Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha már nem motivál...

Mit tegyek, ha már nem motivál vagy érdekel semmi? Ha már a tanulás sem megy?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy kiégtem az online oktatás alatt. Nagyon rosszul éreztem magam, folyton kimerült voltam, nem tudtam normálisan koncentrálni, rengeteget stresszeltem, sokat sírtam stb. Az egyetemen végül passziváltam, mert így nem tudtam tartani a tempót és teljesíteni a követelményeket. Viszont azóta nem tudok mit kezdeni magammal, mert tulajdonképpen a tanuláson kívül más nem nagyon volt ekkora mértékben jelen az életemben. Nem nagyon vannak barátaim, a családommal sem annyira nagyon szoros a kapcsolatom, sportolni soha nem sportoltam és hobbim ugyan van, de valahogyan nem okoz akkora nagy örömöt vagy nem kapcsol ki. Eddig tényleg a tanulás volt az egyetlen egy dolog, ami mindig egy biztos pont volt az életemben. Szerettem tanulni, egész jól is ment és tudtam, hogy az kizárólag rajtam múlik, ha tanulok annak majd meglesz az eredménye. Ha éppen valami miatt rossz passzban is voltam vagy olyan dolgok történtek az életemben, akkor is a tanulásba menekültem. Viszont most nem így történt és már a tanulás sem érdekel egyáltalán, semmi motivációm nincsen hozzá és egyszerűen nem megy. Elkezdtem nyelvet tanulni, de gyötrelmesen megy, nem érdekel, nem élvezem, nincsen hozzá motivációm. Kerestem munkát, de ugyanúgy nem motivál arra sem semmi, hogy dolgozzak. Párszor elmentem biciklizni és sétálni, de ugyanez. Szóval egyáltalán nincsen motivációm semmihez. Szeptemberben szeretném majd folytatni az egyetemet, de addig nem tudom mi lesz velem.
2021. máj. 19. 20:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Semmit nem kell erőltetni, ne foglalkozz vele.


Előbb-utóbb unatkozni fogsz, akkor majd újra előveszed.

2021. máj. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!