Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi irigy ember?

Miért van ennyi irigy ember?

Figyelt kérdés
Általános iskolában, középiskolaban, de itt az egyetemen is rengeteg ember van aki rosszindulatú és irigy. Apámnak gyára van, ezért sok mindent megkapok tőle, de nem ingyen. Mindig is tettem ezekért a menő dolgokért, tanultam egész életemben, most is azt csinálom, nagyon nagyok voltak az elvarasaik a szüleimnek, sose volt 4esnel rosszabb jegyem. Mégis azt kapom egyfolytában, hogy egy ingyenélő lusta féreg vagyok, aki semmit nem tett le az asztalra és az ölébe hullik minden. Pedig ez nem igaz. Mikor leerettsegiztem kaptam fatertol egy új Mercedest, és egy utazást barátnőmmel Mexikóba. Mikor pár képet megosztottam az utazásról egyik ismerős le is tiltott facebookrol. És az érettségit ünneplős bulira se hívtak meg. Azt hittem egyetemen más lesz, de itt is csak ez van, bár itt azért jóval kevesebb. Próbáltam mindig jólelkű lenni az emberekkel, mindig csak a rosszat kaptam. Visszaszolni sose mertem, eléggé kistermetű ember vagyok és csendes. Volt pár barátom mindenhol, de a legtöbb kiközösitett.

2021. máj. 19. 14:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én apám is tele van, és kapok is dolgokat tőle és anyutól is. Ugyanezekkel szembesülök!


Rám néznek az emberek, látják a külsőmet: egy szakadt punk vagyok, televarrva, a nyolc osztályt se fejeztem be biztosan!


Megszólalok: okoskodok, de nyilván nincs mögötte semmi!


Villantom, hogy hány és milyen diplomám van: biztosan r.banckodtam, azért engedtek át!


Meglátják a kocsimat, ami elég extra: biztosan hitelből vettem!


Mondom, hogy nem, aputól kaptam ajándékba: elkényeztetett, ingyenélő sz.rdarab vagyok, akinek csak megszületni volt nehéz, akinek mindent a segge alá toltak, aki az életben semmiért nem dolgozott meg, aki nem is tudja, hogy mi a munka!


Jelzem, hogy éveken keresztül konkrétan sz.rt lapátoltam egy farmon külföldön: ja jó, hát nekem akkor ez a hobbim, mert én tutira nem a pénzért mentem ki, mint mások, hanem kalandvágyból, meg lázadásból, szóval az én munkámat össze se lehet hasonlítani azokéval, akiknek kellett a pénz!


Elmegyek 5 napra Grúziába nyaralni 80 000 forintból repjeggyel: más még a Balatont sem engedheti meg magának (jelzem, azt én se! 😂), én meg flexelek a tengerparton, ezért milyen ótvarék, felvágós hülye p.na vagyok!


Ezeknek nem lehet elég büdöset sz.rni! Le kell rázni magadról! Ha egy lekoszlott, 20 éves audival járnál, azt is irigyelnék tőled!

35/N

2021. máj. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
6os vagyok. A szakmám egyben a sportom, és természetökzeli is, pont a természetközeliség, a mozgás és az érzelmi töltet ami miatt szeretem, konkrétan minden benne van benne amit szeretek. A szociális dolgok azok teljesen más téma számomra, nem vagyok antiszoc, de tényleg bonyolult lenne elmagyarázni
2021. máj. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezért jellemző, hogy a hasonló vagyoni helyzetűek ismerkednek egymással. Egyszerűen nem tudnak mit kezdeni azzal, hogy neked megadatik mindez, míg egy másik - szintén jó tanulónak - nem tudják ezt nyújtani a szülei.


Ezek szerintem a többség számára feloldhatatlan ellentétek, amit te nem tudsz véghezvinni egyedül.

Csak azt, hogy elfogadod ezt a jelenséget, és olyan emberekkel tartod a kapcsolatot, akik ezen a határvonalon képesek felülemelkedni, átlépni.


Én - bár nem származom gazdag családból - szívesen beszélgetek ilyen emberekkel, mert érdekel a látásmódjuk, hogy ők hogyan élik meg a világot. A saját szemléletmódomat már ismerem.

2021. máj. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy mennyit kapsz és mennyit kell dolgoznod. Az ember egy undorító, szar, mocsok. Meg is szakadhatsz, akkor is ugyanezt fogod kapni. Pont.
2021. máj. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Mo.-n ez a trendi.
2021. máj. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
12 eve kulfoldon elek. Irigy embert nem latok, nem ismerek, ez a fogalom nem letezik. Hazalatogatok, latom.
2021. máj. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kis faluban elek itt ugyan ez van és külföldi képet sem kell kirakni ha egyszerűen egy drágább kabátban vagyok (vagy csak annak tűnik) már megszólnak vagy ha ismerősöm segít és kocsival el visz ide oda akkor rögtön penzehes (és tönkre akarom tenni a barátnőjével a kapcsolatát ) stb...

Sokáig rosszul esett , próbáltam rajatszani is hogy akkor hátha a közelembe se jönnek mert úgy legalább nincs a burkolt passzív agresszív célozgatás de csak abban reménykedem hogy egyetemen sikerül egy normális társaságba bekerülnöm majd jövőre

2021. máj. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!