Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ghostingol valaki?

Miért ghostingol valaki?

Figyelt kérdés

Az esetek 99%-ában ha beszélek itt valakivel gyakorin az egy idő után ghostingol. De nem hónapok után, hanem pár üzenet után, még aznap amikor elkezdünk beszélgetni. Volt már, hogy előre mondtam, hogy ne tűnjenek el, és megígérték, hogy nem fognak, meg eddig semmi gáz nincs velem amiért eltűnnének, majd szólnak ha lesz okuk rá, aztán másnap kerestem őket, de nem írtak vissza. Pedig megígérték, hogy nem tűnnek el, és mégis.

Meg vannak azok akikkel elkezdek beszélgetni, tök jól kijövünk, egy hullámhosszon vagyunk, én folytatom a beszélgetést, de ők nem írnak arra már semmit többé.


Miért van ez? Mi vesz rá valakit arra, hogy szó nélkül eltűnjön, ha előtte jól kijöttünk, meg jól eltudtunk beszélgetni?



2021. máj. 21. 12:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
15%
Lehet, hogy azért, mert nem érti a szavakat, amiket használsz.
2021. máj. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
63%

Mert nem érdekled őket, történt velük valami, munka/iskola, nem érnek rá stb. Annyi meg annyi oka lehet, ne emészd magad, ismerkedj mással.


Amúgy magyarul úgy szoktuk mondani, hogy "felszívódik" valaki.

2021. máj. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Kamasz vagyok, ezt a szlenget sok kamasz használja.
2021. máj. 21. 12:35
 4/23 anonim ***** válasza:
73%
Velem az szokott lenni, hogy teljesen random használom a gyakorit, néha egész nap rajta lógok, máskor meg hetekig be se lépek. Lehet, hogy velük is ez van, de ha nem, akkor se éri meg búslakodni miattuk.
2021. máj. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
73%
Egyszerűen nem érdekled őket annyira, vagy más dolguk akadt és simán elfelejtették az egészet. Pár üzenetváltás után ezt nem nevezném ghostingnak, teljesen természetes hogy ez megtörténik.
2021. máj. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
4, persze tudom, de annyira idegesítő, hogy így felszívódnak szó nélkül, úgy, hogy amúgy szimpatikusak. Volt akivel átmentem más platformra, mert nem nézi gyakran a gyakorit, és ott sem írt, ott is ugyanúgy eltűnt és nem válaszolt az üzenetemre.
2021. máj. 21. 12:56
 7/23 anonim ***** válasza:
20%
Gondolom te vagy a fiú, és a lányok tűnnek el.
2021. máj. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nem, fordítva.
2021. máj. 21. 13:07
 9/23 A kérdező kommentje:
Pedig tök rendes vagyok mindenkivel, tényleg. Azt is szokták írni, hogy nagyon szimpatikus vagyok nekik, aztán mégis szó nélkül lelépnek. Meg észrevenném már az első beszélgetésnél, ha nem jönnének ki jól velem. Akkor egyszavas válaszokat adnának, de hosszú sorokat írnak ők is, én is, és mégis annyi. Szóval a legtöbb sráccal csak az ismerkedésig jutok, de még azt se fejezzük be, mert eltűnnek.
2021. máj. 21. 13:10
 10/23 anonim ***** válasza:
21%

#3-nak - Akkor én már 20 évesen őskövület vagyok vagy mi? :D Nagyon gáz a "ghosting" szó a magyar nyelvben, már bocs...


A kérdésre válaszolva, sajnos ezzel nem tudsz mit tenni, a való életben is nagyon sok ember felszívódik, nemcsak a neten. Értem, hogy idegesít, de elsősorban nem a te hibád, úgyhogy ne rugózz rajta, ne stresszeld vele magad.

2021. máj. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!