Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A társadalom miért tartja...

A társadalom miért tartja rossz embernek azt, aki nem szereti a gyerekeket (és ezzel nem is árt nekik)?

Figyelt kérdés

Az nyilván egy másik kategória, aki bántja őket, bármilyen módon árt nekik, ezért is emeltem ki, hogy nem erről a csoportról van szó.


Én olyanokra gondolok, akik "passzívan" nem szeretik őket. Kerülik őket. Nem akarnak sajátot. Nem vállalnak olyan munkát, ami során gyerekekkel kell foglalkozni. Nem vállalják, hogy vigyázzanak vagy egyéb módon foglalkozzanak a barátok, rokonok, szomszédok gyerekeivel. Nem jópofiznak ismerősök vagy idegenek gyerekeivel.


Azt figyeltem meg, hogy aki nem szereti őket, azt kapásból elítélik, és azt hiszik, valami baj van vele. Aki meg szereti őket, azok ismeretlenből is bizalomelőnnyel indulnak, szimpatikusabbnak tartják őket.

Ez a jelenség azért is érdekel, mert pl. ha egy történetben egy negatív karakter kedveli a gyereket, akkor rögtön pozitívabban ítélik meg az aljas cselekedetei ellenére is (pl. az Amerikai Horror Storyban a Grófnőt).



2021. máj. 23. 02:35
 1/4 anonim ***** válasza:
97%
Mert nem normális a társadalom. Nem hiába nem érdekel senki véleménye.
2021. máj. 23. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ennél szociológiailag vagy pszichológiailag kicsit mélyen szántóbb okfejtés érdekelne. :D
2021. máj. 23. 03:17
 3/4 anonim ***** válasza:
97%
Evolúciós berögződés. Az ösztöneink azt diktálják, hogy az utódokat fel kell nevelni, hogy a faj fennmaradjon. Akiről tudni lehet, hogy nem szereti a gyerekeket, az ezzel szembemegy, ezért ösztönösen negatív hatást vállt ki.
2021. máj. 23. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem van egy ilyen mítosz, hogy a gyerek jó, tiszta, és aki nem szeret egy ilyen lényt, az biztos gonosz. Pedig annyi gonosz gyerek van, hogy nem igaz.
2021. máj. 23. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!