Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem érdekel semmi, csak a...

Nem érdekel semmi, csak a tanulás. Felnőttként ez beteges?

Figyelt kérdés
Nem szeretek takarítani, mert az időigényes, de akkor is elindítok valamilyen oktatóvideót, hogy legalább halljam; illetve vasalás közben még látom is. A porszívózást már eleve rühellem. Bulikba nem járok, mert sajnálom rá az időt, meg érzem, hogy az 'ereszdelahajam'-tól nem leszek okosabb. Ha vendégeink vannak, várom, hogy távozzanak, hogy újra olvassak.

2017. dec. 26. 22:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Úgy tűnik mégsem tanultál a kérdésed kiírása helyett... Nem vagy elég effektív szerintem. XD
2017. dec. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A vendégekkel kapcsolatban vagy ha társaságba megyek van úgy,hogy én is várom hogy otthon olvassak vagy filmezzek helyette,de ez általában olyan emberekkel kapcsolatban akikkel nincs túl sok mondanivalónk vagy csak felszines az egész.
2017. dec. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1. válaszadó, ott a pont, sőt, most is visszatértem, hogy mik a válaszok. :D Már régóta tart ez az állapot és úgy gondoltam, egy kérdéskiírás még belefér. :)

Egyébként ezen a fórumon is keresem a szakmai témákat.


Kedves 2. válaszadó, igen, vannak, akikkel nincs semmi bajom, de nagyon erőltetett a beszélgetésünk, ekkor várom, hogy végre számomra hasznos tevékenységet folytassak.

2017. dec. 26. 23:21
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Mi célból gyűjtögeted a tudást egyébként? Én úgy érzem sokszor nincs értelme, amíg nem hoz hasznot. Ha meg hoz, akkor kötelező, nem fun. XD
2017. dec. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Attól hogy oktató videókat nézel és olvasgatsz, nem minden esetbe jelenti azt, hogy tanulod is azt.

Más ha megjegyzel pár jelentéktelen dolgot.


Vannak dolgok, amik érdekesek (dokumentum filmek stb), de azzal sokszor nem megy az ember semmire.

Csak infót/elméleteket kapsz. Ezeket csak megnézed, mert érdekel.


Pl: Szobrászattal is foglalkozom. Youtube-n elkeveredtem a 3D modellezésig, amikor ötletet kerestem egy megoldásra.


Akkor én is csak megnéztem a videókat.

Tanultam belőle? Nem. Ismertem a programot s kezelését? Nem. Alkottam vele? NEM.


Ez csak nézés volt, mert érdekelt.


Később megismertem egy embert, aki ezzel foglalkozik s itt jön a képbe a tanulás. Megtanultam tőle modellezést. S amit megtervezek 3D nyomtatóval kinyomtatja nekem, az alapanyagot kifizetem.


Nos engem mindig is érdekelt a tanulás, kivitelezés. Több művészeti ághoz is értek s fel tudom használni a tudást.


Te mivel foglalkozol? Nézed vagy tudod is alkalmazni a "tudást"?

Olyan dolgokat nézel, amikhez értesz is?


Én se vagyok bulizós, szeretem a nyugalmat, csendet.

Takarítani én se szeretek, de megcsinálom azt amit kell.

Vasalni... Vasal a rák. Megy minden fogasra szépen. Néha alkalmi ruha miatt látom a vasalót pl ing miatt.


Vendégeknél meg nem mindegy ki/k az/ok. 4 ember az, akit szívesen látok bármikor, a többinek meg megmondom úgyis, ha már sok pl a panaszkodás és helyette folytatnám az alkotást.


Akik elfogadtak így azok megértik, akiknek meg fájt az őszinteség azok nem is zavarnak.


Rendezvényeket szeretem mondjuk és mindig olyan ember társaságát keresem, akikkel el vagyok.


A legtöbb ember sablonos témákon lovagol, ami unalmas számomra.

Jobban szeretem, ha valakinek létezik más téma is és van hobbija.


(Sok embernek nincs is hobbija vagy olyan jelentéktelen dolgot nevez annak, hogy kiröhögöm.)


Ha valakinek a távozását várod az normális. Sok helyen van olyan helyzet. Az már más, hogy ki az, akik csendben elviselik.

2017. dec. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A terület, amivel foglalkozom: számvitel, pénzügy, adó, államháztartás. Örülök, hogy ez a "hobbim", mert a munkám során muszáj vagyok követni az eseményeket / változásokat és még mindig van és lesz, amit nem sikerül feltérképezni. Természetesen nem minden "ragad meg", mindenben vannak kevésbé érdekes területek.
2017. dec. 27. 00:54
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy beteges, pont, hogy ez a jó felfogás: érdeklődsz, kíváncsi vagy a világra. A gimiben sem tanítanak túl sok mindent, ami kell/hasznos az életben, de muszáj. Én is szeretek olvasni, igaz, hogy főként szórakoztató regényeket, de az a lényeg, hogy mindig legyen valami, ami érdekel. Többet ér egy jó könyv minden felszínes beszélgetésnél, igaza van egy korábban válaszolónak.
2017. dec. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ártasz ezzel bárkinek, magadat is beleértve? Ha nem, akkor nem lehet beteges.
2017. dec. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
De jó neked, engem még a tanulás se érdekel.
2017. dec. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ez sem kimondott "tanulás", inkább érdeklődés, ahogy az előttem szólók is mondták. Biztos, van ami téged is leköt, akár a gobelin, modellezés, gasztronómia, modern zene, bármi... Legegyszerűbb a neten szörfölgetni és amilyen típusú oldalakat látogatsz a legtöbbet, azon a vonalon érdemes elindulni.
2017. dec. 29. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!