Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire mimózák a nők?

Miért ennyire mimózák a nők?

Figyelt kérdés

Képtelenek normálisan, erélyesen elhárítani a kéretlen közeledést.


Mindenféle kifogásokat gyártanak ahelyett, hogy az ember képébe mondanák egyenesen, hogy nem tetszik nekik vagy nem akarnak kapcsolatot/menetet, hagyja őket békén. Nemrég olyat is olvastam ismerősi körben, hogy sokan azzal riogatják a közeledőket, hogy koronavírusosok a nyílt elutasítás helyett, mert "az olyan kellemetlen érzés". Inkább hagyják csendben szorongva, hogy akár elkezdjék fogdosni is őket, miközben nagy elnézéskérések közepette cincogják a sablonudvariaskodást, csak nehogy megbántsák a másik fél lelki csipkéjét...


Miért? Ez valami népbetegség az introvertáltaknál? Tudatosan nevelik őket ilyen életképtelenre? Miért jobb sunyiskodni?


Félreértés elkerülése végett, nem azokba akarok belekötni, akikkel erőszakoskodtak, és nem tudták időben leállítani, - nyilván nem az ő hibájuk.

Hanem azokba, akik nem is próbálják kinyilvánítani az álláspontjukat egy veszélytelen közeledésnél se, hanem a neten szenvednek utána, hogy "jaj, bókolnak meg ismerkednének, én meg nem tudok velük mit kezdeni, már utálok kimenni az utcára".



2021. máj. 23. 15:33
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
91%
Mert ha meg azt mondjuk, nem akarunk ismerkedni/foglaltak vagyunk, elmondtok minket mindenféle qrváknak, akiket csak a gazdag, jóképű, bunkó pasik kellenek.
2021. máj. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
93%

Én ismertem nagyon nem mimóza nőket, na azok minden szívbaj nélkül elküldték az embert a drága mamájába.

Azoknál meg azon csodálkoztam, hogy nem féltek a következményektől.

2021. máj. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
7%
Tipikus női duma az is, hogy "most épp nem akar kapcsolatot senkitől". Képtelenek megmondani a nők az adott pasinak, hogy Ő nem kell nekik.
2021. máj. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Vannak kivételek, de az intrók... sajna jórészt átmennek hópihébe, akik elbőgik magukat egy szép naplementétől, és egy legyet se hessegetnének el, nehogy kellemetlenséget okozzanak vele a légynek.


Amúgy az egyes benézte, nő vagyok, és nőként irritál, hogy ennyire képtelenek kiállni magukért, és Csipkerózsikát játszva várják, hogy kimentse őket a hős a fehér lovon.

2021. máj. 23. 15:41
 5/38 anonim ***** válasza:
96%
Mert a legtöbbször az a válasz, hogy "amúgy se kellenél , hülye r.banc"; " ne gondold, hogy amúgy annyira jó csaj vagy" , "a k.rva anyád akkor" stb. Vagy akár erőszakosabbá is vállnak a férfiak az utcán.
2021. máj. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
93%

Amúgy meg alternatív kérdés: a férfiak miért ilyen bugyuták, hogy ha egy nő rendes, kedves ember módjára bánik velük, akkor azt közeledésnek veszik??

Vagy ha azt mondom neki, hogy bocs van barátom. Erre azt mondja, hogy "tudom, hogy hazudsz és nincs".

Nemhogy elfogadná, hogy nem lett bunkón visszautasítva.

2021. máj. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
97%
Nekem csak egy olyan kérdésem lenne, hogy te összesen hány elutasításnál voltál jelen személyese, ahol láttad, hallottad objektív szemtanúként, hogy mi történt, hogyan történt, mi hangzott el.
2021. máj. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
96%

Én tinédzserkoromban simán nemet mondtam, de sokszor az volt, hogy ezt nem fogta fel az illető. Vagy úgy élte meg, hogy akkor engem meg kell hódítani, vagy magyarázatot követelt. Nyilván vannak/voltak normális fiúk/férfiak, sőt belőlük van több, de ha már a sokadik pasi elől kell menekülnöd, mert nem hagy békén, akkor a következőt inkább más módszerrel próbálod lekoptatni ("nem akarok kapcsolatot" vagy "leszbikus vagyok" vagy bármi). Szóval huszonévesen eljutottam oda, hogy én is így köntörfalaztam a rossz tapasztalatok miatt. Mondjuk fogdosásig sosem jutott el a dolog, verbális békén nem hagyás volt mindig.

Ma már 37 vagyok, nyilván kevesebben nyomulnak, de már megint van annyi önbizalmam, hogy hangosan és érthetően nemet mondok, és pont leszarom, ha utána is próbálkozik az illető, legfeljebben emeltebb hangom küldöm el az anyjába.

2021. máj. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

Nem voltam jelen, csak részletesen vázolták a szituációkat mondván, milyen lehetetlen helyzetbe kerültek.

Egy "Bocsi, te egy nagyon szimpatikus srác vagy, és amúgy szívesen ismerkednék veled, bármelyik lány boldog lenne veled, más körülmények között biztosan számot cserélnénk, de mindjárt megy a villamosom, és sok a munkám erre a hétvégére meg szalad a lakás. Talán legközelebb"-bel mihez lehet kezdeni?

2021. máj. 23. 15:57
 10/38 anonim ***** válasza:
92%

"Vannak kivételek, de az intrók... sajna jórészt átmennek hópihébe, akik elbőgik magukat egy szép naplementétől, és egy legyet se hessegetnének el, nehogy kellemetlenséget okozzanak vele a légynek"


Sajna? Ne haragudj, hogy a túlérzékenységem zavar téged, de nem értem miért baj az, hogy odafigyelek a környezetemre és ebbe az állatok is beletartoznak, illetve értékelek olyan "apróságokat" is, mint egy naplemente. El nem sírom magam rajta, de ha egy filmben valami megható jelenet van, mindig elsírom magam. Ilyen vagyok, így születtem, de én nem bánom, akkor téged miért zavar...?

2021. máj. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!