Sajnos COVID-os lettem. Valószínű, hogy a párom tőlem kapta el. Nem élte túl. Csak 30 éves volt. Mardos a gyász és a bűntudat. Most tényleg nem látom azt, hogy hogyan tovább. Hiányzik. Tapasztalom, hogy megy tovább az élet, de engem semmi sem motivál. Csak a páromat szeretném visszakapni.



2021. máj. 15. 19:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%
Felsoroltál 8 pozitív dolgot, ebből kettőt vesztettél el, így maradt legalább 6. Miért ment volna tönkre az életed?
2021. máj. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Gyásznál mindenki így érzi. Fordulj szakemberhez, pár hét/hónap múlva jobb lesz.
2021. máj. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1.Úgy érzem, hogy a jövőmet veszítettem el. A felesége akartam lenni, gyermeket akartam tőle. És nincs többé. Tudom, hogy ott van a többi jó, de nem érdekel. Ha ő nincs, úgy érzem én sem vagyok.


2. Hétfőn fogok egyeztetni időpontot. Nem tudom, hogy miben vagy hogyan tud majd segíteni a szakember.

2021. máj. 15. 19:40
 4/14 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon sajnálom ami történt. Az Isten adjon neked 100 évnyi erőt és egészséget!
2021. máj. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
42%

4

Isten éppen most vette el a szerelmét, szerintem őt hagyd ki belőle. :P

2021. máj. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%
Nagyot lehet esni egy ilyen álomszerű életből, ilyen kimenetellel. Részvétem.
2021. máj. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hiszek Istenben és a betegsége alatt végig imádkoztam hozzá. Nem csak én, hanem az egész családunk, barátaink, ismerőseink. Annyira bíztam benne... A hitem megmaradt, de annyira haragszom rá és csalódott vagyok. Lelkésszel is beszéltem, de ő is csak bíztatott, hogy tartsak ki. A titkok az Úré... Nem fogom sose megtudni, hogy miért döntött így. Most ő se mutat útat.

Nem látok magam előtt semmit. Amikor felkelek reggel már azt várom, hogy este legyen, mert akkor van esélyem látni és érezni a párom az álmaimban.

2021. máj. 15. 19:57
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Hatottak az imak.
2021. máj. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
8. Ezt hogy érted?
2021. máj. 15. 20:01
 10/14 anonim ***** válasza:
68%

Adj időt magadnak, ez egy hatalmas trauma, sok idő lesz, mire sikerül feldolgoznod. Sokan vannak, akiknek összeomlik az életük, de aztán talpra tudnak állni. Ez még nyilván elképzelhetetlen számodra, de lehetsz még szerelmes és lehet még gyermeked. Fiatal vagy.


Esetleg keress nagy traumát átélt emberekről történeteket, hátha azokból egy kis erőt tudsz meríteni (ami most így hirtelen eszembe jut, Edith Eva Eger A döntés című könyve. Ő a holokausztot élte túl 17 évesen, a halál torkából mentették ki és a könyvében bemutatja, hogyan dolgozta ezt fel).

2021. máj. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!