Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet elviselni más...

Hogyan lehet elviselni más emberek időnként sértő stílusát?

Figyelt kérdés
Vannak bizonyos emberi stílusok, szokások, amiktől a hideg ráz. Bár mások azt mondják, hogy ebben semmi nincs, szerintem már több mint sértőek és értelmüket sem látom. Például nemrég egy szintfelmérő fizikai tesztet kellett csinálnom és sikerült, bár komoly erőpróba volt. Erre ma megkaptam, hogy vajon hogyan, ha egyszer nem vagyok egy kigyúrt valaki és még némi hasam is van. A pandémia alatt valóban jött rám súly, de már fogyok lefelé. De ugyanígy sokszor volt már, amikor a szemembe mondtak hasonlókat másban is, akár fizikai vagy szellemi téren vagy mert volt olyan barátnőm, "akihez én nem is voltam méltó."A másik, amikor valami burkolt fenyegetés van a mondandóban. Például, amikor nehezebb időkben is, mint a mostani, olyat kap az ember a fejéhez, hogy ilyenkor sok cég megszabadul a felesleges kolonctól és hogy én másoknak csak egy szám vagyok, amit seperc alatt törölni lehet. Ezt elhiszem, de nem értem miért kell okvetlenül belevágni az ember képébe, amikor nem is volt semmi oka, csak az adott ember éppen nagyot akart mondani. Remélem, érthető példákat írtam, így személytelenül kicsit nehezebb átadni a lényeget. Más is szembesült már ezekkel a "hétköznapi gyarlóságokkal?"

2021. máj. 21. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte nehezen lehet elviselni, aztán jobbra fordulhatnak ezek a rossz érzések. Engem például gyerekkoromban bántottak a túlsúlyom miatt, gimnazista koromban meg egy tanár demotivált teljesen adott tantárgyban nyújtott közepes teljesítményem miatt, konkrétan, mert magoltam. Pedig visszanézve nem is voltam giga méret, csak jobban fejlett":), magasabb a többieknél. Ami a magolást illeti, tetszettek a szakszavak- ma is így vagyok ezzel- és ezt így akartam elsajátítani, ahogy le volt írva. Gyerekként megszenvedtem ezzel rendesen, de talán szerencsém, hogy egy családtagomtól sok dicséretet kaptam, vagyis ő azt emelte ki a külsőmön, ami szerinte szép, illetve motivált a tanulásban, és így legalább ez segített valamit a szétbombázott önértékelésemen. Felnőttként - mondjuk már sportos alkat vagyok inkább, és a munkában sem vagyok tesztosz:), egyesek szerint sőt- de még így is picit bennem maradtak ezek a régi bántások, és vannak szituk, amikor túl érzékenyen reagálok, ha valaki valakit cikiz pl. a külseje miatt, vagy lehúzza a másikat, hogy úgysem fog neki valami sikerülni. Ám őszintén szólva inkább ma már lesz.rom az ilyen embereket, és meg van róluk a véleményem. Ha valaki fikázza, bántja a másikat, szerintem saját magában van valami diszharmónia, amit így vezet le máson... vagy simán, csak primitív, féltékeny, irigy...és még sorolhatnám. Szóval, ha nagyon fiatal vagy, egyszer csak úgyis el fog múlni, ne vedd ezt vérre. A lényeg, hogy fogadd el magad, ahogy vagy, a többi meg le van sz.rva.
2021. máj. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon hasznos volt olvasni!
2021. máj. 21. 21:11
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Helló! Úgy,hogy egy hideg reakciót adsz a dologra.

Nem kezdesz el olyan dolgok alapján mérlegelni,amik csak más fejében léteznek és egyértelműen nem építő jellegű negatív kritika,csak szimplán utálatból jött "kritika".

2021. máj. 22. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek frusztráltak.Imádnak másokat sértegetni,beleszúrni a szívébe a tőrt,megpróbálni elvenni az önbizalmát.A legegyszerűbb módja,hogy többnek érezzék magukat.Szokj hozzá,mert sajnos ez így működik.
2021. máj. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen embereknek bajuk van önmagukkal, az életükkel. Nekem volt 1x egy ilyen sértegető kolléganőm. Romboló volt de nagyon. Amiket mesélt magáról rájöttem, hogy baromira frusztrált és nincs önbizalma.

Ezért engem bántott lelkileg folyamatosan szr voltam neki mindenben. Nem bírt elviselni maga mellett. Minden amit én csináltam rossz volt neki.

Kiállhatatlan volt. De én az utolsó hónapokban azt csináltam, hogy próbáltam megértő lenni felé. Az utolsó 1 hónapban veszekedést nem provokált ő.

De ha tovább maradtunk volna munkatársak vagy én mondtam volna fel egy idő után vagy úgy elküldöm a halál f. Szába, hogy aztán verekedés lett volna a vége :D egy ideig türelmes vagyok én is. Azt csodálom, hogy azokban a hónapokban türelmes voltam és megértő.

A lényeg a lényeg, ezeknek az embereknek saját magukkal van bajuk. És ezt rád akarják adni, hogy cipeld te is a lelki szennyest. Mert ők nem tudják. Ezért mindenkit lehúznak maguk körül akiket csak tudnak. Akiket nem tudnak azt egy idő után békén hagyják. Viszont én megmerem kockáztatni, hogy az ilyen sértegető embereknek néha egy pofáncseszés lehet jót tenne, hogy észhez téritené őket és megválogatná utána kiket cseszegessen. Lehet csak ez kéne nekik egyszer. Túlzottan is sok mindent tehetnek meg egyes emberek következmények nélkül és ez is egy nagy probléma. Ha nincs rád hatással, ne vedd magadra. Röhögd ki önbizalommal teli mosollyal és menj tovább. Az lehet jobban fájna neki.

2021. máj. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!